Wygoda i bezpieczeństwo zakupu biletów autobusowych!
Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy będący jednocześnie operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia oraz właścicielem innowacyjnego systemu sprzedaży biletów Dworzec Online zachęca do korzystania z biletomatów. Nowoczesne urządzenia cieszą się rosnącą popularnością wśród podróżnych oferując przy tym możliwość szybkiego i bezpiecznego zakupu biletu bez konieczności stania w kolejce do okienka kasowego. Biletomaty w 2019 roku odnotowały aż 125% wzrostu sprzedaży w porównaniu do ubiegłego roku.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów korzystających z naszego dworca, którzy bilety na swoją podróż chcą kupować szybko, wygodnie i bezpiecznie. Odnotowujemy rosnące zainteresowanie korzystaniem z zainstalowanych w hali głównej nowoczesnych biletomatów. W minionym roku sprzedaż była o ponad 125% wyższa niż rok wcześniej. – mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor Zarządzający Polonus.
Polonus w oparciu o stworzony przez siebie system do zarządzania dworcem oraz sprzedażą biletów Dworzec Online uruchomił w hali głównej Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia dwa biletomaty. Umożliwiają one szybki bezgotówkowy zakup biletów na połączenia realizowane przez ponad 300 przewoźników współpracujących z platformą DworzecOnline.pl.
W 2019 roku sprzedaż w samoobsługowych biletomatach wzrosła o 125% względem roku 2018. Sukces tego kanału sprzedaży sprawił, że Polonus planuje jego dalszy rozwój.
Podróżni korzystający z tej formy zakupu biletu zgodnie przyznają, że najbardziej cenią szybkość, z jaką można przejść przez cały proces zakupu, włącznie z płatnością kartą. Biletomat służy także jako punkt informacyjny gdzie można sprawdzić godziny odjazdu oraz trasę planowanej podróży. Oprócz języka polskiego oferuje także dostępność w języku angielskim oraz ukraińskim.
Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia to najważniejszy punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy i Mazowsza oraz jeden z najważniejszych węzłów przesiadkowych w kraju. Z jego usług korzysta rocznie ponad 3,3 miliona osób, którzy korzystają z ponad 135 tysięcy odjazdów autokarów na kursach krajowych i zagranicznych. Sprawdzające się tutaj rozwiązania sprzedażowe mogą być z powodzeniem wprowadzone w całej Polsce.
Więcej informacji znaleźć można na www.pksPolonus.pl.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.