Wspólnie ze Smart City Poznań Firma produktowa SOFTSWISS przeprowadzi hackathon
Smart content
ul.Pomorska 65
90-218 Łódź
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
+48 726 127 344
https://smart-content.pro/
Poznań jest pierwszym miastem na terenie Polski, w którym międzynarodowa firma produktowo-technologiczna SOFTSWISS otworzyła swoje centrum programistyczne. 2022 rok poświęciła aktywnemu poszukiwaniu nowych pracowników (polski oddział w tym czasie powiększył się o 75% i zatrudnia już ponad 300 pracowników). W tym roku firma planuje poświęcić uwagę projektom społecznym, nawiązywaniu przyjaznych stosunków z uniwersytetami, lokalnymi wspólnotami zawodowymi i władzami miast. Wsparcie w tej dziedzinie SOFTSWISS także otrzymała od Biura Obsługi Inwestorów ,,Invest in Poznan”.
- Przeprowadziliśmy wspólne spotkanie, omówiliśmy nasze możliwości i otrzymaliśmy od kolegów zapewnienie o tym, że branża IT jest obecnie jedną z najbardziej priorytetowych dla miasta. I nasze pragnienie, jako wiodącego światowego producenta oprogramowania, żeby współpracować z lokalnymi uczelniami wyższymi zostało usłyszane i podtrzymane - opowiada Natalia Perkowska, Head of Talent Acquisition firmy SOFTSWISS. - Wielką radość przyniesie nam bycie pożytecznymi dla miasta, które stało się dla naszych pracowników prawdziwym domem. W Poznaniu uczą się aktywni studenci, których potencjał możemy pomóc odkryć. W naszej firmie pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy są gotowi, aby podzielić się doświadczeniem ze studentami, początkującymi specjalistami.
W Poznaniu mieszka 105 000 studentów, działa też 7 uniwersytetów, na których są wydziały, związane z branżą IT. W mieście z powodzeniem funkcjonują takie inicjatywy informatyczne jak ,,Konkurs o tytuł najlepszego programisty miasta Poznania”, ,,Kobiety w Poznańskim IT” i wiele innych. Pracownicy SOFTSWISS podkreślają, że wielka firma międzynarodowa jest otwarta na udział w podobnych projektach, szczególnie jeśli chodzi o te, związane z technologiami, programowaniem i współpracą z młodymi talentami, gotowa jest także sama organizować wydarzenia edukacyjne.
Pierwsze wydarzenie, które połączy studentów uniwersytetów technicznych w burzy mózgów dla dobra miasta, będzie miało miejsce już w maju w formie hackathonu, organizowanego wspólnie ze Smart City Poznań. To konkurs grupowy, w którym studenci (przyszli specjaliści z branży IT) w przeciągu 24 godzin będą tworzyć i prezentować swoje koncepcje. Specjaliści z SOFTSWISS z kolei będą pomagać swoją ekspertyzą i wybierać najlepsze projekty. Kierownictwo ma nadzieję, że pomysł spotka się z aprobatą rektorów i władz miejskich.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.