Zalman S2 i S2 TG - eleganckie i przestronne obudowy w rozsądnych cenach
Firma Zalman zaprezentowała nowe obudowy wyróżniające się eleganckim wyglądem, rozsądnym wyposażeniem i dobrą relacją ceny do jakości. Modele S2 i S2 TG trafiły już do sprzedaży i stanowią ciekawą propozycję dla osób, którym zależy na niskiej cenie, a także na przewiewnym i przestronnym wnętrzu.
Zalman S2 to klasyczna obudowa ATX Mid-Tower zaprojektowana z myślą o płytach głównych w najpopularniejszych formatach: ATX, mATX lub Mini-ITX. Pomieści ona dwa dyski twarde HDD 3,5” i dwa SSD 2,5”. Co jednak ważniejsze, jej wnętrze jest na tyle przestronne, że użytkownik będzie w stanie wyposażyć swojego peceta w topowej klasy komponenty, jak np. chłodzenie powietrzne o wysokości do 156 mm czy kartę graficzną o długości 330 mm. Znalazło się też specjalnie zabudowane miejsce dla zasilacza o długości do 180 mm.
Zalman S2 cechuje się nie tylko eleganckim designem z akrylowym panelem, ale również dobrą wentylacją, którą zwiastuje przewiewny przedni panel. We wnętrzu znalazł się pojedynczy wentylator 120 mm (na tylnym panelu), jednak producent przewidział aż osiem slotów na montaż dodatkowych rotorów. Warto wyróżnić też siedem wolnych gniazd PCI na tylnym panelu, a także obecność dwóch filtrów przeciwkurzowych, dzięki którym można być spokojnym o odpowiednią ochronę podzespołów. Ponadto nie zabrakło zestawu podstawowych złączy na górnym panelu. Użytkownik ma dostęp do gniazda słuchawkowego i mikrofonowego, a także dwóch portów USB 2.0 i jednego USB 3.0.
Obudowa Zalman S2 TG powstała z myślą o nieco bardziej wymagających klientach. Podobnie jak model S2, wspiera ona płyty główne w formacie: ATX, mATX lub Mini-ITX, pomieści dwa dyski HDD 3,5” i dwa SSD 2,5”, a w jej wnętrzu można zamontować chłodzenie o wysokości 156 mm i kartę graficzną o długości 330 mm. Mimo wizualnych podobieństw na korzyść obudowy Zalman S2 TG przemawia panel boczny wykonany ze szkła hartowanego i aż trzy zainstalowane wentylatory 120 mm (jeden na tylnym panelu i dwa z przodu), które zapewnią jeszcze lepszą cyrkulację powietrza.
Obudowa Zalman S2 jest już dostępna w polskich sklepach w cenie 179 zł. Model Zalman S2 TG również trafił na sklepowe półki, a jego cena to 199 zł.
Dane techniczne obudowy Zalman S2 dostępne są tutaj: https://www.zalman.com/PL/Product/ProductDetail.do?pageIndex=4&pageSize=10&productSeq=656&searchCategory1=5&searchCategory2=59&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=&active=pro_specTab#pro_detail_tab
Dane techniczne obudowy Zalman S2 TG dostępne są tutaj: https://www.zalman.com/PL/Product/ProductDetail.do?pageIndex=2&pageSize=10&productSeq=1056&searchCategory1=5&searchCategory2=59&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=&active=pro_specTab#pro_detail_tab

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.