Krzysztof Domarecki w składzie nowej Rady Uniwersytetu Wrocławskiego na lata 202
Senat Uniwersytetu Wrocławskiego wybrał nową Radę Uczelni. W skład Rady Uniwersytetu powołał Krzysztofa Domareckiego, prezesa zarządu Grupy Selena (globalnego producenta chemii budowlanej) oraz absolwenta Uniwersytetu Wrocławskiego. Czteroletnia kadencja Rady rozpoczęła się 1 stycznia 2021 roku.
Rada Uniwersytetu Wrocławskiego, obok rektora i senatu, jest najważniejszym organem uczelni. Do jej zadań należy między innymi opiniowanie strategii uczelni oraz sprawozdania z jej realizacji, a także monitorowanie gospodarki finansowej uczelni. W skład Rady wchodzi osiem osób powoływanych przez Senat, a uzupełnia go Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.
- Bardzo cieszę się, że wraz z szacownym gremium nowej Rady Uniwersytetu Wrocławskiego będziemy wspólnie pracować nad wzmacnianiem potencjału uczelni, realizując cele założone w „Strategii rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego na lata 2021-2030”. Wykonaniu tego zadania sprzyja różnorodność członków powoływanych do Rady Uczelni z odmiennych środowisk, w tym z obszaru kultury, samorządu i szeroko rozumianego biznesu – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena.
Budowa kapitału społecznego – to budowa mostów i relacji międzyśrodowiskowych. Krzysztof Domarecki, kierując działalnością biznesową w skali międzynarodowej, w sposób naturalny od lat bierze udział we współpracy wszystkich tych podmiotów w kraju i za granicą. Wartości składające się na fundament Uniwersytetu Wrocławskiego koncentrują się wokół najwyższej jakości, skuteczności i różnorodności, otwartości i gotowości na wyzwania oraz synergii. Taki pakiet tworzy poważne wyzwania zarówno dla uczelni jak i każdego z jej pracowników.
- Zmiany technologiczne, jakie dzieją się w XXI wieku, dotyczą każdego aspektu życia, a nadążanie za nimi jest warunkiem skuteczności nie tylko w perspektywie międzynarodowej, ale także w perspektywie tworzenia wartości dla własnego społeczeństwa. Zarówno nauki humanistyczne jak i przyrodnicze stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami wynikającymi właśnie z postępu technologicznego i towarzyszących mu zmian społecznych. Jako przedsiębiorca uczestniczę w tych przemianach na bieżąco i wierzę, że to doświadczenie pomoże mi w pracach Rady Uniwersytetu Wrocławskiego – mówi Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena.
Kadencja Rady w nowym składzie rozpoczęła się 1 stycznia 2021 roku. Jest to druga Rada Uniwersytetu Wrocławskiego i zarazem pierwsza, która swoją funkcję będzie piastować przez pełną, czteroletnią kadencję. Oprócz Krzysztofa Domareckiego w jej skład, jako członkowie spoza wspólnoty akademickiej, weszli Wojciech Hann, dr Rafał Dutkiewicz i Krzysztof Przybylski. Reprezentantami środowiska akademickiego będą dr hab. inż. Beata Miazga, prof. UWr (Instytut Archeologii), prof. Bogusław Pawłowski (Katedra Biologii Człowieka), dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr (Instytut Psychologii), prof. Jolanta Zakrzewska-Czerwińska (Zakład Mikrobiologii Molekularnej). W skład Rady wejdzie również Patryk Korolko, jako przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.
Krzysztof Domarecki od lat jest związany z Uniwersytetem Wrocławskim. Jest absolwentem Wydziału Prawa oraz Instytutu Filozofii. W latach 1983-1991 pracował w Zakładzie Prawa Państwowego, gdzie zajmował się sądownictwem i ustrojem prezydenckim. Prezes Grupy Selena ma również doświadczenie w pracy w organach uczelnianych. Wraz z końcem 2020 roku dobiegła końca jego kadencja w Radzie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w której zasiadał od marca 2019 roku.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.