ZalmanR2 - nowoczesna obudowa w klasycznych barwach
Zalman R2 to obudowa, która ma być trwała i praktyczna. Uwagę przyciąga prostym, eleganckim designem pozbawionym agresywnych przetłoczeń oraz bezramkowym, szklanym panelem eksponującym wnętrze. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne - czarna i biała.
Zalman R2 to obudowa midi tower, którą producent określa mianem solidnej i wytrzymałej. Charakteryzuje się ona prostymi liniami, perforowanymi wstawkami pozwalającymi na zasysanie powietrza. Nie zabrakło też bocznej ścianki z hartowanego szkła. Panel eksponujący zainstalowane podzespoły jest praktycznie pozbawiony ramek. W razie potrzeby można go zdemontować bez użycia narzędzi.
Montowany fabrycznie wentylator RGB Spectrum dodaje obudowie Zalman R2 szczególnego charakteru. Rozświetla on wnętrze komputera i wyprowadza na zewnątrz gorące powietrze. W razie potrzeby użytkownik może zainstalować pięć kolejnych wentylatorów - trzy na frontowej ściance i dwa na górnej. Przewidziano też miejsce na chłodzenia typu AiO. Z przodu zmieści się radiator o długości 240 mm, a z tyłu jest dość przestrzeni na mniejszą, 120-mm chłodnicę.
Utrzymanie wnętrza w czystości ułatwiają filtry przeciwkurzowe. Jeden z nich, górny, jest montowany na magnes. Zlokalizowany w jego sąsiedztwie panel I/O obejmuje trzy porty USB (jeden w wersji 3.0), złącza audio, a także przycisk pozwalający na sterowanie podświetleniem LED. Obudowa Zalman R2 umożliwia budowę komputera z wykorzystaniem płyt głównych w formatach E-ATX, ATX, mATX i Mini-ITX.
Wewnątrz zmieszczą się wydajne karty graficzne o długości do 350 mm, chłodzenia procesora o wysokości nie przekraczającej 162 mm, cztery nośniki danych (po dwa w formacie 2,5” i 3,5”), a także siedem kart rozszerzeń PCI-E. Całość wykonana ze szkła, stali i tworzywa sztucznego waży około 5,4 kg.
Obudowa Zalman R2 powinna trafić do sklepów w przyszłym miesiącu. Producent wycenił ją na ok. 120 zł.
Dane techniczne:
• model: R2
• format: ATX midi tower
• wymiary (W x S x G): 457 x 207 x 420 mm
• materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
• waga: 5,4 kg
• obsługiwane formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
• maks. wysokość chłodzenia CPU: 162 mm
• maks. długość karty graficznej: 350 mm
• maks. długość zasilacza: 190 mm
• liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
• liczba zatok 2,5”: 2
• liczba zatok 3,5”: 2
• miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem LED)
• możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 240 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
• wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.