Zalman M3 - prostota, lekkość i funkcjonalność
Zalman M3 to obudowa, która przyciąga uwagę prostotą formy, a utrzymuje zainteresowanie swoją funkcjonalnością. Mimo stosunkowo niewielkich wymiarów jest w niej dość miejsca na komponenty z górnej półki.
Obudowa Zalman M3 to konstrukcja mini tower, która wyróżnia się oszczędnym, pozbawionym zbędnych ozdobników designem. Producent postawił na pełny, metalowy panel przedni z niewielkim podświetleniem i sprytnie ukrytymi otworami wentylacyjnymi wzdłuż jego krawędzi. Zadbano zatem o dopływ świeżego powietrza, które go obieg wspomagają preinstalowany z przodu wentylator o średnicy 120 mm oraz podświetlony na biało tylny o tej samej średnicy.
Ten ostatni rozświetla zamontowane podzespoły, które można podziwiać przez przesuwany panel boczny wykonany z hartowanego szkła. W razie potrzeby można dołożyć sześć kolejnych wentylatorów lub pójść krok dalej i zainwestować w chłodzenie wodne. Obudowa Zalman M3 pozwala na instalację dwóch zestawów AiO z radiatorami o długości do 240 mm z przodu i nawet 280 mm nad płytą główną. W przypadku standardowego chłodzenia CPU powinno mieć ono do 165 mm wysokości.
Utrzymanie w czystości wnętrza obudowy ułatwia łatwy w montażu i demontażu magnetyczny filtr przeciwkurzowy. Obudowa Zalman M3 posiada cztery miejsca na karty rozszerzeń, przestrzeń na kartę graficzną o długości do 330 mm, cztery dyski SSD i dwa HDD (3,5”). Na panelu I/O znalazły się użyteczne porty (USB 3.0 i 2.0) oraz gniazda audio. Wykonana głównie ze szkła i metalu konstrukcja waży sześć kilogramów.
Obudowa Zalman M3 pojawi trafi do sprzedaży w bieżącym kwartale. Jej cena nie została jeszcze ustalona, ale szacuje się, że powinna oscylować w okolicach 300 zł.
Dane techniczne:
- model: M3
- format: ATX mini tower
- wymiary (W x S x G): 457 x 210 x 407 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 6 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
- maks. długość karty graficznej: 330 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 4
- liczba zatok 2,5”: 4
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowany)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
- 2 x 120 mm na dolnej komorze
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 240 mm z przodu
- do 240 mm z góry lub 280 mm z metodą montażu “na kanapkę”
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.