Komunikaty PR

Zalman uczestniczył w targach Computex 2023 w Tajpej. Czas na podsumowanie wydar

2023-06-09  |  17:00
Biuro prasowe

Zalman, producent m.in. zestawów chłodzących i obudów komputerowych brał udział w tegorocznych targach Computex w Tajpej. Choć niektórzy goście mieli okazję oglądać nowe produkty w hotelu Grand Hyatt w pobliżu Tajpej World Trade Center, to jednak główną atrakcją było stoisko firmy w hali wystawowej Nangang.

Jednym z najciekawszych produktów była obudowa Zalman Z10 DS (format ATX), do której dołączono 15,6-calowy zintegrowany ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Do obsługi całości przeznaczona została specjalna aplikacja pozwalająca używać panelu jako dodatkowego monitora, odpowiedniego np. dla Discorda, widgetów oraz wielu innych zastosowań. 

 

Firma Zalman zaprezentowała również obudowy P30 (Micro ATX) i P50 (ATX) wyróżniające się przednim i bocznym panelem ze szkła hartowanego. Taka konfiguracja ma zapewniać widoczność umieszczonych w środku komponentów, a także ułatwioną wymianę części i wygodniejsze czyszczenie wnętrza. W przypadku modelu P30 porty I/O (w tym USB Type-C) są umieszczone w lewym dolnym rogu. Wariant P50 ma natomiast w tym miejscu wyświetlacz LCD dostarczający podstawowych informacji, takich jak temperatura procesora czy GPU.

 

Kolejne obudowy Zalmana są już nieco bardziej klasyczne. Model Z9 Iceberg MS jest następcą Z9 Iceberg, jednak w przeciwieństwie do poprzednika posiada fabrycznie zainstalowane cztery wentylatory ARGB 140 mm oraz przedni panel z siatki. Obudowa ma oferować spore możliwości rozbudowy dzięki przestronnemu wnętrzu. Ważną cechą produktu jest także wysuwany filtr przeciwkurzowy. Całość powinna być więc łatwa do czyszczenia i konserwacji.

 

Producent pochwalił się również prototypowym chłodzeniem Alpha2, które na głowicy pompy ma wyświetlać podstawowe informacje nt. parametrów pracy systemu (odczytane z BIOS-u). Przewiduje się, że produkt ten zostanie wydany w trzecim kwartale tego roku. Ponadto pokazano model Alpha2 LCD, którego wyświetlacz może odtwarzać obrazy i pliki wideo za pośrednictwem specjalnego oprogramowania. Ta wersja chłodzenia ma zadebiutować w czwartym kwartale bieżącego roku.

 

Na stoisku firmy nie zabrakło powietrznych chłodzeń CNPS13X i CNPS13X Plus, które zostały zaprojektowane z myślą o procesorach o współczynniku TDP odpowiednio 230 W i 280 W. Oba modele wyróżniają się niewielkim wyświetlaczem, który pokazuje temperaturę procesora w czasie rzeczywistym. Pomiar dokonywany jest przez wbudowany czujnik.

 

Jeśli zaś chodzi o zasilacze, Zalman przedstawił serie 80 Plus Bronze Gigamax3 (GV3), 80 Plus Gold Terramax2 (TMX2) i 80 Plus Platinum Acrux2 (ARX2), które obsługują najnowsze standardy ATX 3.0 i PCIe 5.0. Modele TMX2 mają zostać wydane w czerwcu, natomiast zasilacze z dwóch pozostałych linii mają trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem roku. Co więcej, producent zaprezentował prototypowy zasilacz Acrux2 LCD z niewielkim bocznym ekranem, który ma informować użytkownika o aktualnym poborze prądu w czasie rzeczywistym.

 

Oprócz wspomnianych produktów Zalman ogłosił współpracę z KLC, Linworks, SR Industry i Namong Art, która ma zaowocować wprowadzeniem do sklepów różnych akcesoriów gamingowych, w tym niestandardowych klawiatur z serii „Nori” („zabawa” w języku koreańskim). Oczekuje się, że w przyszłości pojawią się inne high-endowe produkty dla graczy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.