Klabater wyda nową grę 27 kwietnia
Klabater, producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, ogłosił premierę gry Tin Can na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Serii X|S. Premiera odbędzie się 27 kwietnia. Gracze będą mieli okazję wcielić się w kosmonautę, który ocalał z kosmicznej katastrofy i będzie musiał walczyć o przetrwanie. Pierwotnie Tin Can zostało wydane na platformę PC w maju 2022 roku, gdzie zdobyło 87% pozytywnych opinii spośród ponad 660 recenzji na Steamie.
– Tin Can to kolejna gra o tematyce kosmicznej, która wzbogaci nasze portfolio. Gra zdobyła zainteresowanie wymagających graczy na PC, a jej wydanie na konsole pozwoli dotrzeć do nowych odbiorców – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabatera. – Naszym celem jest poszerzenie oferty gier portingowych o kolejne tytuły, które cieszą się dużym uznaniem na platformie PC – dodaje Robert Wesołowski.
W bieżącym roku Klabater skupi się na rozwijaniu swojego portfolio gier portingowych, koncentrując się na produkcjach, które zdobyły wysoką popularność wśród graczy na PC. W marcu Klabater podpisał umowę dotyczącą portingu dwóch innych tytułów: Strategic Mind: Spirit of Liberty i Ruinarch. W ciągu ostatniego roku portfolio wydawnicze spółki urosło o 7 nowych tytułów, osiągając łącznie 33 gry, za które odpowiada Klabater. Ponad połowa przychodów netto spółki pochodziła ze sprzedaży gier z ich back katalogu, a przychody z premier w 2022 roku wzrosły o 18% w porównaniu do roku poprzedniego. Klabater planuje w 2023 roku zwiększyć swój zasięg rynkowy poprzez współpracę z innymi wydawcami i dystrybutorami oraz realizację projektów portingowych o dużym potencjale sprzedażowym.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.