Wiodący producent projektorów multimedialnych wprowadza na rynek nowy produkt
Nowa seria projektorów krótkoogniskowych Panasonic zwiększa elastyczność instalacji i oferuje jasne, wyraźne obrazy dla środowisk korporacyjnych i immersyjnych wystaw muzealnych.
Panasonic Connect Europe wprowadza serię projektorów krótkoogniskowych LCD VMZ7ST, łącząc zrównoważoną technologię z niezwykłą elastycznością w korporacjach i muzeach. Nowe modele PT-VMZ7ST (7 000 lm) i PT-VMZ6ST (6 200 lm), bazujące na serii kompaktowych projektorów VMZ82, to najpotężniejsze projektory LCD z laserem o stałym kącie rzutu w ofercie Panasonic. Seria będzie dostępna od I kwartału 2025 roku.
Niezrównana elastyczność dzięki obiektywowi krótkoogniskowemu
Seria VMZ7ST firmy Panasonic redefiniuje instalację projektorów w miejscach o ograniczonej przestrzeni, oferując wyjątkową precyzję i wszechstronność. Dzięki stosunkowi ogniskowej 0,797-1,01:1, optycznemu powiększeniu 1,2x oraz szerokiemu zakresowi przesunięcia obiektywu, projektory te pozwalają wyświetlać obraz o przekątnej 100 cali z odległości zaledwie 1,72 m. W immersyjnych instalacjach muzealnych minimalizuje to choćby wszelkie cienie odwiedzających – nawet przy oglądaniu z bliska. Z kolei użytkownicy w środowiskach korporacyjnych mogą być pewni, że ich prezentacje nie zostaną zakłócone.
W przypadku instalacji projektorów w trudno dostępnych miejscach czy na wysokościach seria VMZ7ST umożliwia szybki i wygodny montaż, znacząco skracając czas realizacji. Funkcja Powered Focus firmy Panasonic pozwala na precyzyjną i łatwą regulację ostrości, co sprawdza się doskonale w różnych zastosowaniach, takich jak symulatory sportowe, gdzie dynamiczne działania użytkownika wymagają częstego dostosowywania ostrości.
Mechanizm Angle Monitor firmy Panasonic pozwala na zdalne monitorowanie kąta nachylenia projekcji, eliminując potrzebę fizycznej regulacji projektora. Dodatkowo zaawansowane funkcje korekcji geometrycznej umożliwiają instalację serii VMZ7ST w dowolnym miejscu, zapewniając precyzyjną projekcję na powierzchniach o różnych kształtach i rozmiarach.
Projekcja klasy światowej w jasnych przestrzeniach
Seria VMZ7ST została wyposażona w technologię Daylight View Basic oraz zaawansowane zarządzanie kolorem, które automatycznie dostosowują jakość obrazu do warunków oświetleniowych. Dzięki precyzyjnej regulacji odcieni, nasycenia i jasności, projektory zapewniają żywe kolory nawet w dobrze oświetlonych przestrzeniach, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wymagających środowisk korporacyjnych.
Ekologiczny design
Zrównoważony rozwój to kluczowy element konstrukcji serii VMZ7ST. Projektor wyposażony jest w funkcję Auto Power On firmy Panasonic, która uruchamia urządzenie tylko po wykryciu sygnału, co minimalizuje czas jego pracy i poprawia efektywność energetyczną, osiągając wzrost jej poziomu o prawie 53% (lm/W) w porównaniu do konkurencyjnych modeli, bez utraty jasności. Seria VMZ7ST oferuje 20 000 godzin projekcji bezobsługowej, co znacząco obniża koszty eksploatacji, a filtr ECO można wielokrotnie myć i ponownie wykorzystać. Dodatkowo, 56% obudowy wykonane jest z materiałów z recyklingu, co pomaga zredukować odpady.
Seria naszych nowych produktów to kosztowo efektywne rozwiązanie dla immersyjnych doświadczeń muzealnych oraz środowisk korporacyjnych, oferujące wyjątkową jasność i elastyczność instalacji, które minimalizują koszty konfiguracji i konserwacji, szczególnie w przypadku ograniczonego budżetu. Seria VMZ7ST przenosi zrównoważoną projekcję za pomocą projektorów krótkoogniskowych na nowy poziom, oferując jednocześnie jasne, wyraźne obrazy, których użytkownicy oczekują od Panasonic – podsumowuje Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.