Zalman ZM-MH10 - radiator z podświetleniem ARGB dla różnego rodzaju pamięci RAM
Firma Zalman słynie przede wszystkim z cenionych obudów oraz rozwiązań chłodzących. Najnowszy produkt tego producenta powstał jednak głównie z myślą o tych, którzy chcą dodatkowo rozświetlić wnętrze swojego komputera. Do oferty trafił właśnie radiator ZM-MH10 przeznaczony dla pamięci RAM.
Zalman ZM-MH10 to aluminiowy radiator z podświetleniem ARGB, który kompatybilny jest z pamięciami RAM typu DDR3, DDR4 czy DDR5. Jego zadaniem jest nie tylko pasywne chłodzenie modułu, lecz również zapewnienie dodatkowej iluminacji. Radiator wyposażony jest w przewód ze złączem RGB LED typu 5 V (3-pin), a samo podświetlenie jest kompatybilne z systemami ASRock Polychrome Sync, ASUS Aura Sync, GIGABYTE RGB Fusion 2.0 i MSI Mystic Light Sync.
Radiator ZM-MH10 ma srebrny kolor, jego wymiary to 137 x 8,5 x 40 mm, a całość waży 55 gramów. W zestawie znajdziemy łącznie pięć termopadów: dwa o grubości 0,3 milimetra, dwa o grubości 1 milimetra i jeden o grubości 2 milimetrów. Dzięki nim użytkownik będzie mógł dopasować radiator zarówno do jedno- jak i dwustronnej kości RAM.
Dane techniczne radiatora Zalman ZM-MH10 znajdują się pod tym linkiem: https://www.zalman.com/EN/Product/ProductDetail.do?pageIndex=1&pageSize=10&productSeq=1357&searchCategory1=86&searchCategory2=103&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord=&active=pro_specTab#pro_detail_tab
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.