Zwycięstwo produktów NIKON na prestiżowych konkursach
Nikon z przyjemnością informuje o zdobytych nagrodach na prestiżowych światowych konkursach. Aż cztery produkty marki zwyciężyły i zdobyły nagrody w tegorocznym konkursie IF DESIGN AWARD. Ponadto pięć kolejnych produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2022”. Z kolei w globalnym konkursie TIPA 2022 marka otrzymała trzy nagrody w różnych kategoriach.
4 nagrody dla Nikon w konkursie If DESIG AWARD
Nagrody iF DESIGN AWARD to globalne prestiżowe wyróżnienie wzornictwa wspierane przez iF International Forum Design GmbH od roku 1953. Nagrody są przyznawane w kilku kategoriach. Między innymi produktowej, komunikacji oraz opakowania. W tym roku jury składające się z uznanych ekspertów w swoich dziedzinach oceniało ponad 11 tysięcy zgłoszeń z 57 krajów. Zwycięskimi produktami marki Nikon są aparaty bezlusterkowe Nikon Z 9 oraz Nikon Z fc, obiektyw NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S oraz mikroskop ECLIPSE Si.
„To fantastyczne uczucie zobaczyć cztery produkty marki Nikon zdobywające nagrody iF DESIGN AWARD. Bardzo doceniamy, iż branża dostrzega nasze wzornictwo przemysłowe, jak również fakt ciepłego przyjęcia naszych produktów przez klientów” – mówi Dirk Jasper, Manager Product Marketing w Nikon Europe BV.
Red Dot Award: Product Design 2022 – 5 nagród dla Nikona
Tegoroczna edycja światowej klasy konkursu o bogatej, 67-letniej historii, którego celem jest uhonorowanie najlepszych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa i biznesu była szczególnie udana dla marki Nikon, ponieważ flagowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z 9 został uhonorowany tytułem „Best of the Best” (Najlepszy z najlepszych). Inne nagrodzone produkty to pięknie zaprojektowany aparat Nikon Z fc i średni teleobiektyw makro NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S.
Do światowej klasy konkursu w dziedzinie wzornictwa przemysłowego zgłoszono produkty z 60 krajów, zgłoszenia zostały ocenione przez jury składające się z renomowanych specjalistów z całego świata. W całym procesie obrad przed ogłoszeniem zwycięzców brano pod uwagę stopień innowacyjności, funkcjonalność, a także ergonomię i trwałość. Zwycięskie produkty będą prezentowane w tym roku na ekskluzywnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen w Niemczech.
Kolejne 3 nagrody dla Nikona w TIPA 2022
To jednak nie koniec nagród dla marki Nikon! Jury TIPA doceniło bezlusterkowca Nikon Z fc za połączenie innowacyjnej technologii z klasycznym wzornictwem odzwierciedlającym dziedzictwo Nikona, wręczając nagrodę najlepszego aparatu w kategorii „Best APS-C Camera”. Równocześnie eliminacja migawki mechanicznej dla wyśrubowania szybkości zdjęć seryjnych ujęła jury w Nikonie Z 9 w kategorii „Best Full Frame Professional Camera”. Z kolei obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TV VR S zachwycił obłędnymi rozwiązaniami technicznymi, jak wbudowany telekonwerter 1,4x w połączeniu z redukcją drgań – co czyni go idealnym obiektywem do każdego rodzaju fotografii, dlatego zwyciężył jako „Best Full Frame Prime Telephoto lens”.
Nagrody TIPA World Awards powszechnie uznaje się za takie, które honorują firmy z najwyższej półki oferujące produkty o najlepszej z możliwych jakości w swojej branży. Służą one również jako wskazujące ważny punkt odniesienia i istotną rolę doradczą dla konsumentów podczas podejmowania przez nich decyzji zakupowych.
Zdobyte nagrody na największych światowych konkursach to ogromne wyróżnienie dla marki Nikon. Są dowodem na tworzenie produktów zaawansowanych technologicznie wykorzystujących ergonomię wzornictwa przemysłowego.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.