Komunikaty PR

Zastąp analogową tablicę i flipchart! Czas zaufać nowym technologiom!

2023-04-28  |  14:30
Biuro prasowe

Flipchart czy tablica suchościeralna z markerami to sprawdzone, niezawodne rozwiązania. Mają jednak swoje minusy. Kończący się papier i konieczność robienia notatek podczas spotkania to podstawowe z nich. To również argumenty za wymianą tych analogowych narzędzi na ich cyfrowe odpowiedniki. Do takich należą monitory interaktywne z odpowiednim oprogramowaniem. Nie ma wątpliwości, że funkcje dotykowych monitorów są znacznie szczersze niż tylko pisanie i zmazywanie - ale od czegoś trzeba zacząć!  

Dotykowych paneli LCD używamy w samochodach, korzystamy z nich w bankomatach, a nawet obsługując urządzenia AGD. Smartfony są jak komputery. Cyfryzacji nie da się powstrzymać, a elektronika przyciąga nie tylko dzieci i młodzież. Elektroniczne materiały są ekologiczne, pozwalają wyeliminować papier. Wszyscy uczestnicy spotkania czy zajęć mogą całą uwagę poświecić omawianej problematyce, a wszystko co zostanie zapisane na ekranie otrzymają mailem. Powinno to być łatwe i intuicyjne wówczas będzie efektywne.

 

Podstawowym narzędziem, które kojarzy nam się ze spotkaniem jest flipchart albo tablica suchościeralna. Ich cyfrowym odpowiednikiem, z którego korzystają użytkownicy monitorów interaktywnych Newline jest WHITEBOARD. To narzędzie to wspaniały sposób na efektywny początek pracy z monitorem interaktywnym.

Powierzchnia bez ograniczeń

Z żadnej notatki nie trzeba już rezygnować, żeby odzyskać powierzchnię do pisania. Nie trzeba zmieniać papierowego bloku. Elektroniczny Whiteboard nigdy się nie kończy. Może to być ogromna powierzchnia, którą przesuwamy palcem albo oddzielne „elektroniczne kartki”, do który w razie potrzeby wracamy. Monitor interaktywny Newline sam interpretuje czynności, które chcemy wykonać. Korzystając z gestów znanych z obsługi smartfonów – dwoma palcami powiększamy i pomniejszamy, przesuwamy obiekty, a pięścią zmazujemy to co chcemy poprawić, albo usunąć. Pisak, który jest w zestawie monitor rozpoznaje jako narzędzie do pisania i rysowania.

Wiele narzędzi

Bardzo pomocne bywają tła np. w kratkę. Do dyspozycji mamy też barwne pisaki, markery i kolorowe karteczki. Szczególnie nauczyciele doceniają wygodną bazę figur geometrycznych i użyteczne przyrządy takie jak linijka czy ekierka. Korzystanie z nich jest bajecznie łatwe, a figury są zawsze w idealnych kształtach i proporcjach.

Na cyfrowej tablicy można też umieścić grafiki – znajdujące się na dysku monitora albo pendrive. Można je kopiować, powiększać i przesuwać.

Materiały z Internetu

WHITEBOARD ma wbudowane dwie przeglądarki – internetową i grafiki. Dzięki temu korzystając z monitora można sięgnąć do zasobów internetu i skopiować je bezpośrednio w wybrane miejsce. Mogą to być zarówno informacje, jak i obrazy, a także filmy z Youtube. To jednak nie koniec - można też pokazać obraz pochodzący z wizualizera.

Dostęp do materiałów

Ogromną korzyścią płynącą z korzystania z monitora Newline jest zaangażowanie wszystkich i współpraca. Nie trzeba skrupulatnie przepisywać ponieważ wszystko co zostało napisane można wyeksportować do pliku PDF i udostępnić zainteresowanym możliwość pobrania go przez skan kodu QR. To bardzo wygodne rozwiązanie dające gwarancje, że wszyscy dysponują takimi samymi materiałami. Nieobecni również mogą je otrzymać.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.