Wi-Fi 6 dla wczasowiczów pod otwartym niebem? Nie ma problemu!
Wi-Fi 6 dla wczasowiczów pod otwartym niebem? Nie ma problemu!
Każdy potrzebuje przerwy, a latem chcemy spędzać jak najwięcej czasu na dworze — ale nadal być połączeni z siecią. Dzięki najnowszemu punktowi dostępowemu Wi-Fi 6 firmy Zyxel nawet najmniejsze przedsiębiorstwa mogą zapewnić doskonałą łączność Wi-Fi na zewnątrz budynków, mówi Patrick Hirscher, EMEA Wireless Market Development Manager w firmie Zyxel.
O tej porze roku w Europie myślimy o wakacjach. Wszyscy musimy zrobić sobie przerwę, zrelaksować się i zapomnieć na kilka dni o pracy. Jednak bez względu na to, czy wolimy spędzać czas w górach i lasach, przy basenie, czy na plaży, nadal chcemy pozostawać w kontakcie.
Choć wielu z nas ma Internet w komórce, zawsze lepiej używać połączenia Wi-Fi, ponieważ jest szybsze i bardziej stabilne. Ponadto użycie Wi-Fi oznacza, że możemy zaoszczędzić pakiet danych mobilnych do czasu, kiedy naprawdę będziemy go potrzebować — w miejscach, w których nie ma dostępu do Wi-Fi.
Bez problemu
Bary, kawiarnie, restauracje, hotele, pensjonaty, parki rozrywki i wszystkie inne firmy, dzięki którym spędzamy miło czas na wakacjach, powinny postarać się o zapewnienie jak najlepszego zasięgu Wi-Fi.
Są z tym jednak dwa problemy — a przynajmniej dwie rzeczy postrzegane jako problemy.
Po pierwsze, Wi-Fi to technologia zasadniczo przeznaczona do wnętrz budynków, która nie sprawdza się dobrze pod otwartym niebem — a ludzie chcą przebywać na dworze, kiedy są na wakacjach. Po drugie, zapewnienie każdemu dobrego dostępu do Wi-Fi jest dość kosztowne, a tanie, budżetowe rozwiązania nikogo nie zadowolą.
Choć jakiś czas temu w przekonaniach tych było trochę prawdy, obecnie są one zupełnie nieaktualne — a dowodem na to jest punkt dostępowy Zyxel NWA55AXE Wi-Fi 6. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o użytku pod otwartym niebem i ma klasę ochrony IP55, co oznacza wysoką odporność na kurz i wodę. Można go łatwo zamontować na ścianie lub na słupie oraz zarządzać nim za pomocą naszej chmurowej platformy Nebula, czyli zmieniać wszystkie jego ustawienia przy użyciu smartfona, tabletu lub laptopa, bez dotykania samego urządzenia.
Zyxel NWA55AXE obsługuje też Wi-Fi 6, a zatem oferuje najwyższą szybkość transmisji i dobrze radzi sobie z dużą liczbą jednoczesnych użytkowników w zatłoczonych barach, kawiarniach i innych popularnych obiektach. Dwie zewnętrzne podwójne anteny mają duży zasięg i zapewniają stabilne, bezpieczne połaczenia wszystkim użytkownikom. Ponadto zewnętrzne anteny są skierowane w dół, aby zapewnić jak najlepszy zasięg, kiedy punkt dostępowy jest zainstalowany na podwyższeniu.
W zasięgu każdego
Jeśli chodzi o drugie błędne przekonanie, urządzenie NWA55AXE z pewnością nie jest kosztowne. Choć wykorzystuje najnowsze dostępne technologie, nasz pomysłowy zespół badawczo-rozwojowy zdołał zaprojektować zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6, który jest w zasięgu nawet najmniejszej firmy.
To doskonała wiadomość dla wczasowiczów i firm, które służą ich potrzebom. Jeśli prowadzisz działalność pod otwartym niebem i chciałbyś zapewnić klientom oraz gościom najlepszy możliwy zasięg i wydajność sieci Wi-Fi, powinieneś poważnie rozważyć zakup punktu dostępowego Zyxel NWA55AXE.
Jeśli jesteś partnerem firmy Zyxel i masz klientów, którzy prowadzą działalność na zewnątrz budynków, koniecznie powiadom ich o tym wydajnym, praktycznym i ekonomicznym punkcie dostępowym Wi-Fi 6. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z zaufanym partnerem lub najbliższym biurem firmy Zyxel.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.