W Dzień Bezpiecznego Internetu TikTok publikuje globalny Raport Egzekwowania Zas
Komunikat prasowy
W Dzień Bezpiecznego Internetu TikTok publikuje globalny Raport Egzekwowania Zasad Społeczności za QIII 2021 r. i zapowiada zmiany na platformie
Warszawa, 8 lutego 2022 – TikTok to platforma, w której dominują: rozrywka i chęć twórczego wyrażania siebie, a nadrzędnym celem jest zapewnienie do tego otwartego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska. Zasady Społeczności, które ustanawiają jasny zestaw norm dla użytkowników, są w tym celu regularnie aktualizowane. Ma to też miejsce dziś, przy okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, a ogłoszone zmiany zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych kilku tygodni:
- Wzmacnianie polityki związanej z niebezpiecznymi zachowaniami i wyzwaniami – TikTok, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kontynuuje wdrażanie bardziej rygorystycznego podejścia do tych zagadnień oraz wyróżnia ten aspekt w swoich zasadach. Platforma zadba też o to, żeby społeczność mogła w łatwy sposób zapoznać się nowymi wytycznymi.
- Kompleksowe podejście do zaburzeń odżywiania - TikTok już wcześniej usuwał treści otwarcie promujące zaburzenia odżywiania. Teraz platforma będzie usuwała także te materiały, które świadczą o zaburzeniach odżywiania jego autora. Zmiana będzie wprowadzona w porozumieniu z ekspertami ds. zaburzeń odżywiania, badaczami i lekarzami, ponieważ TikTok zdaje sobie sprawę, że użytkownicy mogą zmagać się z niezdrowymi wzorcami żywieniowymi bez diagnozy zaburzeń odżywiania.
- Wyraźniejsze informowanie o rodzajach zachowań i nienawistych ideologii zabronionych na platformie – zmiana obejmie m.in. posługiwanie się w stosunku do innych użytkowników niewłaściwymi zaimkami lub imionami, np. sprzed zmiany płci, a także postawy mizoginiczne oraz wspieranie lub promowanie terapii konwersyjnej. Chociaż takie zachowania są od dawna zabronione w TikToku, platforma – zgodnie z rekomendacją twórców i organizacji społecznych – zdecydowała się je wyraźniej opisać.
- Zwiększenie bezpieczeństwa, integralności, dostępności i niezawodności platformy – Zmiany dotyczą praktyk uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do TikToka, jego treści, kont, systemów lub danych, a także używania TikToka do działalności przestępczej. TikTok, oprócz edukowania społeczności w zakresie wykrywania, unikania i zgłaszania podejrzanych działań i zachowań, otwiera w tym roku nowoczesne centra monitorowania i reagowania na cyberincydenty. Powstaną w Waszyngtonie, Dublinie i Singapurze.
- Ulepszenie systemu rekomendacji – TikTok pracuje także nad tym, żeby na bieżąco usuwać z systemu rekomendacji wszelkie treści, które mogą być w jakikolwiek sposób nieodpowiednie dla ogółu odbiorców.
Raport Egzekwowania Zasad Społeczności – TikTok podsumowuje QIII 2021 r.
TikTok to platforma rozrywkowa, która czerpie siłę z kreatywności swojej różnorodnej społeczności. To dla niej buduje przyjazne i otwarte środowisko, pozwalające użytkownikom swobodnie tworzyć, nawiązywać kontakty, a przy tym - dobrze się bawić. Aby utrzymać ten stan, TikTok na bieżąco reaguje na treści, które naruszają Zasady Społeczności lub Warunki Świadczenia Usług. W najnowszym Raporcie Egzekwowania Zasad Społeczności TikTok podsumowuje działania podjęte w trzecim kwartale 2021 roku, chroniące społeczność TikToka przed szkodliwymi i fałszywymi treściami.
- Ponad 91,4 mln filmów wideo zostało usuniętych globalnie w trzecim kwartale 2021 r. za naruszenie Zasad Społeczności lub Warunków świadczenia usług, co stanowi około 1 proc. wszystkich przesłanych materiałów wideo.
- Dzięki stałemu ulepszaniu systemu wykrywania 95 proc. treści zostało usuniętych zanim ktokolwiek je zgłosił (w poprzednim kwartale 93 proc.), a 93,9 proc. w ciągu 24 godzin od ich wstawienia. 88,8 proc. usuniętych treści nie zostało w ogóle wyświetlonych.
- Niemal 3,4 mln reklam zostało odrzuconych z powodu naruszenia zasad
i wytycznych dotyczących reklam.
TikTok i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę edukują w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu
TikTok regularnie inicjuje i angażuje się w działania, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa użytkowników. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada 8 lutego, TikTok we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przeprowadził kampanię edukacyjną pod hasłem #TYdzieńBezpiecznegoInternetu.
W dniach poprzedzających Dzień Bezpiecznego Internetu, na TikToku opublikowana została seria filmów przygotowanych przez znanych i lubianych twórców. Filmy dotyczyły pięciu ważnych tematów takich jak: internetowe wyzwania, fake newsy i dezinformacja, cyberprzemoc, promowanie szkodliwych wzorców wyglądu i dbałość o cyfrowy dobrostan. Materiały zachęcały użytkowników TikToka do tworzenia własnych treści i dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. By dotrzeć z tymi ważnymi przekazami do jak największej grupy odbiorców, treści edukacyjne były promowane na platformie formatami reklamowymi. TikTok uruchomił także landing page dotyczący akcji dostępny w sekcji „Odkryj” na platformie.
Dla rodziców i opiekunów, którym intensywnie zmieniający się świat technologii może utrudniać prowadzenie rozmów ze swoimi podopiecznymi o bezpieczeństwie w sieci, TikTok wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przygotuje także specjalny otwarty webinar dotyczący internetowych zagrożeń.
Walka z dezinformacją na temat COVID-19
TikTok współpracuje z ekspertami w dziedzinie zdrowia publicznego, aby pomóc społeczności uzyskać rzetelne informacje na temat COVID-19 i szczepionek.
- W trzecim kwartale 2021 r. centrum informacyjne COVID-19 odwiedzono prawie 2,9 miliona razy na całym świecie, a banery kierujące do centrum zostały dodane do ponad 3,5 miliona filmów i wyświetlone ponad 22,6 miliarda razy.
- Ogłoszenia TikTok (PSA) dotyczące hashtagów związanych z COVID-19 i szczepionkami, kierujące użytkowników do danych WHO i lokalnych zasobów organizacji zdrowia publicznego, zostały obejrzane ponad 31 miliardów razy.
- W okresie od lipca do września 2021 r. usunięto za szerzenie dezinformacji na temat COVID-19 i szczepień usunięto ponad 46,5 tys. filmów. Prawie 83% tych filmów usunięto zanim zostały zgłoszone, 84,6% w ciągu 24 godzin od ich zamieszczenia na TikToku, a 69,4% zanim zostały wyświetlone.
O raporcie
Raport Egzekwowania Zasad Społeczności TikToka to zestawienia prezentujące ilość
i charakter treści usuwanych za naruszenie Zasad Społeczności platformy. Raport odnosi się do trzeciego kwartału 2021 roku (1 lipca - 30 września).
O TikTok
TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie, pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio. https://www.tiktok.com/pl/
Więcej informacji:
Piotr Żaczko
Communication Manager PL & CE
piotr.zaczko@tiktok.com
Dawid Michnik
Grayling
Biuro prasowe TikTok w Polsce
dawid.michnik@grayling.com
tel. +48 609 025 900
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.