Komunikaty PR

JAK ZYSKAĆ WIĘKSZE PLONY?

2020-09-23  |  14:00
Biuro prasowe

System uprawy pasowej w technologii MZURI PRO-TIL zapewnia optymalne środowisko dla równomiernego wzrostu roślin i ich wysokich plonów. Jest to niedościgniony system w zakresie spulchniania i optymalnego zagęszczania pasa gleby oraz precyzji i dokładności wysiewu w nim nasion, co zostało udowodnione poprzez pobicie rekordu Polski na największy plon pszenicy ozimej z 1 ha w sierpniu br.

Każdemu rolnikowi zależy, by jego plony były jak największe i dobre jakościowo. Czasami same nawozy nie są już wystarczające i należy podjąć inne kroki, by uzyskać zadowalający efekt. Technologia Mzuri Pro-Til podczas stosowania uprawy pasowej daje właśnie takie możliwości i to jedynie dzięki jednemu przejazdowi. A to wszystko dzięki wykorzystaniu trzech stref, które pracują równocześnie – spulchniają, zagęszczają oraz sieją.

Ząbkowane talerze rozcinają słomę i inne resztki pożniwne na powierzchni gleby, jednocześnie odsuwając je na obie strony uprawianego pasa. Samopozycjonujące się zęby-łapy z wymiennymi elementami roboczymi uprawiają pas gleby. Ziemia w tym pasie jest dobrze spulchniona, wilgotna, bez resztek roślinnych na powierzchni. W przekroju uprawionego pasa gleby, niżej, niż będą wysiane nasiona, umieszczany jest nawóz. Pozwala to zmniejszyć jego dawkę, a jednocześnie zapewnia roślinom dostępność składników pokarmowych od początku wegetacji.

Unikalną właściwością konstrukcji Mzuri Pro-Til jest to, że cała masa maszyny naciska równomiernie na wszystkie uprawiane pasy. Pozwala to wtórnie zagęścić spulchnioną glebę, co likwiduje duże przestrzenie powietrzne, zwiększając kontakt wysianych nasion, a następnie korzeni roślin z wilgotną glebą – mówi Marek Różniak, właściciel Mzuri.

Redlice siewne każdej sekcji pracują całkowicie niezależnie od zębów-łap uprawowych. Doskonale kopiują nierówności pola, zachowują stałą głębokość siewu nasion i są łatwe do regulacji. Każda redlica za pomocą układu hydraulicznego wywiera nacisk na koło regulujące głębokość siewu. Zapewnia to jednakową jego głębokość oraz dociśnięcie nasion do wilgotnej gleby, tworząc warunki do szybkiego ich kiełkowania.

Niezawodność tej metody udowodniono niedawno poprzez pobicie rekordu Polski na największy plon pszenicy ozimej z  1 ha, który wynosi 12,567 t/ha. Rekordową odmianą okazała się pszenica ozima ARGUMENT z hodowli IGP Polska zasiana w technologii uprawy siewu pasowego MZURI PRO-TIL.

Nigdy nie wątpiliśmy w naszą metodę. Wiedzieliśmy, że jest najlepsza i że to dzięki niej osiągamy takie wyniki. Cieszę się, że udało nam się pobić rekord Polski i nasi klienci oraz Ci przyszli tym bardziej będą mogli nam zaufać, patrząc na nasze wspaniałe plony – dodaje Marek Różniak.

 

Mzuri-Agro to marka działająca w obszarze produkcji, dystrybucji nowych maszyn, części zamiennych i serwisu. Technologia i maszyny, które wprowadza na rynek Mzuri-Agro, to najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii. System uprawy pasowej w technologii Mzuri Pro-Til zapewnia optymalne środowisko dla równomiernego wzrostu roślin i ich wysokich plonów. Mzuri Pro-Til jest niedościgniony w zakresie spulchniania i optymalnego zagęszczania pasa gleby oraz precyzji i dokładności wysiewu w nim nasion.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty Biuro prasowe
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.