Komunikaty PR

Ale nuda! Czyli co robić w czasie zarazy?

2020-04-12  |  12:00
Biuro prasowe

Skutki panującej pandemii odczuwają niemal wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Nie chodzi tu tylko o jej negatywny wpływ na gospodarkę, ale przede wszystkim na obostrzenia, które mają na celu chronić nasze zdrowie. Jak więc zagospodarować wolny czas w momencie, gdy mamy ograniczoną możliwość przemieszczania się?

Odśwież znajomości

Przed pandemią wielu z nas mogło zaniedbywać znajomych, z którymi nie miało kontaktu na co dzień. Przykładowo, barierą mógł być brak czasu lub duża odległość. Teraz, gdy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu, warto zatroszczyć się
o utrzymanie relacji ze znajomymi, którzy nie mieszkają w tej samej miejscowości co my. Z pomocą przychodzą nam media społecznościowe lub popularne komunikatory, które możemy wykorzystać, aby odświeżyć stare znajomości i np. powspominać akademickie czasy.

Postaw na rozwój

Dużą ilość wolnego czasu, którą aktualnie spędzamy w domu, możemy także wykorzystać na swój rozwój osobisty. Wystarczy trochę posurfować po Internecie, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat dziedziny, która nas interesuje. Co ciekawe, niektóre świadome marki wychodzą naprzeciw swoim klientom i dają im możliwość rozwijania swoich pasji wykorzystując do tego live streamy. Przykładem może być marka Olympus, która za pomocą swoich mediów społecznościowych prowadzi transmisję na żywo podczas, których każdy entuzjasta fotografii może poszerzyć swoją wiedzę związaną z tą dziedziną. Dodatkowo, marka Olympus w czasie pandemii umożliwia wszystkim chętnym bezpłatne konsultacje z doświadczonymi fotografami, którzy chętnie podzielą się swoimi umiejętnościami lub udzielą cennych rad. Alternatywą może być również dobra lektura, która zaspokoi nasz głód wiedzy.

Nadrób serialowe zaległości

Znajomy polecił nam dobry serial, ale nie mieliśmy czasu by go zobaczyć? Teraz jest świetna okazja, aby nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że coraz popularniejsza staje się telewizja na żądanie, w której to my decydujemy co i kiedy chcemy oglądać. Do wspólnych seansów możemy również zaprosić resztę domowników zwłaszcza, gdy wcześniej nie było okazji na wspólne spędzanie czasu przed telewizorem.

Zrób wiosenne porządki

Czas spędzany w domu podczas pandemii możemy również spożytkować na porządki w naszym domu lub ogrodzie. Niektórym pomysł np. o posprzątaniu garażu
w normalnych okolicznościach nie przyszedłby do głowy, ale teraz to coś zupełnie innego. Każdy z nas szuka sposobów na poradzenie sobie z nudą, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Zadbaj o kondycję

Pamiętajmy, że w domu również możemy być aktywni fizycznie. Tu z pomocą przychodzą nam trenerzy personalni, z których duża część przeniosła swoją działalność do sieci. Większość z nich  motywuje swoich podopiecznych i zachęca do aktywności publikując filmy z autorskimi treningami, które na tą chwilę są najlepszą alternatywą dla osób chcących utrzymać dobrą kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy. Co ciekawe, niektóre kluby fitness poszły o krok dalej dając swoim klientom możliwość wypożyczenia sprzętu niezbędnego do treningów.

Jak widać możliwości na spędzenie wolnego czasu w trakcie pandemii mamy kilka. Którą z nich wybierzemy zależy tylko od nas. Możemy postawić na sport, rozwój wiedzy, odświeżenie kontaktów czy zrobienie wiosennych porządków. Możemy też  wymyślić swój autorski plan na kreatywne spędzenie wolnego czasu i wyjście
z pandemii z nowymi umiejętnościami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Prace na Papierze. Sztuka Dawna Biuro prasowe
2020-11-25 | 12:00

Prace na Papierze. Sztuka Dawna

To prace na papierze autorstwa najważniejszych polskich artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Nikifor, Artur Grottger, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Stanisław Wyspiański.
Kultura Kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji
2020-11-24 | 15:00

Kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji

  Dzieła sztuki drożeją w kryzysie - kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji.  Rynek dzieł sztuki nie wyhamował w ostatnich miesiącach, a niektórym
Kultura Portret Tamary Łempickiej na aukcji
2020-11-24 | 01:00

Portret Tamary Łempickiej na aukcji

To wydarzenie roku na polskim rynku sztuki. Po raz pierwszy wybitny, wart nawet 6 mln złotych obraz Tamary Łempickiej, najdroższego polskiego artysty w historii i trzeciej najdroższej artystki

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.