Veracomp – nowy dystrybutor rozwiązań IT na Węgrzech
Exclusive Networks Poland
Zawiła 61
30-382 Kraków
joanna.roman|exclusive-networks.pl | |joanna.roman|exclusive-networks.pl
665660291
www.exclusive-networks.com/pl/
Grupa Kapitałowa Veracomp rozszerza zasięg swojej działalności. 1 kwietnia rozpoczęła dystrybucję na Węgrzech - jednym z kluczowych rynków w regionie CEE.
Węgry były ostatnią „białą plamą” na mapie geograficznego rozwoju Veracompu w tej części Europy. Teraz dołączają do pozostałych międzynarodowych oddziałów, które tworzą Grupę Kapitałową Veracomp.
- Węgry to jeden z kluczowych rynków ICT w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy rozwijać się w tym kraju z bardzo doświadczonym i kompetentnym zespołem, obecnym w segmencie dystrybucji z wartością dodaną już od kilkunastu lat. Od samego początku oferujemy wysoki poziom wiedzy specjalistycznej zarówno przed- jak i posprzedażnej. Partnerzy w szczególności będą mogli liczyć na zgromadzone w naszej organizacji kompetencje w zakresie doradztwa biznesowego i technicznego – skomentował Adam Rudowski, prezes Zarządu Grupy Veracomp. - W tym roku planujemy rozwijać portfolio dostawców w obszarach bezpieczeństwa, unified communication, sieci i storage’u. Veracomp w regionie oferuje ponad 150 marek przeznaczonych na rynki: dużych przedsiębiorstw, telekomunikacyjny oraz małych i średnich firm. Wiele z nich będzie wkrótce dostępna także na Węgrzech. - dodaje.
Wraz z rozpoczęciem działalności Veracomp na Węgrzech Partnerzy Biznesowi otrzymują dostęp do zaawansowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa docenianych przez użytkowników oraz niezależnych ekspertów, np. Gartnera. Oferta obejmuje dystrybucję produktów firm takich jak Gigamon, Infoblox, Proofpoint, Tenable, Sophos, F-Secure, Kaspersky, Clearswift, gwarantujących wysoki poziom bezpieczeństwa IT, w tym ochronę przed atakami DNS, utratą danych oraz wgląd w sieć i analizę ruchu. Na klientów już w kwietniu będą czekać również rozwiązania Primary Storage Arrays, dostarczane przez światowego lidera w tym segmencie – firmę PureStorage.
Podobnie jak w pozostałych oddziałach Grupa Kapitałowa Veracomp będzie budować swoją przewagę nie tylko w oparciu o ofertę produktową, ale także wsparcie techniczne i biznesowe oraz wiedzę ekspercką.
- Nasi Partnerzy Biznesowi na Węgrzech będą mogli liczyć na pełne zaangażowanie zespołu Veracomp. Zapewnimy im niezbędne know-how oraz profesjonalne doradztwo. W tym celu do ich dyspozycji będzie dostępna wykwalifikowana kadra, posiadającą wieloletnie doświadczenie w obszarze rozwiązań security – skomentował Tamas Forjan, CEO w Veracomp Kft.
Grupa Veracomp jest liderem dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distribution) w zakresie rozwiązań teleinformatycznych. Spółka prowadzi działalność w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudnia ponad 400 osób. Grupa Veracomp dostarcza kompleksowe rozwiązania IT, które znajdują zastosowanie we wszystkich sektorach gospodarki.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.