Zalman T7 - obudowa komputerowa z ciekawym designem
W sklepach znaleźć można dziś sporo podobnych do siebie obudów komputerowych, a wśród kupujących nie brakuje osób chcących czegoś oryginalnego. Dobrym przykładem wyróżniającej się obudowy jest model Zalman T7, który przyciąga wzrok ciekawym panelem frontowym.
Pod względem specyfikacji Zalman T7 to typowa obudowa Mid-Tower przeznaczona dla płyt głównych w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. W środku znajdziemy dwa preinstalowane wentylatory o średnicy 120 mm, choć chętni będą mogli zamontować w środku sześć dodatkowych rotorów.
Wewnątrz pomieści się chłodzenie procesora o wysokości do 150 mm, karta graficzna o długości do 305 mm, zasilacz o długości do 150 mm, a także dwa dyski 3,5” i cztery nośniki 2,5”. W górnej części obudowy umieszczono funkcjonalny panel I/O zawierający trzy złącza USB (w tym jeden port w standardzie 3.0), gniazdo słuchawkowe, mikrofonowe oraz przyciski do włączania/wyłączania komputera i reset.
Zalman T7 cechuje się oryginalnym designem. Duża w tym zasługa praktycznej, wzorzystej siatki na froncie, a także przydymionego panelu akrylowego na boku obudowy, który powinien zwiększyć efekt podświetlenia podzespołów komputerowych. Warto dodać, że panel ten wyposażono w wygodny system otwierania i zamykania, co z pewnością docenią osoby często wymieniające komponenty. Produkt charakteryzuje się wymiarami 384 (głębokość) x 202 (szerokość) x 438 mm (wysokość) i waży 3,2 kg.
Obudowa Zalman T7 jest dostępna w polskich sklepach w cenie ok. 260 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.