Jak kupić dobrej jakości pellet?
Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym zakup odpowiedniego rodzaju pelletu nie tylko korzystnie wpłynie na środowisko, ale także na pracę kotła:
Nazwa
Bardzo ważnym jest, aby opakowanie zawierało dane, takie jak pełna nazwa produktu, nazwa producenta czy też dystrybutora, jego adres oraz podstawowe parametry produktu.
Znak jakości
Na etykiecie produktu certyfikowanego powinniśmy znaleźć znak jakości wraz z numerem rejestracyjnym właściciela - czyli logotyp ENplus (np. PL049 lub PL325), bądź Dinplus (np. 7A325).
Średnica
Podstawowe parametry pelletu, takie jak wartość opałowa, zawartość wilgoci oraz popiołu, a także gęstość nasypowa to istotne dane do prawidłowych ustawień kotła.
Parametry
Pamiętaj, że certyfikowani producenci często podają parametry wynikające z minimalnych wymagań normy EN 17225-2. W celu uzyskania dokładnych parametrów należy zwrócić się do producenta, który posiada wyniki badań z akredytowanego laboratorium.
Dodatkowe informacje
Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe informacje o prawidłowym przechowywaniu oraz sposobie użytkowania pelletu - podkreśla Marcin Łazicki z firmy Maximer.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.