Kolarze na start – wielkie otwarcie Milko Mazury MTB
Marka Milko jest ich sponsorem tytularnym, a SM Mlekpol sponsorem strategicznym Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR, które odbywają się w ramach cyklu.
Wielkie otwarcie piątego sezonu Milko Mazury MTB nastąpi w dniach 25-26 lipca w Pasymiu, natomiast finał cyklu odbędzie się 20 września w Wilkasach. Podobnie jak w latach ubiegłych trasy wyścigów przebiegają przez najatrakcyjniejsze miejscowości na Warmii i Mazurach, pośród malowniczych krajobrazów.
„Zmagania kolarskie Milko Mazury MTB to znakomita okazja do wysiłku fizycznego, przeżycia sportowej przygody, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji w otoczeniu mazurskich pejzaży. Cieszymy się, że takie wydarzenie odbywa się właśnie na tym terenie. Nasze produkty Milko w opakowaniach „on the go” powstają w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Mrągowie, więc region ten jest nam szczególnie bliski. Jesteśmy sponsorem tytularnym zawodów, bo Milko to marka dla osób aktywnych, uprawiających sport i ceniących spędzanie czasu na świeżym powietrzu” – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.
Zmiany spowodowane COVID-19 wpłynęły na rozkład startów, będzie on częstszy i bardziej intensywny.
„Opracowaliśmy nowy harmonogram zawodów. W tej edycji każdy etap będzie imprezą dwudniową. Na mapie wyścigu pojawią się trzy nowe miasta: Lidzbark Welski, Ryn i Pasym
- trasy znane z poprzednich cykli zostaną odświeżone lub zmienione, ale wszystkie przebiegają wzdłuż stromych brzegów jezior, skrywają też wiele pagórków, które urozmaicą wyścig” – mówi Arkadiusz Cała, organizator wyścigów Milko Mazury MTB. „Jeden z etapów to także możliwość zmierzenia się amatorów kolarstwa z trasą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR. Wszystko to czyni rywalizację jeszcze bardziej ciekawą” – dodaje.
Cykl wyścigów skierowany jest do sympatyków kolarstwa, a wśród nich do dzieci i młodzieży, którzy także mogą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych trasach w ramach rywalizacji w Łaciate Junior Strider Racing. Marka Łaciate Junior, jako sponsor strategiczny, angażuje się w etap dla dzieci, promując tym samym zdrowe współzawodnictwo wśród najmłodszych.
Zawodowe grupy kolarskie, amatorzy oraz pasjonaci kolarstwa górskiego, fani rowerów elektrycznych, dzieci i młodzież – wszyscy znajdą coś dla siebie podczas tego kolarskiego święta.
Terminarz wyścigów Milko Mazury MTB 2020:
- 25-26 lipca – Etap 1 – Pasym – WIELKIE OTWARCIE SEZONU MILKO MAZURY MTB
- 1-2 sierpnia – Etap 2 – Mrągowo
- 15 sierpnia – Etap 3 – Mrągowo – MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM MTB XCO / XCR 2020
- 22-23 sierpnia – Etap 4 – Ryn
- 29-30 sierpnia – Etap 5 – Giżycko
- 5-6 września – Etap 6 – Węgorzewo
- 12-13 września – Etap 7 – Lidzbark Welski
- 19-20 września – Etap 8 – Wilkasy – WIELKI FINAŁ MILKO MAZURY MTB
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.