Wygoda i bezpieczeństwo zakupu biletów autobusowych!
Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy będący jednocześnie operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia oraz właścicielem innowacyjnego systemu sprzedaży biletów Dworzec Online zachęca do korzystania z biletomatów. Nowoczesne urządzenia cieszą się rosnącą popularnością wśród podróżnych oferując przy tym możliwość szybkiego i bezpiecznego zakupu biletu bez konieczności stania w kolejce do okienka kasowego. Biletomaty w 2019 roku odnotowały aż 125% wzrostu sprzedaży w porównaniu do ubiegłego roku.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów korzystających z naszego dworca, którzy bilety na swoją podróż chcą kupować szybko, wygodnie i bezpiecznie. Odnotowujemy rosnące zainteresowanie korzystaniem z zainstalowanych w hali głównej nowoczesnych biletomatów. W minionym roku sprzedaż była o ponad 125% wyższa niż rok wcześniej. – mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor Zarządzający Polonus.
Polonus w oparciu o stworzony przez siebie system do zarządzania dworcem oraz sprzedażą biletów Dworzec Online uruchomił w hali głównej Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia dwa biletomaty. Umożliwiają one szybki bezgotówkowy zakup biletów na połączenia realizowane przez ponad 300 przewoźników współpracujących z platformą DworzecOnline.pl.
W 2019 roku sprzedaż w samoobsługowych biletomatach wzrosła o 125% względem roku 2018. Sukces tego kanału sprzedaży sprawił, że Polonus planuje jego dalszy rozwój.
Podróżni korzystający z tej formy zakupu biletu zgodnie przyznają, że najbardziej cenią szybkość, z jaką można przejść przez cały proces zakupu, włącznie z płatnością kartą. Biletomat służy także jako punkt informacyjny gdzie można sprawdzić godziny odjazdu oraz trasę planowanej podróży. Oprócz języka polskiego oferuje także dostępność w języku angielskim oraz ukraińskim.
Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia to najważniejszy punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy i Mazowsza oraz jeden z najważniejszych węzłów przesiadkowych w kraju. Z jego usług korzysta rocznie ponad 3,3 miliona osób, którzy korzystają z ponad 135 tysięcy odjazdów autokarów na kursach krajowych i zagranicznych. Sprawdzające się tutaj rozwiązania sprzedażowe mogą być z powodzeniem wprowadzone w całej Polsce.
Więcej informacji znaleźć można na www.pksPolonus.pl.
Jason Statham w World of Tanks
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.