Komunikaty PR

Wrocławski Spyrosoft debiutuje dziś na giełdzie wraz z pracownikami

2020-02-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Julita Pacana
Me & My Friends

Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/

Spółka Spyrosoft, wrocławski dostawca oprogramowania, zadebiutuje dziś o godzinie 14:30 na parkiecie NewConnect. Decyzja o wejściu na giełdę została podjęta głównie z myślą o współpracownikach, którzy dzięki temu mogli nabyć akcje serii C spółki. Z możliwości tej skorzystało ponad 150 osób!

Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect następuje po przeszło trzech latach działalności spółki. Głównym powodem, dla którego właściciele firmy zadecydowali się na dołączenie do grona spółek publicznych, była chęć podzielenia się ze współpracownikami sukcesem firmy, przez umożliwienie im nabycia akcji Spyrosoft.

Spyrosoft świetnie sobie radzi i nie potrzebuje wsparcia zewnętrznych inwestorów, by dalej się rozwijać. Emisja akcji to wyraz wdzięczności wobec pracowników za ich zaangażowanie i wytrwałość w budowaniu sukcesu firmy. To sposób na to, aby podzielić się tym, co wspólnie osiągnęliśmy – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft i jednocześnie bardzo mocno podkreśla, że taka inicjatywa, choć w zasadzie niespotykana w biznesie, wynika z unikalnego podejścia do pracowników. – Niezmiennie kierujemy się filozofią angażowania pracowników w naszą firmę.

Stąd też już na początku 2019 roku spółka przeprowadziła emisję akcji serii C, skierowaną wyłącznie do pracowników i współpracowników firmy. Wzięły w niej udział 153 osoby.

Taka możliwość nabycia akcji i wejście na rynek NewConnect to bardzo czytelne potwierdzenie zasady „we put people first”, która w firmie obowiązuje od zawsze, a oznacza, że w Spyrosoft ludzie oraz ich opinie są ważne.

W firmie mamy płaską strukturę, nie ma formalnego dystansu. Każdy, jeśli chce, może porozmawiać z prezesem czy członkiem zarządu i podzielić się swoim pomysłem lub opinią. Myślę, że możliwość nabycia akcji nie tyle zwiększy zaangażowanie pracowników w życie spółki, ile przeniesie je do innego wymiaru. Moja firma może być naprawdę „moją” – komentuje wejście na giełdę Paweł Klimek z GOD Nearshore SE, spółki należącej do grupy Spyrosoft.

Debiut na NewConnect i co dalej?

W dniu debiutu na NewConnect do obrotu wprowadzonych zostało 150.000 akcji serii A2, 18.900 akcji serii B oraz 10.866 akcji serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

Strategiczne dla rozwoju spółki Spyrosoft pozostaje: pozyskiwanie nowych klientów z branż, w których firma się specjalizuje, zatrudnianie kolejnych specjalistów oraz globalizacja działalności przez wchodzenie na kolejne rynki zagraniczne.

Ponadto firma cały czas dąży do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Już teraz Spyrosoft, mimo mniejszej skali działalności, z powodzeniem konkuruje ze światowymi liderami branży IT. Decyduje o tym wysoka jakość oferowanych usług. Spółka wzorem lat poprzednich zamierza swój rozwój opierać na rynku polskim i zagranicznym.

Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske i dodaje – W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.

Wrocławski dostawca oprogramowania obecny jest na rynku od 2016 roku, a już teraz zatrudnia ponad 470 osób i wciąż rośnie. Dynamiczny rozwój firmy jest następstwem nie tylko działania w oparciu o dobrą koncepcję biznesową, ale nade wszystko jest wynikiem zaufania i dobrych relacji z pracownikami. Stąd też decyzja o wejściu na giełdę. Towarzyszy jej zmiana systemu identyfikacji wizualnej.

 

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.

Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.

Więcej informacji o Spyrosoft na: www.spyrosoft.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Me & My Friends
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix Biuro prasowe
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego
IT i technologie Trina Storage i TÜV NORD: biała księga o bezpieczeństwie magazynów energii
2024-12-04 | 10:40

Trina Storage i TÜV NORD: biała księga o bezpieczeństwie magazynów energii

Raport podkreśla znaczenie wytycznych dla oceny i łagodzenia ryzyka, bezpieczeństwa akumulatorów oraz kontroli jakości Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań z
IT i technologie Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2
2024-12-04 | 08:00

Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2

MSI rozpoczyna specjalną promocję dla zapalonych graczy. Osoby, które zakupią w grudniu kwalifikujący się produkt MSI i podzielą się swoimi wrażeniami na platformach zakupowych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.