Komunikaty PR

Wrocławski Spyrosoft debiutuje dziś na giełdzie wraz z pracownikami

2020-02-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Julita Pacana
Me & My Friends

Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/

Spółka Spyrosoft, wrocławski dostawca oprogramowania, zadebiutuje dziś o godzinie 14:30 na parkiecie NewConnect. Decyzja o wejściu na giełdę została podjęta głównie z myślą o współpracownikach, którzy dzięki temu mogli nabyć akcje serii C spółki. Z możliwości tej skorzystało ponad 150 osób!

Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect następuje po przeszło trzech latach działalności spółki. Głównym powodem, dla którego właściciele firmy zadecydowali się na dołączenie do grona spółek publicznych, była chęć podzielenia się ze współpracownikami sukcesem firmy, przez umożliwienie im nabycia akcji Spyrosoft.

Spyrosoft świetnie sobie radzi i nie potrzebuje wsparcia zewnętrznych inwestorów, by dalej się rozwijać. Emisja akcji to wyraz wdzięczności wobec pracowników za ich zaangażowanie i wytrwałość w budowaniu sukcesu firmy. To sposób na to, aby podzielić się tym, co wspólnie osiągnęliśmy – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft i jednocześnie bardzo mocno podkreśla, że taka inicjatywa, choć w zasadzie niespotykana w biznesie, wynika z unikalnego podejścia do pracowników. – Niezmiennie kierujemy się filozofią angażowania pracowników w naszą firmę.

Stąd też już na początku 2019 roku spółka przeprowadziła emisję akcji serii C, skierowaną wyłącznie do pracowników i współpracowników firmy. Wzięły w niej udział 153 osoby.

Taka możliwość nabycia akcji i wejście na rynek NewConnect to bardzo czytelne potwierdzenie zasady „we put people first”, która w firmie obowiązuje od zawsze, a oznacza, że w Spyrosoft ludzie oraz ich opinie są ważne.

W firmie mamy płaską strukturę, nie ma formalnego dystansu. Każdy, jeśli chce, może porozmawiać z prezesem czy członkiem zarządu i podzielić się swoim pomysłem lub opinią. Myślę, że możliwość nabycia akcji nie tyle zwiększy zaangażowanie pracowników w życie spółki, ile przeniesie je do innego wymiaru. Moja firma może być naprawdę „moją” – komentuje wejście na giełdę Paweł Klimek z GOD Nearshore SE, spółki należącej do grupy Spyrosoft.

Debiut na NewConnect i co dalej?

W dniu debiutu na NewConnect do obrotu wprowadzonych zostało 150.000 akcji serii A2, 18.900 akcji serii B oraz 10.866 akcji serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

Strategiczne dla rozwoju spółki Spyrosoft pozostaje: pozyskiwanie nowych klientów z branż, w których firma się specjalizuje, zatrudnianie kolejnych specjalistów oraz globalizacja działalności przez wchodzenie na kolejne rynki zagraniczne.

Ponadto firma cały czas dąży do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Już teraz Spyrosoft, mimo mniejszej skali działalności, z powodzeniem konkuruje ze światowymi liderami branży IT. Decyduje o tym wysoka jakość oferowanych usług. Spółka wzorem lat poprzednich zamierza swój rozwój opierać na rynku polskim i zagranicznym.

Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske i dodaje – W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.

Wrocławski dostawca oprogramowania obecny jest na rynku od 2016 roku, a już teraz zatrudnia ponad 470 osób i wciąż rośnie. Dynamiczny rozwój firmy jest następstwem nie tylko działania w oparciu o dobrą koncepcję biznesową, ale nade wszystko jest wynikiem zaufania i dobrych relacji z pracownikami. Stąd też decyzja o wejściu na giełdę. Towarzyszy jej zmiana systemu identyfikacji wizualnej.

 

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.

Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.

Więcej informacji o Spyrosoft na: www.spyrosoft.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Me & My Friends
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.