Komunikaty PR

W ciągu roku urośliśmy w 2 razy. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega firma IT

2022-08-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
Smart content

ul.Pomorska 65
90-218 Łódź
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
+48 726 127 344
https://smart-content.pro/

W ciągu roku urośliśmy dwukrotnie i planujemy zwiększyć liczbę pracowników o 50%. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega międzynarodowa firma z branży IT?

 

W ciągu ostatnich kilku lat rynek IT w Polsce odnotowuje gwałtowny wzrost. W zeszłym roku został pobity rekord liczby wolnych miejsc pracy w branży IT - opublikowano około 100 000 ofert*. Ogłoszeń w sprawie pracy było o 236% więcej, niż w 2020 roku. Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma SOFTSWISS, otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia Spółki w Polsce. Polska jest jednym z czterech krajów, w których jest oficjalne przedstawicielstwo tej firmy IT.

 

Od 2021 roku liczba pracowników biura w Poznaniu zwiększyła się dwukrotnie i obecnie pracuje w nim 240 osób. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. Zgodnie ze słowami kierownictwa firmy, potencjał specjalistów w Polsce będzie rosnąć z każdym miesiącem, głównie dzięki wykwalifikowanym polskim pracownikom.

 

  • Branża IT w Polsce jest teraz na etapie rozwoju. Jeśli mówić o liczbach, to tylko w zeszłym roku spośród wszystkich ofert pracy w polskiej branży IT ponad połowę stanowiły oferty dla programistów. Mamy szerokie plany jeśli chodzi o zwiększenie zatrudnienia i atrakcyjne oferty dla wykwalifikowanych programistów. Konkurencja jest duża, ale staramy się zachęcać nowych specjalistów dzięki ciekawym projektom, zgranemu zespołowi i systemowi bonusów - mówi Maciej Wieczorek, Dyrekor Regionalny w polskim biurze SOFTSWISS.

 

Do końca 2022 roku firma planuje zwiększyć liczbę swoich pracowników w różnych krajach do 1600 osób. Szerokie plany dotyczą polskiego rynku. Zgodnie z prognozami firmy, do końca grudnia centrum programistyczne w Poznaniu może zwiększyć liczbę pracowników jeszcze o minimum 50% - 150 osób. Specjalnie dla rynku lokalnego SOFTSWISS opracował system bonusów, który działa dla nowych pracowników firmy. Jeśli wyśle się CV w odpowiedzi na określone oferty i do końca sierpnia 2022 r.  z powodzeniem przejdzie się rozmowę kwalifikacyjną, to po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego specjaliści od razu dostaną od 2 000 do 4 000 $ premii rekrutacyjnej. W danej chwili w polskim biurze firmy SOFTSWISS jest ponad 100 nowych ofert pracy dla programistów i nie tylko.

 

  • Wybierając kraj do otwarcia nowego biura, nieprzypadkowo zatrzymaliśmy się na Polsce - mówi założyciel firmy SOFTSWISS Iwan Montik. - Jest to rozwijający się kraj Unii Europejskiej z dużymi możliwościami, jeśli chodzi o zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. A Poznań jest nowoczesnym, współczesnym, a jednocześnie bardzo kompaktowym miastem. Jest tu wiele ośrodków akademickich, a co za tym idzie, także młodych, aktywnych i utalentowanych ludzi. Z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), która pomaga zagranicznym inwestorom w Polsce, udało nam się bez biurokracji otworzyć swój biznes, co pomogło nam od razu skoncentrować się na projektach roboczych i urosnąć dwukrotnie. Analizując pierwszy rok pracy, widzimy, że w Polsce udaje nam się rozwijać bardzo szybko.

* według danych portalu No Fluff Jobs

 

DLA INFORMACJI

Firma IT SOFTSWISS – jedna ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. W 2021 roku firma otrzymała nagrody w nominacjach ,,Najlepsza firma roku w obsłudze klientów” na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Smart content
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.