Komunikaty PR

Wrocławska firma IT przeprowadza cyfrową rewolucję w sektorze transportowym

2022-07-26  |  07:00
Biuro prasowe

Światowy rynek e-commerce z roku na rok rośnie w siłę, podobnie jak konsumpcja różnego rodzaju towarów. Z drugiej zaś strony pojawiają się coraz surowsze regulacje związane z koniecznością ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Te czynniki sprawiają, że efektywność logistyczna to jedno z największych wyzwań branży transportowej. Wie o tym Trans.eu – firma technologiczna ze stolicy Dolnego Śląska, która stworzyła platformę przenoszącą sektor TSL na zupełnie nowy poziom.

Innowacyjna technologia dla branży transportowej

Szacuje się, że w Unii Europejskiej brakuje 400 tysięcy kierowców, z czego tylko w Polsce – 125 tysięcy. Wyzwania, z jakimi zmaga się zatem branża transportowa, to nie tylko znalezienie przewoźnika, ale też zapewnienie płynnej logistyki dla całego łańcucha dostaw. Największym problemem jest odpowiednie zaplanowanie czasu przejazdu i takie wypełnienie pojazdów przewożonym towarem, które razem przyniosą optymalizację kosztów. Wrocławska firma IT – Trans.eu, zaobserwowała i przewidziała te problemy już wiele lat temu. Dziś wypełnia tę niegdyś lukę na rynku, poprzez komplementarne narzędzie IT, które łączy w sobie internetową giełdę i platformę do komunikacji pomiędzy producentami, firmami transportowymi oraz spedytorami.

 – Celem Trans.eu jest cyfryzacja europejskiego sektora TSL. Realizujemy go konsekwentnie poprzez przełomowe rozwiązania digital, w tym między innymi innowacyjną platformę usług logistycznych. Stworzone przez nas narzędzie każdego dnia łączy tysiące producentów z przewoźnikami i firmami spedycyjnymi, tworząc szeroką społeczność użytkowników, wymieniających się między sobą informacjami o dostępnych pojazdach czy wolnych ładunkach. Ten sposób działania pozwala na efektywne zarządzanie zleceniami transportowymi oraz optymalizację ponoszonych kosztów – mówi Bogdan Kosturek, Wiceprezes Zarządu i Chief Technology Officer w Trans.eu.

Interdyscyplinarny zespół specjalistów

Za stworzenie i stały rozwój platformy odpowiedzialny jest zespół wykwalifikowanych specjalistów. Jego siłą jest interdyscyplinarność, czyli połączenie wiedzy z różnych obszarów technologii, takich jak IT project management, development produktu, architektura, design, IT security, data science, integracje, czy utrzymanie. Dzięki temu firma jest samowystarczalna – ma szerokie kompetencje w zasadzie na każdym etapie wytwarzania produktu technologicznego, więc gdyby zaistniała taka potrzeba, mogłaby pracować jak niezależny i dobrze rozbudowany software house. 

Tak unikatowe i jednocześnie holistyczne wyzwania technologiczne, odpowiadające na realne potrzeby bardzo dynamicznie zmieniającego się rynku, to świetna szansa dla ambitnych programistów, analityków, testerów czy managerów projektu IT – podkreśla Bogdan Kosturek.

Po świetnym 2021 roku i sukcesie platformy, firma sukcesywnie zwiększa ilość zatrudnionych osób, aktualnie to ponad 800 pracowników z pasją do technologii, sprzedaży, marketingu, HR-u, a także wielu niszowych specjalizacji. Aktualnie przedsiębiorstwo szacuje, że ta liczba w 2023 roku przekroczy 1000 zatrudnionych.

Plany na przyszłość

Trans.eu jest firmą w 100% zasilaną polskim kapitałem, która każdego roku inwestuje przynajmniej 15 milionów złotych w rozwój platformy. Ponadto w 2022 roku, dodatkowe 15 milionów zostanie przeznaczone na ekspansję w krajach Europy Zachodniej. Obecnie udział tamtejszego rynku w przychodach firmy to 15%. Jak na razie większość użytkowników platformy pochodzi z Polski i krajów bałtyckich. Do 2025 roku Trans.eu, poza najbliższymi sąsiadami, chce dotrzeć również do krajów położonych na południu Starego Kontynentu, między innymi do Hiszpanii czy Włoch.

Dołącz do zespołu

W związku z ekspansją międzynarodową Trans.eu prowadzi aktywne rekrutacje. Na kandydatów, poza możliwością tworzenia innowacyjnych produktów, czeka pakiet ponad 40 benefitów, w tym możliwość skorzystania z firmowego ośrodka wypoczynkowego. Firma stawia także na autonomię, dając pracownikom duże poczucie wpływu na rozwój firmy, oraz możliwości do samorozwoju i wdrażania własnych pomysłów. 

Więcej o otwartych rekrutacjach i pracy w Trans.eu można przeczytać na stronie joinus.trans.eu.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.