Komunikaty PR

Zlecenia poprzez e-mail? Uwolnij potencjał swoich pracowników z narzędziem do za

2020-03-26  |  01:00
Biuro prasowe

Komunikacja bezpośrednia to ważny element biurowego życia i budowania relacji. Spektakularne wyniki i niestandardowe warunki wymagają jednak czegoś więcej - znakomitej organizacji. I w tym może pomóc aplikacja Fortask.

Fortask to aplikacja do zarządzania projektami, która ułatwia organizację pracy z zachowaniem najlepszych praktyk. Każde zlecone zadanie ma swój cykl życia, który można w łatwy sposób śledzić. Nie ma zatem wątpliwości, czy jest ono już w trakcie realizacji, czy może jeszcze nie zostało podjęte. System pozwala także na przypisywanie zadań konkretnym osobom czy wyznaczenie oczekiwanego terminu wykonania pracy.

 

Najlepsze praktyki w standardzie

 

W zleceniu, oprócz tradycyjnego opisu, mogą znaleźć się dodatkowe materiały jak np. załączniki czy checklista. Dzięki niej osoba odpowiedzialna może łatwiej zweryfikować, czy niczego nie pominęła i zadanie można uznać za wykonane. Co istotne, w przypadku zadań cyklicznych lub mających wiele cech wspólnych, można skorzystać z szablonów. Dzięki nim analogiczne zlecenia będą zawierały np. wstępnie zdefiniowaną listę czynności do wykonania.

 

Dostępne w aplikacji Fortask szablony zadań to także dobry sposób na zadbanie o jakość zleceń. Można bowiem zobligować twórców kolejnych wrzutek do obowiązkowego umieszczania określonych informacji, np. załączania briefów, wpisywania nazwy klienta czy określania terminu dostarczenia. To wszystko sprawia, że zespół może skupić się na rzeczach naprawdę ważnych. Osoby odpowiedzialne za wykonanie zadań otrzymują komplet informacji, a zlecający są w stanie tworzyć je szybciej i następnie łatwo śledzić postępy.

 

Efektywna komunikacja i łatwa dokumentacja

 

Jeśli w trakcie realizacji pojawiają się pytania, Fortask ułatwia kontakt między interesariuszami. Osoba odpowiedzialna za realizację wie kto jest właścicielem zadania i może poprosić o odpowiedź czy radę bezpośrednio w zleceniu. To wszystko sprawia, że narzut komunikacyjny jest znacznie mniejszy, a sama komunikacja szybsza. Jednocześnie wszelkie ustalenia są od razu w historii danego zadania, dzięki czemu wszyscy mają ten sam stan wiedzy.

 

Taki model współpracy, promowany przez Fortask, pozwala wszystkim skupić się na celach, zapewniając maksymalną efektywność, elastyczność i transparentność. Nie ma przy tym znaczenia, czy ktoś pracuje w biurze, czy zdalnie z innego miasta lub w ramach home office. Wszyscy mają jedno źródło prawdy, ciągły dostęp do aktualnej wiedzy i wszystkich ustaleń, a postęp prac jest widoczny jak na dłoni. Taka organizacja pozwala efektywnie koordynować pracę w rozproszonych zespołach.

 

Efektywna współpraca z dowolnego miejsca

 

Z szerszej perspektywy Fortask, dzięki standaryzacji procesu, znosi ograniczenia komunikacyjne i lokalizacyjne. Efektywne zarządzanie jest możliwe zza domowego biurka, co pozwala na budowę zespołu marzeń. Może on składać się z najlepszych specjalistów z różnych lokalizacji, którzy nie zgodziliby się na relokację. Mogą oni pracować w domowym zaciszu, a ich wyniki nie będą ustępować osobom pracującym stacjonarnie.

 

Praca zdalna to nierzadko jedyna opcja pozwalająca na zachowanie ciągłości funkcjonowania biznesu w niestandardowych warunkach, na które możemy nie mieć wpływu. Wówczas efektywna organizacja pracy i współpracy, którą Fortask ułatwia, pozwala na błyskawiczne dostosowanie się do nowej rzeczywistości i kontynuowanie wysiłku w sposób przemyślany i efektywny, bez przestojów i niedopowiedzeń.

 

Multiplatformowe rozwiązanie dla każdego

 

Aplikacja Fortask jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Producent oferuje ją w modelu SaaS, w związku z czym nie trzeba niczego instalować i konfigurować w obrębie własnej infrastruktury - całość znajduje się w chmurze. Na uwagę zasługuje elastyczny cennik. Zespoły liczące do trzech osób mogą rozpocząć przygodę z Fortask całkowicie za darmo, a potem rozszerzać subskrypcję na miarę potrzeb.

 

Zainteresowani mogą wypróbować narzędzie zakładając konto na stronie Fortask.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.