Komunikaty PR

Weird Fish w drodze na NewConnect!

2022-04-14  |  10:00
Biuro prasowe

Weird Fish, niezależny producent gier wideo, złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dokument Informacyjny, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Spółka liczy na dołączenie do grona firm publicznych w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zespół Weird Fish pracuje obecnie nad autorską grą typu sandbox – Oddyssey: Your Space, Your Way, której premiera w wersji Early Access planowana jest jeszcze w tym roku.

– Kilka dni temu złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny. Debiut na NewConnect to jeden z naszych najważniejszych tegorocznych celów. Wejście na rynek publiczny to dla nas przede wszystkim szansa, aby zwiększyć transparentność studia i dotrzeć do inwestorów na rynku lokalnym i globalnym – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Spółka liczy na dołączenie do spółek publicznych w perspektywie najbliższych miesięcy. Obecnie zespół finalizuje prace nad wersją Early Access gry Oddyssey: Your Space, Your Way. Gracz wyruszy w niej w podróż statkiem kosmicznym w poszukiwaniu przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania. Do jego zadań należeć będzie m.in. usuwanie awarii, utrzymywanie poziomu gazów/tlenu w normie, eksploracja kosmosu w celu zdobycia surowców, czy dbanie o bezpieczeństwo własne, swoich towarzyszy oraz milionów ludzi, pozostawionych w śnie kriogenicznym. W ostatnich miesiącach tytuł jest wzbogacany  o nowe mechaniki, systemy i elementy fabuły, których pierwotnie nie planowano.

- Po zmianach, które implementujemy w grze, Oddyssey oferuje nie tylko budowanie, ale także dostarcza dużo survivalowej rozrywki. Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał naszego projektu, aby zaoferować użytkownikom jeszcze fajniejszą przygodę i lepszą jakość gry. Ukończyliśmy już content trybu tutorial, freemode i story dedykowane wersji Early Access. Jednocześnie pracujemy nad częścią contentu, który będzie dostarczony w pełnej wersji. Warto dodać, że już we wczesnym dostępie Oddyssey: Your Space, Your Way umożliwi grę w 8-osobowym co-opie – mówi Wiktor Szymański, szef studia Weird Fish.  

Poza wykonywaniem konkretnych zadań gracz będzie mógł latać po galaktyce i zbierać zasoby. Przy okazji natknie się na losowe wydarzenia, których będzie uczestnikiem. Sam zdecyduje kiedy powróci do linii fabularnej. W celu zebrania feedbacku od graczy, na bieżąco prowadzone są playtesty.

Tytuł w pierwszej kolejności zadebiutuje na PC, docelowo będzie też dostępny ma konsole PlayStation 4, PlayStation S5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. Wydawcą gry jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros.

Model biznesowy Weird Fish zakłada prace z niewielkim zespołem bardzo doświadczonych specjalistów i współpracę z polskimi oraz zagranicznymi partnerami biznesowymi. Celem spółki jest uzyskanie pozycji czołowego producenta gier typu sandbox. Weird Fish planuje wydawać jeden tytuł średnio co 2,5 roku, przy jednoczesnym  rozwijaniu wydanej już gry.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie

Światło stanowi jeden z najważniejszych elementów architektonicznych, którego rola nie ogranicza się wyłącznie do kreowania estetyki przestrzeni. Coraz bardziej zaawansowane
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.