Komunikaty PR

Zebra Technologies prezentuje "Potrójny Klucz" do przyszłości bezpieczeństwa pub

2023-05-29  |  12:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Organizacje bezpieczeństwa publicznego będą mogły teraz działać efektywnie dzięki mobilnej digitalizacji za pomocą wytrzymałych komputerów przenośnych oraz cyfrowemu śledzeniu i zarządzaniu zasobami.

Warszawa, Polska, maj 2023 – Zebra Technologies Corporation  (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, zademonstruje nowość na targach CCW. Będzie to tak zwany "potrójny klucz" (ang. Triple Key) rozwiązań technologicznych służących zbudowaniu cyfrowej przyszłości europejskiego sektora bezpieczeństwa publicznego. Targi Critical Communications World (CCW) odbędą się w Helsinkach w Finlandii w dniach 23-25 maja 2023 r.

Współcześni europejscy specjaliści ds. bezpieczeństwa publicznego, w tym policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna i wojsko, muszą stawić czoła zmieniającym się i wymagającym oczekiwaniom. Mamy do czynienia z większą ilości danych, kontrolą budżetową i szybkim tempem rozwoju technologii. Sprostanie tym wyzwaniom musi być wsparte przyspieszeniem cyfryzacji we wszystkich działaniach, aby między innymi usprawnić komunikację w terenie. Zebra proponuje "Potrójny Klucz" rozwiązań technologicznych, aby usprawnić połączenia o znaczeniu krytycznym, zapewnić personelowi pierwszej linii nowy poziom mobilnej digitalizacji za pomocą wytrzymałych komputerów przenośnych oraz wyposażyć go w cyfrowe śledzenie zasobów i zarządzanie nimi.

„W całej Europie obserwujemy, jak służby ratownicze coraz częściej sięgają po wytrzymałe urządzenia przenośne, aby zapewnić specjalistom w terenie  tzw. cyfrowe biurko z łącznością i aplikacjami potrzebnymi do pracy operacyjnej niezależnie od miejsca, w którym się znajdują" - mówi Oliver Ledgard, Public Safety Strategy Director, EMEA, Zebra Technologies. „Służby wykorzystujące duże zasoby, takie jak straż pożarna, policja i wojsko, zwracają się w stronę komputerów przenośnych i identyfikacji radiowej (RFID). Taki zwrot służy śledzeniu i lokalizacji zasobów w celu oszczędzania czasu, zapasów i sprzętu oraz lepszej zdolności do reagowania w sytuacjach kryzysowych". – dodaje.

Jednym z przykładów takich służb jest hiszpańska policja, która wykorzystuje wytrzymałe tablety Zebra L10, wyposażając swoje samochody w technologie mobilne. Funkcjonariusze mogą teraz sprawdzać tablice pojazdów i dokumenty osób, fotografować i skanować akta, przechwytywać dowody, sprawdzać bazy danych z listami aresztowanych i digitalizować swoje działania w terenie. Tablety wyeliminowały potrzebę stosowania dokumentów papierowych i czasochłonnych wizyt na posterunku policji, ponieważ czynności te można wykonywać obecnie w czasie rzeczywistym, co zapewnia oszczędność logistyki i czasu.

W Wielkiej Brytanii, walijska straż pożarna wykorzystała poszerzone rozwiązanie obejmujące urządzenia Zebra, stacjonarne czytniki RFID i komputery mobilne. Doprowadziło to do optymalizacji dystrybucji, zarządzania i wykorzystania środków ochrony osobistej (PPE), co pozwoliło z kolei zaoszczędzić ponad 600 tys. funtów w ciągu 10-letniego okresu eksploatacji. Inny przykład to niedawny projekt modernizacji systemu logistyki dla sektora obronnego, zrealizowany przez partnera Zebra, firmę Nuffield Technologies. Projekt wdrożeniowy wykorzystujący komputery przenośne, oprogramowanie i usługi, zaowocował skróceniem o 83% czasu potrzebnego do przeprowadzenia codziennych kontroli stanu wyposażenia w każdym z obiektów w setkach lokalizacji oraz skróceniem o 93% czasu potrzebnego do odbioru palet. Takie dane robią wrażenie!

Zebra zauważa również znaczenie modernizacji sieci komunikacyjnych, takich projekty Unii Europejskiej BroadWay i BroadNet oraz wzrost roli 5G w komunikacji o znaczeniu krytycznym.

„Te zmiany zapewnią zespołom bezpieczeństwa publicznego ulepszoną komunikację między współpracownikami i centrami dowodzenia z szybką, niezawodną wymianą informacji za pośrednictwem urządzeń obsługujących technologię 5G. To właśnie one odblokują i wykorzystają nowoczesną komunikację krytyczną dla specjalistów ds. bezpieczeństwa publicznego". – podsumowuje Oliver Ledgard. 

Na CCW zespół Zebra opowie o współpracy z norweskim partnerem, firmą Celerway GO w zakresie wykorzystania przenośnego, zasilanego bateriami routera mobilnego, który zapewnia gigabitową łączność z szyfrowaniem VPN praktycznie w każdym miejscu. A wszystko w poręcznej obudowie mieszczącej się w torbie na laptopa.

Przedstawicieli CCW i dziennikarzy zapraszamy do spotkania z zespołem Zebra na stoisku K80. Zachęcamy do przekonania się samemu jak działają nasze rozwiązana dla sektora bezpieczeństwa oraz przeprowadzenia wywiadów.

KLUCZOWE WNIOSKI

  • Na targach Critical Communications World Zebra przedstawi rozwiązania technologiczne służące usprawnieniu komunikacji w sytuacjach krytycznych, zapewnieniu personelowi pierwszej linii nowego poziomu mobilnej cyfryzacji za pośrednictwem wytrzymałych komputerów przenośnych oraz wyposażeniu go w funkcje cyfrowego śledzenia zasobów i zarządzania nimi.
  • Organizacje bezpieczeństwa publicznego już teraz wykorzystują rozwiązania Zebra i partnerów do cyfryzacji i usprawnienia działań pracowników w terenie.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.