Komunikaty PR

Zebra Technologies prezentuje "Potrójny Klucz" do przyszłości bezpieczeństwa pub

2023-05-29  |  12:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Organizacje bezpieczeństwa publicznego będą mogły teraz działać efektywnie dzięki mobilnej digitalizacji za pomocą wytrzymałych komputerów przenośnych oraz cyfrowemu śledzeniu i zarządzaniu zasobami.

Warszawa, Polska, maj 2023 – Zebra Technologies Corporation  (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, zademonstruje nowość na targach CCW. Będzie to tak zwany "potrójny klucz" (ang. Triple Key) rozwiązań technologicznych służących zbudowaniu cyfrowej przyszłości europejskiego sektora bezpieczeństwa publicznego. Targi Critical Communications World (CCW) odbędą się w Helsinkach w Finlandii w dniach 23-25 maja 2023 r.

Współcześni europejscy specjaliści ds. bezpieczeństwa publicznego, w tym policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna i wojsko, muszą stawić czoła zmieniającym się i wymagającym oczekiwaniom. Mamy do czynienia z większą ilości danych, kontrolą budżetową i szybkim tempem rozwoju technologii. Sprostanie tym wyzwaniom musi być wsparte przyspieszeniem cyfryzacji we wszystkich działaniach, aby między innymi usprawnić komunikację w terenie. Zebra proponuje "Potrójny Klucz" rozwiązań technologicznych, aby usprawnić połączenia o znaczeniu krytycznym, zapewnić personelowi pierwszej linii nowy poziom mobilnej digitalizacji za pomocą wytrzymałych komputerów przenośnych oraz wyposażyć go w cyfrowe śledzenie zasobów i zarządzanie nimi.

„W całej Europie obserwujemy, jak służby ratownicze coraz częściej sięgają po wytrzymałe urządzenia przenośne, aby zapewnić specjalistom w terenie  tzw. cyfrowe biurko z łącznością i aplikacjami potrzebnymi do pracy operacyjnej niezależnie od miejsca, w którym się znajdują" - mówi Oliver Ledgard, Public Safety Strategy Director, EMEA, Zebra Technologies. „Służby wykorzystujące duże zasoby, takie jak straż pożarna, policja i wojsko, zwracają się w stronę komputerów przenośnych i identyfikacji radiowej (RFID). Taki zwrot służy śledzeniu i lokalizacji zasobów w celu oszczędzania czasu, zapasów i sprzętu oraz lepszej zdolności do reagowania w sytuacjach kryzysowych". – dodaje.

Jednym z przykładów takich służb jest hiszpańska policja, która wykorzystuje wytrzymałe tablety Zebra L10, wyposażając swoje samochody w technologie mobilne. Funkcjonariusze mogą teraz sprawdzać tablice pojazdów i dokumenty osób, fotografować i skanować akta, przechwytywać dowody, sprawdzać bazy danych z listami aresztowanych i digitalizować swoje działania w terenie. Tablety wyeliminowały potrzebę stosowania dokumentów papierowych i czasochłonnych wizyt na posterunku policji, ponieważ czynności te można wykonywać obecnie w czasie rzeczywistym, co zapewnia oszczędność logistyki i czasu.

W Wielkiej Brytanii, walijska straż pożarna wykorzystała poszerzone rozwiązanie obejmujące urządzenia Zebra, stacjonarne czytniki RFID i komputery mobilne. Doprowadziło to do optymalizacji dystrybucji, zarządzania i wykorzystania środków ochrony osobistej (PPE), co pozwoliło z kolei zaoszczędzić ponad 600 tys. funtów w ciągu 10-letniego okresu eksploatacji. Inny przykład to niedawny projekt modernizacji systemu logistyki dla sektora obronnego, zrealizowany przez partnera Zebra, firmę Nuffield Technologies. Projekt wdrożeniowy wykorzystujący komputery przenośne, oprogramowanie i usługi, zaowocował skróceniem o 83% czasu potrzebnego do przeprowadzenia codziennych kontroli stanu wyposażenia w każdym z obiektów w setkach lokalizacji oraz skróceniem o 93% czasu potrzebnego do odbioru palet. Takie dane robią wrażenie!

Zebra zauważa również znaczenie modernizacji sieci komunikacyjnych, takich projekty Unii Europejskiej BroadWay i BroadNet oraz wzrost roli 5G w komunikacji o znaczeniu krytycznym.

„Te zmiany zapewnią zespołom bezpieczeństwa publicznego ulepszoną komunikację między współpracownikami i centrami dowodzenia z szybką, niezawodną wymianą informacji za pośrednictwem urządzeń obsługujących technologię 5G. To właśnie one odblokują i wykorzystają nowoczesną komunikację krytyczną dla specjalistów ds. bezpieczeństwa publicznego". – podsumowuje Oliver Ledgard. 

Na CCW zespół Zebra opowie o współpracy z norweskim partnerem, firmą Celerway GO w zakresie wykorzystania przenośnego, zasilanego bateriami routera mobilnego, który zapewnia gigabitową łączność z szyfrowaniem VPN praktycznie w każdym miejscu. A wszystko w poręcznej obudowie mieszczącej się w torbie na laptopa.

Przedstawicieli CCW i dziennikarzy zapraszamy do spotkania z zespołem Zebra na stoisku K80. Zachęcamy do przekonania się samemu jak działają nasze rozwiązana dla sektora bezpieczeństwa oraz przeprowadzenia wywiadów.

KLUCZOWE WNIOSKI

  • Na targach Critical Communications World Zebra przedstawi rozwiązania technologiczne służące usprawnieniu komunikacji w sytuacjach krytycznych, zapewnieniu personelowi pierwszej linii nowego poziomu mobilnej cyfryzacji za pośrednictwem wytrzymałych komputerów przenośnych oraz wyposażeniu go w funkcje cyfrowego śledzenia zasobów i zarządzania nimi.
  • Organizacje bezpieczeństwa publicznego już teraz wykorzystują rozwiązania Zebra i partnerów do cyfryzacji i usprawnienia działań pracowników w terenie.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.