Komunikaty PR

W ciągu roku urośliśmy w 2 razy. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega firma IT

2022-08-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
Smart content

ul.Pomorska 65
90-218 Łódź
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
+48 726 127 344
https://smart-content.pro/

W ciągu roku urośliśmy dwukrotnie i planujemy zwiększyć liczbę pracowników o 50%. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega międzynarodowa firma z branży IT?

 

W ciągu ostatnich kilku lat rynek IT w Polsce odnotowuje gwałtowny wzrost. W zeszłym roku został pobity rekord liczby wolnych miejsc pracy w branży IT - opublikowano około 100 000 ofert*. Ogłoszeń w sprawie pracy było o 236% więcej, niż w 2020 roku. Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma SOFTSWISS, otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia Spółki w Polsce. Polska jest jednym z czterech krajów, w których jest oficjalne przedstawicielstwo tej firmy IT.

 

Od 2021 roku liczba pracowników biura w Poznaniu zwiększyła się dwukrotnie i obecnie pracuje w nim 240 osób. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. Zgodnie ze słowami kierownictwa firmy, potencjał specjalistów w Polsce będzie rosnąć z każdym miesiącem, głównie dzięki wykwalifikowanym polskim pracownikom.

 

  • Branża IT w Polsce jest teraz na etapie rozwoju. Jeśli mówić o liczbach, to tylko w zeszłym roku spośród wszystkich ofert pracy w polskiej branży IT ponad połowę stanowiły oferty dla programistów. Mamy szerokie plany jeśli chodzi o zwiększenie zatrudnienia i atrakcyjne oferty dla wykwalifikowanych programistów. Konkurencja jest duża, ale staramy się zachęcać nowych specjalistów dzięki ciekawym projektom, zgranemu zespołowi i systemowi bonusów - mówi Maciej Wieczorek, Dyrekor Regionalny w polskim biurze SOFTSWISS.

 

Do końca 2022 roku firma planuje zwiększyć liczbę swoich pracowników w różnych krajach do 1600 osób. Szerokie plany dotyczą polskiego rynku. Zgodnie z prognozami firmy, do końca grudnia centrum programistyczne w Poznaniu może zwiększyć liczbę pracowników jeszcze o minimum 50% - 150 osób. Specjalnie dla rynku lokalnego SOFTSWISS opracował system bonusów, który działa dla nowych pracowników firmy. Jeśli wyśle się CV w odpowiedzi na określone oferty i do końca sierpnia 2022 r.  z powodzeniem przejdzie się rozmowę kwalifikacyjną, to po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego specjaliści od razu dostaną od 2 000 do 4 000 $ premii rekrutacyjnej. W danej chwili w polskim biurze firmy SOFTSWISS jest ponad 100 nowych ofert pracy dla programistów i nie tylko.

 

  • Wybierając kraj do otwarcia nowego biura, nieprzypadkowo zatrzymaliśmy się na Polsce - mówi założyciel firmy SOFTSWISS Iwan Montik. - Jest to rozwijający się kraj Unii Europejskiej z dużymi możliwościami, jeśli chodzi o zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. A Poznań jest nowoczesnym, współczesnym, a jednocześnie bardzo kompaktowym miastem. Jest tu wiele ośrodków akademickich, a co za tym idzie, także młodych, aktywnych i utalentowanych ludzi. Z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), która pomaga zagranicznym inwestorom w Polsce, udało nam się bez biurokracji otworzyć swój biznes, co pomogło nam od razu skoncentrować się na projektach roboczych i urosnąć dwukrotnie. Analizując pierwszy rok pracy, widzimy, że w Polsce udaje nam się rozwijać bardzo szybko.

* według danych portalu No Fluff Jobs

 

DLA INFORMACJI

Firma IT SOFTSWISS – jedna ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. W 2021 roku firma otrzymała nagrody w nominacjach ,,Najlepsza firma roku w obsłudze klientów” na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Smart content
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.