Komunikaty PR

W ciągu roku urośliśmy w 2 razy. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega firma IT

2022-08-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
Smart content

ul.Pomorska 65
90-218 Łódź
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
+48 726 127 344
https://smart-content.pro/

W ciągu roku urośliśmy dwukrotnie i planujemy zwiększyć liczbę pracowników o 50%. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega międzynarodowa firma z branży IT?

 

W ciągu ostatnich kilku lat rynek IT w Polsce odnotowuje gwałtowny wzrost. W zeszłym roku został pobity rekord liczby wolnych miejsc pracy w branży IT - opublikowano około 100 000 ofert*. Ogłoszeń w sprawie pracy było o 236% więcej, niż w 2020 roku. Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma SOFTSWISS, otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia Spółki w Polsce. Polska jest jednym z czterech krajów, w których jest oficjalne przedstawicielstwo tej firmy IT.

 

Od 2021 roku liczba pracowników biura w Poznaniu zwiększyła się dwukrotnie i obecnie pracuje w nim 240 osób. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. Zgodnie ze słowami kierownictwa firmy, potencjał specjalistów w Polsce będzie rosnąć z każdym miesiącem, głównie dzięki wykwalifikowanym polskim pracownikom.

 

  • Branża IT w Polsce jest teraz na etapie rozwoju. Jeśli mówić o liczbach, to tylko w zeszłym roku spośród wszystkich ofert pracy w polskiej branży IT ponad połowę stanowiły oferty dla programistów. Mamy szerokie plany jeśli chodzi o zwiększenie zatrudnienia i atrakcyjne oferty dla wykwalifikowanych programistów. Konkurencja jest duża, ale staramy się zachęcać nowych specjalistów dzięki ciekawym projektom, zgranemu zespołowi i systemowi bonusów - mówi Maciej Wieczorek, Dyrekor Regionalny w polskim biurze SOFTSWISS.

 

Do końca 2022 roku firma planuje zwiększyć liczbę swoich pracowników w różnych krajach do 1600 osób. Szerokie plany dotyczą polskiego rynku. Zgodnie z prognozami firmy, do końca grudnia centrum programistyczne w Poznaniu może zwiększyć liczbę pracowników jeszcze o minimum 50% - 150 osób. Specjalnie dla rynku lokalnego SOFTSWISS opracował system bonusów, który działa dla nowych pracowników firmy. Jeśli wyśle się CV w odpowiedzi na określone oferty i do końca sierpnia 2022 r.  z powodzeniem przejdzie się rozmowę kwalifikacyjną, to po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego specjaliści od razu dostaną od 2 000 do 4 000 $ premii rekrutacyjnej. W danej chwili w polskim biurze firmy SOFTSWISS jest ponad 100 nowych ofert pracy dla programistów i nie tylko.

 

  • Wybierając kraj do otwarcia nowego biura, nieprzypadkowo zatrzymaliśmy się na Polsce - mówi założyciel firmy SOFTSWISS Iwan Montik. - Jest to rozwijający się kraj Unii Europejskiej z dużymi możliwościami, jeśli chodzi o zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. A Poznań jest nowoczesnym, współczesnym, a jednocześnie bardzo kompaktowym miastem. Jest tu wiele ośrodków akademickich, a co za tym idzie, także młodych, aktywnych i utalentowanych ludzi. Z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), która pomaga zagranicznym inwestorom w Polsce, udało nam się bez biurokracji otworzyć swój biznes, co pomogło nam od razu skoncentrować się na projektach roboczych i urosnąć dwukrotnie. Analizując pierwszy rok pracy, widzimy, że w Polsce udaje nam się rozwijać bardzo szybko.

* według danych portalu No Fluff Jobs

 

DLA INFORMACJI

Firma IT SOFTSWISS – jedna ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. W 2021 roku firma otrzymała nagrody w nominacjach ,,Najlepsza firma roku w obsłudze klientów” na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Smart content
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.