Komunikaty PR

Ale nuda! Czyli co robić w czasie zarazy?

2020-04-12  |  12:00
Biuro prasowe

Skutki panującej pandemii odczuwają niemal wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Nie chodzi tu tylko o jej negatywny wpływ na gospodarkę, ale przede wszystkim na obostrzenia, które mają na celu chronić nasze zdrowie. Jak więc zagospodarować wolny czas w momencie, gdy mamy ograniczoną możliwość przemieszczania się?

Odśwież znajomości

Przed pandemią wielu z nas mogło zaniedbywać znajomych, z którymi nie miało kontaktu na co dzień. Przykładowo, barierą mógł być brak czasu lub duża odległość. Teraz, gdy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu, warto zatroszczyć się
o utrzymanie relacji ze znajomymi, którzy nie mieszkają w tej samej miejscowości co my. Z pomocą przychodzą nam media społecznościowe lub popularne komunikatory, które możemy wykorzystać, aby odświeżyć stare znajomości i np. powspominać akademickie czasy.

Postaw na rozwój

Dużą ilość wolnego czasu, którą aktualnie spędzamy w domu, możemy także wykorzystać na swój rozwój osobisty. Wystarczy trochę posurfować po Internecie, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat dziedziny, która nas interesuje. Co ciekawe, niektóre świadome marki wychodzą naprzeciw swoim klientom i dają im możliwość rozwijania swoich pasji wykorzystując do tego live streamy. Przykładem może być marka Olympus, która za pomocą swoich mediów społecznościowych prowadzi transmisję na żywo podczas, których każdy entuzjasta fotografii może poszerzyć swoją wiedzę związaną z tą dziedziną. Dodatkowo, marka Olympus w czasie pandemii umożliwia wszystkim chętnym bezpłatne konsultacje z doświadczonymi fotografami, którzy chętnie podzielą się swoimi umiejętnościami lub udzielą cennych rad. Alternatywą może być również dobra lektura, która zaspokoi nasz głód wiedzy.

Nadrób serialowe zaległości

Znajomy polecił nam dobry serial, ale nie mieliśmy czasu by go zobaczyć? Teraz jest świetna okazja, aby nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że coraz popularniejsza staje się telewizja na żądanie, w której to my decydujemy co i kiedy chcemy oglądać. Do wspólnych seansów możemy również zaprosić resztę domowników zwłaszcza, gdy wcześniej nie było okazji na wspólne spędzanie czasu przed telewizorem.

Zrób wiosenne porządki

Czas spędzany w domu podczas pandemii możemy również spożytkować na porządki w naszym domu lub ogrodzie. Niektórym pomysł np. o posprzątaniu garażu
w normalnych okolicznościach nie przyszedłby do głowy, ale teraz to coś zupełnie innego. Każdy z nas szuka sposobów na poradzenie sobie z nudą, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Zadbaj o kondycję

Pamiętajmy, że w domu również możemy być aktywni fizycznie. Tu z pomocą przychodzą nam trenerzy personalni, z których duża część przeniosła swoją działalność do sieci. Większość z nich  motywuje swoich podopiecznych i zachęca do aktywności publikując filmy z autorskimi treningami, które na tą chwilę są najlepszą alternatywą dla osób chcących utrzymać dobrą kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy. Co ciekawe, niektóre kluby fitness poszły o krok dalej dając swoim klientom możliwość wypożyczenia sprzętu niezbędnego do treningów.

Jak widać możliwości na spędzenie wolnego czasu w trakcie pandemii mamy kilka. Którą z nich wybierzemy zależy tylko od nas. Możemy postawić na sport, rozwój wiedzy, odświeżenie kontaktów czy zrobienie wiosennych porządków. Możemy też  wymyślić swój autorski plan na kreatywne spędzenie wolnego czasu i wyjście
z pandemii z nowymi umiejętnościami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku Biuro prasowe
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,
Kultura Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
2024-10-23 | 01:00

Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz

Obchodzony 23 października Międzynarodowy Dzień Druku to doskonały moment, aby przyjrzeć się bliżej roli, jaką we współczesnym świecie odgrywa technologia druku. Firma Canon, od
Kultura „NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
2024-10-07 | 12:00

„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV

Salman Rushdie to urodzony w Bombaju brytyjski pisarz i eseista, laureat Nagrody Bookera za powieść „Dzieci północy”. W 2022 roku cały świat obiegła informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.