Wymień telefon i posadź drzewo wraz z OnePlus: marka stawia na recykling
OnePlus, globalna firma technologii mobilnych, wprowadza nowy ekoprogram, którego celem jest recykling smartfonów i tym samym zmniejszenie niekorzystnego wpływu produkcji elektroniki użytkowej na planetę. We współpracy z Ecologi, organizacją działającą na rzecz ochrony klimatu, OnePlus zasadzi nowe drzewo za każdym razem, gdy użytkownik wymieni telefon za pośrednictwem strony OnePlus.com.
Priorytetem OnePlus, w ramach najnowszego programu, jest posadzenie jak największej liczby drzew na specjalnie wyznaczonych terenach leśnych na całym świecie. Marka ma nadzieję zachęcić w ten sposób klientów do wymiany smartfona na nowszy model z portfolio firmy (m.in. OnePlus 10T, OnePlus Nord 2T i OnePlus 10 Pro).
– W OnePlus zawsze chcemy być blisko naszych konsumentów, a nic tak nie jednoczy, jak wspólne działanie w imię ważnej sprawy. Cieszymy się, że możemy umożliwić fanom wywieranie pozytywnego wpływu na planetę. Nasza współpraca z Ecologi to dopiero początek działań na rzecz ochrony środowiska i krok w stronę zrównoważonego podejścia OnePlus w biznesie – komentuje Tuomas Lampen, dyrektor ds. strategii OnePlus w Europie.
– W branży elektroniki użytkowej wciąż jest sporo do zrobienia, dlatego bardzo doceniamy, że OnePlus wdrożył projekt, który ma na celu zmniejszenie wpływu swoich produktów na środowisko, a także wspiera programy zalesiania. Mamy nadzieję, że OnePlus będzie stanowić przykład dla innych firm z tej branży, inspirując je do przyłączenia się do zbiorowej walki ze zmianami klimatu – dodaje Linda Adams, dyrektor ds. partnerstwa w Ecologi.
Klienci mogą już wymieniać swoje urządzenia na stronie OnePlus.com, a marka zasadzi jedno drzewo za każdy produkt poddany recyklingowi. Dodatkowo konsumenci nadal będą mogli korzystać z ograniczonych czasowo promocji dostępnych w momencie, gdy zdecydują się na wymianę.
Współpraca z Ecologi jest ważnym elementem działań OnePlus w zakresie zrównoważonego rozwoju. OnePlus wprowadza system zarządzania środowiskowego w całym cyklu życia swoich produktów i rozwija ekologiczny asortyment oraz opakowania, aby prowadzić działalność przyjazną dla planety i zrealizować globalny cel neutralności węglowej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.