Zalman R2 White — gustowna obudowa o sporej pojemności
W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się komponenty komputerowe zachowane w białej kolorystyce. Powstały już nie tylko płyty główne i karty graficzne w tym stylu, ale również obudowy, czego dowodem jest model Zalman R2 White.
Zalman R2 White to obudowa ATX Mid-Tower o wymiarach 420 x 207 x 457 mm, która została przystosowana do obsługi płyt głównych w formacie E-ATX, ATX, mATX lub Mini-ITX. Na pierwszy rzut oka produkt wyróżnia się oryginalnym panelem przednim, który wykorzystuje siatkową budowę oraz szczelinowy otwór wentylacyjny. Dzięki temu całość nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale również ma zapewniać optymalny przepływ powietrza przy jednoczesnym odfiltrowaniu pyłu.
Z boku obudowy znalazła się bezkrawędziowa szyba boczna ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, która oferuje użytkownikowi panoramiczny widok na system. Panel mocowany jest za pomocą czterech śrub ręcznych, które pozwalają uzyskać łatwy i szybki dostęp do komponentów. Na górze znalazł się z kolei funkcyjny panel I/O, gdzie znaleźć można przycisk włączania/wyłączania, reset, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, trzy gniazda USB (w tym jedno w standardzie 3.0), a także diody sygnalizujące o działaniu komputera.
Zalman R2 White posiada górny magnetyczny oraz dolny filtr przeciwpyłowy — powinny one chronić komponenty i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Na wyposażeniu omawianego modelu znalazł się też pojedynczy tylny wentylator Spectrum 120 mm RGB LED, aczkolwiek konstrukcja obudowy pozwoli na zainstalowanie w sumie sześciu wentylatorów. Produkt jest w stanie pomieścić również dwa radiatory (z przodu i z tyłu), dwa dyski 3.5" i dwa nośniki 2.5", kartę graficzną o długości do 350 mm, chłodzenie procesora o wysokości 162 mm oraz zasilacz do 190 mm.
Obudowa Zalman R2 White jest dostępna w sklepach w cenie od ok. 340 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.