Wrocławski Spyrosoft debiutuje dziś na giełdzie wraz z pracownikami
Me & My Friends
Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/
Spółka Spyrosoft, wrocławski dostawca oprogramowania, zadebiutuje dziś o godzinie 14:30 na parkiecie NewConnect. Decyzja o wejściu na giełdę została podjęta głównie z myślą o współpracownikach, którzy dzięki temu mogli nabyć akcje serii C spółki. Z możliwości tej skorzystało ponad 150 osób!
Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect następuje po przeszło trzech latach działalności spółki. Głównym powodem, dla którego właściciele firmy zadecydowali się na dołączenie do grona spółek publicznych, była chęć podzielenia się ze współpracownikami sukcesem firmy, przez umożliwienie im nabycia akcji Spyrosoft.
Spyrosoft świetnie sobie radzi i nie potrzebuje wsparcia zewnętrznych inwestorów, by dalej się rozwijać. Emisja akcji to wyraz wdzięczności wobec pracowników za ich zaangażowanie i wytrwałość w budowaniu sukcesu firmy. To sposób na to, aby podzielić się tym, co wspólnie osiągnęliśmy – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft i jednocześnie bardzo mocno podkreśla, że taka inicjatywa, choć w zasadzie niespotykana w biznesie, wynika z unikalnego podejścia do pracowników. – Niezmiennie kierujemy się filozofią angażowania pracowników w naszą firmę.
Stąd też już na początku 2019 roku spółka przeprowadziła emisję akcji serii C, skierowaną wyłącznie do pracowników i współpracowników firmy. Wzięły w niej udział 153 osoby.
Taka możliwość nabycia akcji i wejście na rynek NewConnect to bardzo czytelne potwierdzenie zasady „we put people first”, która w firmie obowiązuje od zawsze, a oznacza, że w Spyrosoft ludzie oraz ich opinie są ważne.
W firmie mamy płaską strukturę, nie ma formalnego dystansu. Każdy, jeśli chce, może porozmawiać z prezesem czy członkiem zarządu i podzielić się swoim pomysłem lub opinią. Myślę, że możliwość nabycia akcji nie tyle zwiększy zaangażowanie pracowników w życie spółki, ile przeniesie je do innego wymiaru. Moja firma może być naprawdę „moją” – komentuje wejście na giełdę Paweł Klimek z GOD Nearshore SE, spółki należącej do grupy Spyrosoft.
Debiut na NewConnect i co dalej?
W dniu debiutu na NewConnect do obrotu wprowadzonych zostało 150.000 akcji serii A2, 18.900 akcji serii B oraz 10.866 akcji serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.
Strategiczne dla rozwoju spółki Spyrosoft pozostaje: pozyskiwanie nowych klientów z branż, w których firma się specjalizuje, zatrudnianie kolejnych specjalistów oraz globalizacja działalności przez wchodzenie na kolejne rynki zagraniczne.
Ponadto firma cały czas dąży do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Już teraz Spyrosoft, mimo mniejszej skali działalności, z powodzeniem konkuruje ze światowymi liderami branży IT. Decyduje o tym wysoka jakość oferowanych usług. Spółka wzorem lat poprzednich zamierza swój rozwój opierać na rynku polskim i zagranicznym.
Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske i dodaje – W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.
Wrocławski dostawca oprogramowania obecny jest na rynku od 2016 roku, a już teraz zatrudnia ponad 470 osób i wciąż rośnie. Dynamiczny rozwój firmy jest następstwem nie tylko działania w oparciu o dobrą koncepcję biznesową, ale nade wszystko jest wynikiem zaufania i dobrych relacji z pracownikami. Stąd też decyzja o wejściu na giełdę. Towarzyszy jej zmiana systemu identyfikacji wizualnej.
O Spyrosoft:
Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.
Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.
Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.
Więcej informacji o Spyrosoft na: www.spyrosoft.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.