Aukcja charytatywna PMM dla Indii
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polscy fotografowie przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Sprzedaż zdjęć potrwa do 23 maja, całość zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup koncentratorów tlenu dla szpitali w Indiach.
W gronie artystów wspierających akcję znaleźli się m.in. Tomasz Tomaszewski (National Geographic, New York Times, Vogue), Marcin Jamkowski (National Geographic Polska), Marek Arcimowicz (National Geographic Polska), Wojciech Grzędziński, Piotr Zbierski i inni. Łącznie 41 fotografii przedstawia zapisy podróży artystów do kraju nad Gangesem, który uchwycili w różnych momentach i kontekstach, ukazując jego fascynujące kontrasty.
- Każda fotografia to odrębna historia, która się w niej kryje i która zdecydowała o jej uwiecznieniu. Wśród wybranych przez artystów zdjęć widzimy więc zarówno ludzi wykonujących codzienną, żmudną pracę, jak i poprzez obiektyw możemy dyskretnie spojrzeć na kolorowe i radosne uroczystości religijne. Wszystkie te prace razem dają nam wgląd na niewielki, precyzyjnie wybrany skrawek ogromnego kraju i tego, jak widzieli go polscy twórcy w momencie, w którym go odwiedzili - mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.
Obecnie Indie są świadkami kolejnej historii, która naznaczy kraj na lata. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, brak miejsc w szpitalach i przede wszystkim urządzeń wspomagających oddychanie, w tragiczny sposób odbijają się na życiu codziennym mieszkańców. Trwająca walka o tlen dotknęła wszystkich mieszkańców, niezależnie od pochodzenia, zawodu i doświadczenia. Obrazy ukazujące skalę choroby zdominowały media na całym świecie, które codziennie donoszą o przekroczeniu kolejnych rekordów zachorowań. Polska Misja Medyczna dzięki zbiórce środków odpowiada na najważniejszą potrzebę - dostarczenie do szpitali koncentratorów tlenu, urządzeń, które ratują życie.
Aukcja trwa do 23 maja. Wszystkie środki ze sprzedaży zdjęć zostaną przeznaczone na zakup urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną przekazane do szpitali w północnych stanach Indii.
Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-indie
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.