Komunikaty PR

Wi-Fi 6 dla wczasowiczów pod otwartym niebem? Nie ma problemu!

2023-05-23  |  11:30
Biuro prasowe

Wi-Fi 6 dla wczasowiczów pod otwartym niebem? Nie ma problemu!

Każdy potrzebuje przerwy, a latem chcemy spędzać jak najwięcej czasu na dworze — ale nadal być połączeni z siecią. Dzięki najnowszemu punktowi dostępowemu Wi-Fi 6 firmy Zyxel nawet najmniejsze przedsiębiorstwa mogą zapewnić doskonałą łączność Wi-Fi na zewnątrz budynków, mówi Patrick Hirscher, EMEA Wireless Market Development Manager w firmie Zyxel.

O tej porze roku w Europie myślimy o wakacjach. Wszyscy musimy zrobić sobie przerwę, zrelaksować się i zapomnieć na kilka dni o pracy. Jednak bez względu na to, czy wolimy spędzać czas w górach i lasach, przy basenie, czy na plaży, nadal chcemy pozostawać w kontakcie.

Choć wielu z nas ma Internet w komórce, zawsze lepiej używać połączenia Wi-Fi, ponieważ jest szybsze i bardziej stabilne. Ponadto użycie Wi-Fi oznacza, że możemy zaoszczędzić pakiet danych mobilnych do czasu, kiedy naprawdę będziemy go potrzebować — w miejscach, w których nie ma dostępu do Wi-Fi.

Bez problemu

Bary, kawiarnie, restauracje, hotele, pensjonaty, parki rozrywki i wszystkie inne firmy, dzięki którym spędzamy miło czas na wakacjach, powinny postarać się o zapewnienie jak najlepszego zasięgu Wi-Fi.

Są z tym jednak dwa problemy — a przynajmniej dwie rzeczy postrzegane jako problemy.

Po pierwsze, Wi-Fi to technologia zasadniczo przeznaczona do wnętrz budynków, która nie sprawdza się dobrze pod otwartym niebem — a ludzie chcą przebywać na dworze, kiedy są na wakacjach. Po drugie, zapewnienie każdemu dobrego dostępu do Wi-Fi jest dość kosztowne, a tanie, budżetowe rozwiązania nikogo nie zadowolą.

Choć jakiś czas temu w przekonaniach tych było trochę prawdy, obecnie są one  zupełnie nieaktualne — a dowodem na to jest punkt dostępowy Zyxel NWA55AXE Wi-Fi 6. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o użytku pod otwartym niebem i ma klasę ochrony IP55, co oznacza wysoką odporność na kurz i wodę. Można go łatwo zamontować na ścianie lub na słupie oraz zarządzać nim za pomocą naszej chmurowej platformy Nebula, czyli zmieniać wszystkie jego ustawienia przy użyciu smartfona, tabletu lub laptopa, bez dotykania samego urządzenia.

Zyxel NWA55AXE obsługuje też Wi-Fi 6, a zatem oferuje najwyższą szybkość transmisji i dobrze radzi sobie z dużą liczbą jednoczesnych użytkowników w zatłoczonych barach, kawiarniach i innych popularnych obiektach. Dwie zewnętrzne podwójne anteny mają duży zasięg i zapewniają stabilne, bezpieczne połaczenia wszystkim użytkownikom. Ponadto zewnętrzne anteny są skierowane w dół, aby zapewnić jak najlepszy zasięg, kiedy punkt dostępowy jest zainstalowany na podwyższeniu.

W zasięgu każdego

Jeśli chodzi o drugie błędne przekonanie, urządzenie NWA55AXE z pewnością nie jest kosztowne. Choć wykorzystuje najnowsze dostępne technologie, nasz pomysłowy zespół badawczo-rozwojowy zdołał zaprojektować zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6, który jest w zasięgu nawet najmniejszej firmy.

To doskonała wiadomość dla wczasowiczów i firm, które służą ich potrzebom. Jeśli prowadzisz działalność pod otwartym niebem i chciałbyś zapewnić klientom oraz gościom najlepszy możliwy zasięg i wydajność sieci Wi-Fi, powinieneś poważnie rozważyć zakup punktu dostępowego Zyxel NWA55AXE.

Jeśli jesteś partnerem firmy Zyxel i masz klientów, którzy prowadzą działalność na zewnątrz budynków, koniecznie powiadom ich o tym wydajnym, praktycznym i ekonomicznym punkcie dostępowym Wi-Fi 6. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z zaufanym partnerem lub najbliższym biurem firmy Zyxel.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.