Zalman Z10 DUO - przestronna obudowa z czterema wentylatorami ARGB
Firma Zalman dodaje do swojej oferty nowe obudowy z serii Z10. Flagowym przedstawicielem serii jest model Z10 DUO, który wyróżnia się nie tylko przestronnym wnętrzem i bogatym wyposażeniem, ale także eleganckim i minimalistycznym designem.
Obudowa Zalman Z10 DUO jest wykonana w formacie ATX Mid-Tower i została przystosowana do montażu płyt głównych ATX, mATX lub Mini-ITX. Jej wymiary to 481 x 220 x 488 mm. W środku można zainstalować dwa dyski twarde HDD 3,5” i dwa SSD 2,5”, a także chłodzenie powietrzne o wysokości do 173 mm, czy kartę graficzną o długości 395 mm. Na dole jest też specjalna przestrzeń dla zasilacza o długości do 200 mm. W obudowie można zamontować właściwie wszystkie komponenty pożądane przez entuzjastów, w tym system chłodzenia AiO do 360 mm. Warto dodać, że produkt wyposażony jest w pięć gumowych przelotek i dodatkowe otwory umożliwiające ułożenie przewodów wedle własnych preferencji.
Zalman Z10 DUO przyciąga uwagę już na pierwszy rzut oka. Duża w tym zasługa eleganckiego i minimalistycznego designu, bocznego panelu wykonanego ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, a także czterech preinstalowanych wentylatorów ZM-IF120 z niepowtarzalnym efektem Infinity Mirror. Cechują się one średnicą 120 mm, prędkością obrotu na poziomie 1200 RPM ±10% oraz efektownym podświetleniem ARGB, które można zsynchronizować z podświetleniem płyty głównej. Trzy rotory umieszczono na froncie, a jeden znalazł się z tyłu obudowy.
Kolejnym elementem rozpoznawczym Z10 DUO jest frontowy panel ze szkła hartowanego. W zestawie znajdziemy też opcjonalny panel siatkowy, co oznacza, że decyzja o ostatecznym wyglądzie modelu Z10 DUO należy do użytkownika. Na wyposażeniu jest również specjalna podpórka do regulacji położenia karty graficznej. Obudowa zawiera ponadto dodatkowy wspornik PCIe umożliwiający montaż GPU w pozycji wertykalnej.
Dla osób wymagających jeszcze lepszej cyrkulacji przewidziano możliwość instalacji dodatkowych siedmiu wentylatorów (w sumie do 11 sztuk) i trzech radiatorów. Na wyróżnienie zasługują także trzy filtry przeciwkurzowe, które zadbają o odpowiednią ochronę podzespołów. W górnej części obudowy znajdziemy czytelny panel z przyciskiem zasilania, reset, złącze słuchawkowe i mikrofonowe, przycisk LED, a także port USB-C i dwa gniazda USB 3.0.
Obudowa Zalman Z10 DUO została wyceniona na kwotę 160 USD.
Dane techniczne:
- Materiały: stal, plastik i szkło hartowane
- Waga: 9 kg
- Wymiary: 481 (długość) x 220 (szerokość) x 488 (wysokość) mm
- Format obudowy: ATX Mid-Tower
- Obsługiwane płyty główne: ATX / mATX / Mini-ITX
- Obsługa wentylatorów:
- Front: 3 x 120 mm / 3 x 140 mm
- Góra: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm
- Tył: 1 x 120 mm
- Dół: 2 x 120 mm
- Z boku: 2 x 120 mm
- Załączone wentylatory:
- Front: 3 x 120 mm (ZM-IF120)
- Tył: 1 x 120 mm (ZM-IF120)
- Obsługa dysków:
- 2 x 3,5 cala
- 2 x 2,5 cala
- Obsługa radiatorów:
- Front: 120 mm / 140 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
- Góra: 120 mm / 140 mm / 240 mm / 280 mm / 360 mm
- Tył : 120 mm
- Maksymalna długość GPU: 395 mm
- Maksymalna wysokość coolera CPU: 173 mm
- Maksymalna długość zasilacza: 200 mm
- Sloty PCI: 7 / 3 wertykalnie
- Panel I/O: złącze słuchawkowe, złącze mikrofonowe, 2 x USB 3.0, 1 x USB Typu-C, przycisk reset button, przycisk LED, przycisk zasilania
- Inne: uchwyt GPU oraz wspornik umożliwiający wertykalne ustawienie GPU (bez risera w zestawie)

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.