Zalman M3 - prostota, lekkość i funkcjonalność
Zalman M3 to obudowa, która przyciąga uwagę prostotą formy, a utrzymuje zainteresowanie swoją funkcjonalnością. Mimo stosunkowo niewielkich wymiarów jest w niej dość miejsca na komponenty z górnej półki.
Obudowa Zalman M3 to konstrukcja mini tower, która wyróżnia się oszczędnym, pozbawionym zbędnych ozdobników designem. Producent postawił na pełny, metalowy panel przedni z niewielkim podświetleniem i sprytnie ukrytymi otworami wentylacyjnymi wzdłuż jego krawędzi. Zadbano zatem o dopływ świeżego powietrza, które go obieg wspomagają preinstalowany z przodu wentylator o średnicy 120 mm oraz podświetlony na biało tylny o tej samej średnicy.
Ten ostatni rozświetla zamontowane podzespoły, które można podziwiać przez przesuwany panel boczny wykonany z hartowanego szkła. W razie potrzeby można dołożyć sześć kolejnych wentylatorów lub pójść krok dalej i zainwestować w chłodzenie wodne. Obudowa Zalman M3 pozwala na instalację dwóch zestawów AiO z radiatorami o długości do 240 mm z przodu i nawet 280 mm nad płytą główną. W przypadku standardowego chłodzenia CPU powinno mieć ono do 165 mm wysokości.
Utrzymanie w czystości wnętrza obudowy ułatwia łatwy w montażu i demontażu magnetyczny filtr przeciwkurzowy. Obudowa Zalman M3 posiada cztery miejsca na karty rozszerzeń, przestrzeń na kartę graficzną o długości do 330 mm, cztery dyski SSD i dwa HDD (3,5”). Na panelu I/O znalazły się użyteczne porty (USB 3.0 i 2.0) oraz gniazda audio. Wykonana głównie ze szkła i metalu konstrukcja waży sześć kilogramów.
Obudowa Zalman M3 pojawi trafi do sprzedaży w bieżącym kwartale. Jej cena nie została jeszcze ustalona, ale szacuje się, że powinna oscylować w okolicach 300 zł.
Dane techniczne:
- model: M3
- format: ATX mini tower
- wymiary (W x S x G): 457 x 210 x 407 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 6 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
- maks. długość karty graficznej: 330 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 4
- liczba zatok 2,5”: 4
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowany)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
- 2 x 120 mm na dolnej komorze
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 240 mm z przodu
- do 240 mm z góry lub 280 mm z metodą montażu “na kanapkę”
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.