Zawsze pełne energii - nowe, pojemne powerbanki Natec Trevi Compact i Natec Trev
Rozładowujące się w najmniej odpowiednim momencie baterie to cecha niemal wszystkich nowoczesnych urządzeń. Niestety, nawet jeśli mamy przy sobie ładowarkę, to o gniazdko jest już znacznie trudniej. I tutaj z pomocą przychodzą powerbanki.
Natec Trevi Compact i Trevi Pro to przystępne cenowo banki energii, które można nosić w torbie czy nawet kieszeni kurtki. Każdy z nich pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie i legitymuje się pojemnością 10 000 mAh. Wystarczy ona na kilka pełnych ładowań nowoczesnego smartfona. Bardziej wymagającym użytkownikom powinien przypaść do gustu model Trevi Pro 10K. Producent wyposażył go w wejście i wyjście USB-C oraz obsługę standardu Power Delivery 18 W.
Wymieniony Powerbank wspiera także technologię FastCharge, która pozwala na szybkie uzupełnienie energii w nowoczesnych smartfonach - często nawet do 50% w pół godziny. To wszystko z kolei zamknięte w stosunkowo płaskiej i eleganckiej obudowie. Natec Trevi Compact to nieco bardziej klasyczna i tańsza konstrukcja. Podobnie jak model Pro jest wyposażona w zestaw diod, dzięki którym użytkownik jest w stanie szybko sprawdzić stan naładowania ogniw.
Powerbanki Natec Trevi Compact i Trevi Pro wyposażono w moduły dostosowujące natężenie prądu do potrzeb ładowanych urządzeń. Mają one również wbudowane zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe i przeciwzwarciowe.
Model Natec Trevi Pro 10K wyceniono na 79,9 zł, podczas gdy Natec Trevi Compact 10000 mAh kosztuje 59,9 zł.
Dane techniczne:
Natec Trevi Pro 10K:
- symbol: NPB-1523
- wymiary: 141 x 73 x 14,5 mm
- pojemność: 10000 mAh / 3,7 V (37 Wh)
- wejścia:
- micro-USB (x1)
- USB typu C (x1)
- wyjścia:
- USB typu A (x2)
- USB #1 DC 5V / 2,1 A
- USB #2 DC 5V / 2,1 A, 9V / 2A, 12V / 1.5A
- USB typu C (x1)
- DC 5V / 2,1 A, 9V / 2A, 12V / 1.5A
- USB typu A (x2)
- obsługiwane technologie:
- USB PD (Power Delivery), do 18 W
- FastCharge
- wbudowane zabezpieczenia:
- przeciwzwarciowe
- przeciwprzeciążeniowe
Natec Trevi Compact 10000 mAh:
- symbol: NPB-1540
- wymiary: 93 x 63 x 24 mm
- pojemność: 10000 mAh / 3,7 V (37 Wh)
- wejścia:
- micro-USB (x1)
- USB typu C (x1)
- wyjścia:
- USB typu A (x2)
- #1 DC 5 V / 1 A
- #2 DC 5 V / 2,4 A
- USB typu A (x2)
- wbudowane zabezpieczenia:
- przeciwzwarciowe
- przeciwprzeciążeniowe
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.