Weird Fish w drodze na NewConnect!
Weird Fish, niezależny producent gier wideo, złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dokument Informacyjny, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Spółka liczy na dołączenie do grona firm publicznych w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zespół Weird Fish pracuje obecnie nad autorską grą typu sandbox – Oddyssey: Your Space, Your Way, której premiera w wersji Early Access planowana jest jeszcze w tym roku.
– Kilka dni temu złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny. Debiut na NewConnect to jeden z naszych najważniejszych tegorocznych celów. Wejście na rynek publiczny to dla nas przede wszystkim szansa, aby zwiększyć transparentność studia i dotrzeć do inwestorów na rynku lokalnym i globalnym – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.
Spółka liczy na dołączenie do spółek publicznych w perspektywie najbliższych miesięcy. Obecnie zespół finalizuje prace nad wersją Early Access gry Oddyssey: Your Space, Your Way. Gracz wyruszy w niej w podróż statkiem kosmicznym w poszukiwaniu przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania. Do jego zadań należeć będzie m.in. usuwanie awarii, utrzymywanie poziomu gazów/tlenu w normie, eksploracja kosmosu w celu zdobycia surowców, czy dbanie o bezpieczeństwo własne, swoich towarzyszy oraz milionów ludzi, pozostawionych w śnie kriogenicznym. W ostatnich miesiącach tytuł jest wzbogacany o nowe mechaniki, systemy i elementy fabuły, których pierwotnie nie planowano.
- Po zmianach, które implementujemy w grze, Oddyssey oferuje nie tylko budowanie, ale także dostarcza dużo survivalowej rozrywki. Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał naszego projektu, aby zaoferować użytkownikom jeszcze fajniejszą przygodę i lepszą jakość gry. Ukończyliśmy już content trybu tutorial, freemode i story dedykowane wersji Early Access. Jednocześnie pracujemy nad częścią contentu, który będzie dostarczony w pełnej wersji. Warto dodać, że już we wczesnym dostępie Oddyssey: Your Space, Your Way umożliwi grę w 8-osobowym co-opie – mówi Wiktor Szymański, szef studia Weird Fish.
Poza wykonywaniem konkretnych zadań gracz będzie mógł latać po galaktyce i zbierać zasoby. Przy okazji natknie się na losowe wydarzenia, których będzie uczestnikiem. Sam zdecyduje kiedy powróci do linii fabularnej. W celu zebrania feedbacku od graczy, na bieżąco prowadzone są playtesty.
Tytuł w pierwszej kolejności zadebiutuje na PC, docelowo będzie też dostępny ma konsole PlayStation 4, PlayStation S5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. Wydawcą gry jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros.
Model biznesowy Weird Fish zakłada prace z niewielkim zespołem bardzo doświadczonych specjalistów i współpracę z polskimi oraz zagranicznymi partnerami biznesowymi. Celem spółki jest uzyskanie pozycji czołowego producenta gier typu sandbox. Weird Fish planuje wydawać jeden tytuł średnio co 2,5 roku, przy jednoczesnym rozwijaniu wydanej już gry.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.