Komunikaty PR

Zastąp analogową tablicę i flipchart! Czas zaufać nowym technologiom!

2023-04-28  |  14:30
Biuro prasowe

Flipchart czy tablica suchościeralna z markerami to sprawdzone, niezawodne rozwiązania. Mają jednak swoje minusy. Kończący się papier i konieczność robienia notatek podczas spotkania to podstawowe z nich. To również argumenty za wymianą tych analogowych narzędzi na ich cyfrowe odpowiedniki. Do takich należą monitory interaktywne z odpowiednim oprogramowaniem. Nie ma wątpliwości, że funkcje dotykowych monitorów są znacznie szczersze niż tylko pisanie i zmazywanie - ale od czegoś trzeba zacząć!  

Dotykowych paneli LCD używamy w samochodach, korzystamy z nich w bankomatach, a nawet obsługując urządzenia AGD. Smartfony są jak komputery. Cyfryzacji nie da się powstrzymać, a elektronika przyciąga nie tylko dzieci i młodzież. Elektroniczne materiały są ekologiczne, pozwalają wyeliminować papier. Wszyscy uczestnicy spotkania czy zajęć mogą całą uwagę poświecić omawianej problematyce, a wszystko co zostanie zapisane na ekranie otrzymają mailem. Powinno to być łatwe i intuicyjne wówczas będzie efektywne.

 

Podstawowym narzędziem, które kojarzy nam się ze spotkaniem jest flipchart albo tablica suchościeralna. Ich cyfrowym odpowiednikiem, z którego korzystają użytkownicy monitorów interaktywnych Newline jest WHITEBOARD. To narzędzie to wspaniały sposób na efektywny początek pracy z monitorem interaktywnym.

Powierzchnia bez ograniczeń

Z żadnej notatki nie trzeba już rezygnować, żeby odzyskać powierzchnię do pisania. Nie trzeba zmieniać papierowego bloku. Elektroniczny Whiteboard nigdy się nie kończy. Może to być ogromna powierzchnia, którą przesuwamy palcem albo oddzielne „elektroniczne kartki”, do który w razie potrzeby wracamy. Monitor interaktywny Newline sam interpretuje czynności, które chcemy wykonać. Korzystając z gestów znanych z obsługi smartfonów – dwoma palcami powiększamy i pomniejszamy, przesuwamy obiekty, a pięścią zmazujemy to co chcemy poprawić, albo usunąć. Pisak, który jest w zestawie monitor rozpoznaje jako narzędzie do pisania i rysowania.

Wiele narzędzi

Bardzo pomocne bywają tła np. w kratkę. Do dyspozycji mamy też barwne pisaki, markery i kolorowe karteczki. Szczególnie nauczyciele doceniają wygodną bazę figur geometrycznych i użyteczne przyrządy takie jak linijka czy ekierka. Korzystanie z nich jest bajecznie łatwe, a figury są zawsze w idealnych kształtach i proporcjach.

Na cyfrowej tablicy można też umieścić grafiki – znajdujące się na dysku monitora albo pendrive. Można je kopiować, powiększać i przesuwać.

Materiały z Internetu

WHITEBOARD ma wbudowane dwie przeglądarki – internetową i grafiki. Dzięki temu korzystając z monitora można sięgnąć do zasobów internetu i skopiować je bezpośrednio w wybrane miejsce. Mogą to być zarówno informacje, jak i obrazy, a także filmy z Youtube. To jednak nie koniec - można też pokazać obraz pochodzący z wizualizera.

Dostęp do materiałów

Ogromną korzyścią płynącą z korzystania z monitora Newline jest zaangażowanie wszystkich i współpraca. Nie trzeba skrupulatnie przepisywać ponieważ wszystko co zostało napisane można wyeksportować do pliku PDF i udostępnić zainteresowanym możliwość pobrania go przez skan kodu QR. To bardzo wygodne rozwiązanie dające gwarancje, że wszyscy dysponują takimi samymi materiałami. Nieobecni również mogą je otrzymać.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.