Zalman T8 - budżetowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Wśród konsumentów składających nowy zestaw komputerowy nie brakuje osób, którym zależy na jak najniższej cenie elementów niewpływających na wydajność peceta. Zalman T8 może stanowić dobry przykład obudowy dla oszczędnych, która przy okazji zaoferuje ciekawy wygląd i spełni swoje podstawowe zadania.
Zalman T8 to obudowa typu ATX Mid-Tower, w której pomieszczą się płyty główne w formacie ATX, mATX lub Mini-ITX. Producent chwali się, że cały produkt został wykonany ze stali platerowanej na czarno, która powinna zapewnić odpowiednią stabilność konstrukcji. Miłośnicy podświetlenia LED RGB powinni docenić fakt, że omawiany model został wyposażony w efekt Spectrum RGB mający dodawać całości luksusowego wyglądu.
Obudowa Zalman T8 została wyposażona w funkcjonalny panel zawierający przyciski włączania/wyłączania, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, a także trzy złącza USB, z czego jedno jest w standardzie 3.0 i oferuje prędkość przesyłu danych do 5 Gbps. Istotną zaletą produktu jest także preinstalowany wentylator o średnicy 120 mm, który domyślnie znajduje się w tylnej części obudowy.
Omawiany model zapewnia obsługę chłodzenia procesora o wysokości 160 mm, karty graficznej o długości do 295 mm, zasilacza o długości, a także czterech dysków SSD 2,5 cala, dwóch HDD 3,5 cala oraz napędu optycznego 5,25 cala. Użytkownik może też zainstalować w środku dodatkowe cztery wentylatory oraz dwa radiatory. Całość posiada siedem slotów rozszerzenia PCI.
Obudowa Zalman T8 jest dostępna w polskich sklepach w cenie od ok. 125 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.