Komunikaty PR

Zarządzanie hasłami pochłania czas, pieniądze i energię.

2022-05-18  |  01:00
Biuro prasowe

W ramach badania „Measuring Password Fatigue: Usability and Cybersecurity Impacts” firma Beyond Identity przeprowadziła ankietę, aby sprawdzić jak zmęczenie hasłami wpływa na codzienne życie oraz pracę. Niemal 40 proc. respondentów stwierdziło, że odczuwa wysoki stopień zmęczenia hasłami. Wymagania dotyczące haseł, obowiązkowe zmiany, pytania bezpieczeństwa i inne działania podejmowane przez organizacje w celu zabezpieczenia ich kont sieciowych i danych wywołują stres w życiu zawodowym oraz prywatnym.  Ponad trzy czwarte ankietowanych przyznało, że wpływa to na ich produktywność i energię psychiczną.

Wśród ankietowanych pełnoetatowych użytkowników biznesowych 34 proc. przyznało, że tworzy nowe konta z hasłami przynajmniej raz w tygodniu. Średnio poświęcają 12 minut na utworzenie lub odzyskanie hasła.

Poza wywoływaniem problemów z bezpieczeństwem zmęczenie hasłem kosztuje. Średnio organizacje wydawały rocznie 480 USD na pracownika na czas stracony z powodu problemów z hasłami. W organizacjach, w których pracownicy stwierdzili duże zmęczenie hasłami, koszt ten wzrósł do 670 USD na pracownika.

Na pytanie, w jaki sposób obecnie przechowują swoje hasła, 72 proc. respondentów odpowiedziało, że zachowuje je online, 57 proc. przechowuje na komputerze, a 11 proc. próbuje je zapamiętać. Ludzie w naturalny sposób sięgają po różne metody przechowywania swoich haseł lub zarządzania nimi. Niektórzy używają pakietu Microsoft Office lub pakietu Google Workspace, co oznacza, że ​​zapisują swoje hasła w postaci zwykłego tekstu w dokumencie lub arkuszu kalkulacyjnym. Inni polegają na menedżerze haseł lub funkcji automatycznego zapisywania przeglądarki.

 

  • Na przestrzeni kilku ostatnich lat pojawiło się kilka metod ułatwiających procesy uwierzytelniania. Jeden z przykładów stanowi logowanie jednokrotne umożliwiające pracownikom korzystanie z pojedynczego zestawu poświadczeń w celu uzyskania dostępu do różnych, ale powiązanych aplikacji i kont. Bardzo szybko rośnie też popularność biometrii. Więcej systemów operacyjnych, witryn i aplikacji obsługuje skanowanie twarzy lub odcisków palców w celu zalogowania się na określone konto. Choć jak do tej pory ten sposób jest dostępny przede wszystkim na urządzeniach mobilnych - tłumaczy Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutor rozwiązań Bitdefender w Polsce.

 

Metody uwierzytelniania bez stosowania haseł stają się coraz bardziej wszechobecne. FIDO Alliance we współpracy z Google, Microsoft i Apple ogłosił niedawno wsparcie dla nowej technologii bezhasłowej, która używałaby kluczy przechowywanych na smartfonie do logowania na pobliskich urządzeniach. Jednak wiele wskazuje na to, że hasła szybko nie znikną, więc chyba najlepszym rozwiązaniem do tworzenia, przechowywania i stosowania poświadczeń we wszystkich kontach i aplikacjach pozostaje menedżer haseł. Na razie jednak wciąż utknęliśmy z hasłami, więc menedżer haseł jest nadal najlepszym rozwiązaniem do tworzenia, przechowywania i stosowania poświadczeń we wszystkich kontach i aplikacjach.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne Biuro prasowe
2024-04-30 | 13:00

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację
2024-04-30 | 11:20

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-30 | 11:00

Czeski startup pomoże w ekspansji zagranicznej polskich firm i organizacji.

Choć wydawać by się mogło, że internet i idący za nim dostęp do informacji, stał się dobrem powszechnym zaglądającym w każdy zakątek świata, rzeczywistość jest nieco inna. Dostęp do internetu posiada ponad 5 miliardów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.