Komunikaty PR

Wiele nowości od Red Hat, w tym OpenShift 4.4

2020-04-28  |  14:34
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, zaprezentował nowe produkty, które pomogą przedsiębiorstwom każdej wielkości i ze wszystkich branż optymalizować, skalować lub po prostu chronić swoje operacje informatyczne w obliczu globalnych zmian.

Red Hat już od dawna jest orędownikiem ewolucji technologii. Chce umożliwić klientom budowanie dowolnych aplikacji i ich wdrażanie w dowolnym miejscu przy jednoczesnym zapewnieniu spójności i elastyczności, jakie daje otwarta chmura hybrydowa. W oparciu o tę wizję nowe propozycje Red Hat zostały przygotowane z myślą o lepszym udostępnianiu, większej dostępności i stabilności newralgicznych usług i aplikacji. Wszystko to na fundamencie chmury hybrydowej.

Red Hat uważa, że obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej konieczna jest ewolucja infrastruktury informatycznej pod kątem zaspokajania szybko rosnącego popytu na zawsze dostępne usługi cyfrowe i wszechobecną łączność. Niemal wszystkie branże, w tym służba zdrowia, logistyka, handel detaliczny, usługi finansowe, administracja i edukacja, przekształcają swoją działalność, aby zaspokajać zapotrzebowanie na szybszy i szerszy dostęp do niezbędnych aplikacji i usług, a jednocześnie zachować stabilność operacyjną. Na przykład w branży telekomunikacyjnej w niektórych regionach na całym świecie ruch wzrósł o ponad 50%. Wzrost ten skłonił operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług do zwiększenia pojemności i przyspieszenia wdrożenia sieci 5G i przetwarzania na brzegu sieci, co z kolei wymagało analiz gotowości sieci i infrastruktury chmurowej.

Red Hat uważa, że takich potrzeb nie zaspokoją stare stosy oprogramowania ani drogie technologie zastrzeżone. Wręcz przeciwnie — odpowiedzią są innowacje open source, które pozwalają organizacjom wykorzystywać platformy cloud native wszędzie, od brzegu sieci i lokalnych centrów przetwarzania danych, po wielochmurowe środowiska chmury publicznej. Dzięki technologiom open source takim jak Linux czy Kubernetes organizacje mają dostęp do innowacji pomagających im nie tylko tworzyć rozwiązania i być liderem w swoich branżach, lecz także automatyzować, dostosowywać i skalować dotychczasowe operacje w wielu środowiskach informatycznych z większą elastycznością, niż zapewniają to dostawcy oprogramowania zastrzeżonego.

Aplikacje tradycyjne i chmurowe, ujednolicone i zarządzane od rdzenia do brzegu sieci

Red Hat jest liderem społeczności open source nie z uwagi na marketing czy wygodę. Firma angażuje się w budowę środowiska Kubernetes już od wczesnych etapów razem z Google i pozostaje na drugim miejscu, jeśli chodzi o wniesiony wkład. Pomaga rozwijać kluczowe technologie w środowisku Kubernetes i w powiązanych społecznościach, które umożliwiają tę ponadbranżową ewolucję informatyczną.

Firma stworzyła również Red Hat OpenShift — pierwszą w branży korporacyjną platformę Kubernetes, która pozwala klientom wdrożyć podejście cloud native, a jednocześnie obsługiwać dotychczasowe tradycyjne aplikacje. Ze względu na to zróżnicowane podejście platforma ta cieszy się zaufaniem klientów z wielu różnych branż. Aby pomagać w dalszym usuwaniu barier pomiędzy aplikacjami tradycyjnymi a aplikacjami cloud native, firma Red Hat wprowadziła funkcje, które umożliwiają uruchamianie nowych obciążeń na platformie OpenShift i spełniają bieżące oczekiwania klientów.

Red Hat prezentuje następujące rozwiązania:

Wirtualizacja OpenShift — nowa funkcja udostępniana jako „Technology Preview” w ramach Red Hat OpenShift, pochodząca z projektu open source KubeVirt. Za jej pomocą przedsiębiorstwa mogą opracowywać i wdrażać aplikacje składające się z maszyn wirtualnych, kontenerów i aplikacji bezserwerowych oraz zarządzać nimi, a wszystko to na jednej nowoczesnej platformie obsługującej zarówno obciążenia cloud native, jak i obciążenia tradycyjne. Podczas gdy niektórzy producenci starają się chronić stare stosy technologiczne poprzez ciągnięcie wstecz platformy Kubernetes i funkcjonalności cloud native w celu zachowania zastrzeżonej wirtualizacji, Red Hat robi coś wręcz przeciwnego: przenosi tradycyjne stosy aplikacji na wyższy poziom otwartych innowacji, co pozwala klientom przeprowadzić prawdziwą transformację w ich własnym tempie, a nie według widzimisię konkretnego dostawcy. 

Red Hat OpenShift 4.4 — najnowsza wersja czołowej platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw, która nawiązuje do prostoty i skali rozwiązania Kubernetes Operators. Platforma OpenShift 4.4 jest oparta na wersji Kubernetes 1.17 i zapewnia m.in. ukierunkowany na programistów widok metryk platformy i monitoring obciążeń aplikacyjnych, integrację monitoringu dla Red Hat Operators oraz zarządzanie kosztami w celu oceny zasobów i kosztów przeznaczanych na konkretne aplikacje w chmurze hybrydowej. 

Aby rozwiązać problemy związane z uruchamianiem aplikacji chmurowych w różnych wielkoskalowych i rozproszonych klastrach Kubernetes, firma Red Hat wprowadziła również nowe rozwiązanie do zarządzania. Rozwiązanie Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes, które zostanie wkrótce udostępnione jako „Technology Preview”, wprowadza pojedynczy, uproszczony kokpit do monitorowania i wdrażania klastrów OpenShift na dużą skalę. Umożliwia on zarządzanie oparte na regułach i zarządzanie cyklem życia aplikacji. 

Zapewnianie fundamentów dla innowacji - zawsze i wszędzie

Innowacyjność to coś więcej niż tylko dostarczanie nowych technologii. Za rozwiązaniami Red Hat stoi kompleksowe środowisko oprogramowania, sprzętu i usług oraz bogate doświadczenie firmy w integrowaniu i uruchamianiu otwartych innowacji. Red Hat zapewnia klientom także ciągłość dzięki utrzymywaniu długiego cyklu życia całej swojej oferty produktów, co dotyczy również nowo wprowadzonych produktów.

Udoskonalenia te nie są uzależnione od konkretnego sprzętu czy jednego dostawcy chmury, ponieważ Red Hat dostarcza innowacje w wielu środowiskach chmury hybrydowej i środowiskach wielochmurowych. Obsługiwane środowiska to m.in.:

  • Wszyscy główni dostawcy chmury: Amazon Web Services, Google Cloud Platform, IBM Cloud i Microsoft Azure, jak również wielu wyspecjalizowanych dostawców chmury.
  • Rozwiązania dedykowane, takie jak OpenShift Dedicated, Azure Red Hat OpenShift i IBM Red Hat OpenShift Kubernetes Service, które pozwalają przedsiębiorstwom czerpać korzyści z korporacyjnej platformy Kubernetes bez konieczności zarządzania infrastrukturą.
  • Obsługa wielu architektur informatycznych, w tym x86, IBM Power i komputerów mainframe.

Oprócz nowych technologii firma Red Hat inwestuje również w pomaganie przedsiębiorstwom w czerpaniu jak największych korzyści z ich dotychczasowej infrastruktury. Obejmuje to:

  • Ulepszenia w Red Hat Insights — rozwiązaniu Red Hat w formie usługi do proaktywnego zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem, które ułatwia zespołom informatycznym wykrywanie, diagnozowanie i rozwiązywanie potencjalnych problemów, zanim wywrą one wpływ na systemy produkcyjne czy użytkowników końcowych. Rozwiązanie Insights nie jest dodatkiem, tylko jest dostępne we wszystkich obsługiwanych subskrypcjach Red Hat Enterprise Linux.
  • Platforma Red Hat Ansible Automation Platform pomaga stawić czoła wyzwaniom związanym z większym popytem na sieć poprzez automatyzację czasochłonnych zadań wykonywanych ręcznie. Pomaga to zespołom informatycznym lepiej zaspokajać potrzeby klientów i użytkowników końcowych, a nie tylko zapewniać pracę bez przestojów.

Red Hat oferuje również szkolenia i certyfikaty dla zespołów informatycznych, które chcą szybko rozwijać swoje umiejętności w miarę rosnących potrzeb w dziedzinie łączności. Red Hat udostępnia bogatą ofertę szkoleń — od podstaw korporacyjnego środowiska Kubernetes do certyfikacji w zakresie architektury telekomunikacyjnej — aby pomagać informatykom w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia do lepszego radzenia sobie w środowisku sieciowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.