Komunikaty PR

Zastąp analogową tablicę i flipchart! Czas zaufać nowym technologiom!

2023-04-28  |  14:30
Biuro prasowe

Flipchart czy tablica suchościeralna z markerami to sprawdzone, niezawodne rozwiązania. Mają jednak swoje minusy. Kończący się papier i konieczność robienia notatek podczas spotkania to podstawowe z nich. To również argumenty za wymianą tych analogowych narzędzi na ich cyfrowe odpowiedniki. Do takich należą monitory interaktywne z odpowiednim oprogramowaniem. Nie ma wątpliwości, że funkcje dotykowych monitorów są znacznie szczersze niż tylko pisanie i zmazywanie - ale od czegoś trzeba zacząć!  

Dotykowych paneli LCD używamy w samochodach, korzystamy z nich w bankomatach, a nawet obsługując urządzenia AGD. Smartfony są jak komputery. Cyfryzacji nie da się powstrzymać, a elektronika przyciąga nie tylko dzieci i młodzież. Elektroniczne materiały są ekologiczne, pozwalają wyeliminować papier. Wszyscy uczestnicy spotkania czy zajęć mogą całą uwagę poświecić omawianej problematyce, a wszystko co zostanie zapisane na ekranie otrzymają mailem. Powinno to być łatwe i intuicyjne wówczas będzie efektywne.

 

Podstawowym narzędziem, które kojarzy nam się ze spotkaniem jest flipchart albo tablica suchościeralna. Ich cyfrowym odpowiednikiem, z którego korzystają użytkownicy monitorów interaktywnych Newline jest WHITEBOARD. To narzędzie to wspaniały sposób na efektywny początek pracy z monitorem interaktywnym.

Powierzchnia bez ograniczeń

Z żadnej notatki nie trzeba już rezygnować, żeby odzyskać powierzchnię do pisania. Nie trzeba zmieniać papierowego bloku. Elektroniczny Whiteboard nigdy się nie kończy. Może to być ogromna powierzchnia, którą przesuwamy palcem albo oddzielne „elektroniczne kartki”, do który w razie potrzeby wracamy. Monitor interaktywny Newline sam interpretuje czynności, które chcemy wykonać. Korzystając z gestów znanych z obsługi smartfonów – dwoma palcami powiększamy i pomniejszamy, przesuwamy obiekty, a pięścią zmazujemy to co chcemy poprawić, albo usunąć. Pisak, który jest w zestawie monitor rozpoznaje jako narzędzie do pisania i rysowania.

Wiele narzędzi

Bardzo pomocne bywają tła np. w kratkę. Do dyspozycji mamy też barwne pisaki, markery i kolorowe karteczki. Szczególnie nauczyciele doceniają wygodną bazę figur geometrycznych i użyteczne przyrządy takie jak linijka czy ekierka. Korzystanie z nich jest bajecznie łatwe, a figury są zawsze w idealnych kształtach i proporcjach.

Na cyfrowej tablicy można też umieścić grafiki – znajdujące się na dysku monitora albo pendrive. Można je kopiować, powiększać i przesuwać.

Materiały z Internetu

WHITEBOARD ma wbudowane dwie przeglądarki – internetową i grafiki. Dzięki temu korzystając z monitora można sięgnąć do zasobów internetu i skopiować je bezpośrednio w wybrane miejsce. Mogą to być zarówno informacje, jak i obrazy, a także filmy z Youtube. To jednak nie koniec - można też pokazać obraz pochodzący z wizualizera.

Dostęp do materiałów

Ogromną korzyścią płynącą z korzystania z monitora Newline jest zaangażowanie wszystkich i współpraca. Nie trzeba skrupulatnie przepisywać ponieważ wszystko co zostało napisane można wyeksportować do pliku PDF i udostępnić zainteresowanym możliwość pobrania go przez skan kodu QR. To bardzo wygodne rozwiązanie dające gwarancje, że wszyscy dysponują takimi samymi materiałami. Nieobecni również mogą je otrzymać.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.