Aukcja charytatywna PMM dla Indii
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polscy fotografowie przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Sprzedaż zdjęć potrwa do 23 maja, całość zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup koncentratorów tlenu dla szpitali w Indiach.
W gronie artystów wspierających akcję znaleźli się m.in. Tomasz Tomaszewski (National Geographic, New York Times, Vogue), Marcin Jamkowski (National Geographic Polska), Marek Arcimowicz (National Geographic Polska), Wojciech Grzędziński, Piotr Zbierski i inni. Łącznie 41 fotografii przedstawia zapisy podróży artystów do kraju nad Gangesem, który uchwycili w różnych momentach i kontekstach, ukazując jego fascynujące kontrasty.
- Każda fotografia to odrębna historia, która się w niej kryje i która zdecydowała o jej uwiecznieniu. Wśród wybranych przez artystów zdjęć widzimy więc zarówno ludzi wykonujących codzienną, żmudną pracę, jak i poprzez obiektyw możemy dyskretnie spojrzeć na kolorowe i radosne uroczystości religijne. Wszystkie te prace razem dają nam wgląd na niewielki, precyzyjnie wybrany skrawek ogromnego kraju i tego, jak widzieli go polscy twórcy w momencie, w którym go odwiedzili - mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.
Obecnie Indie są świadkami kolejnej historii, która naznaczy kraj na lata. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, brak miejsc w szpitalach i przede wszystkim urządzeń wspomagających oddychanie, w tragiczny sposób odbijają się na życiu codziennym mieszkańców. Trwająca walka o tlen dotknęła wszystkich mieszkańców, niezależnie od pochodzenia, zawodu i doświadczenia. Obrazy ukazujące skalę choroby zdominowały media na całym świecie, które codziennie donoszą o przekroczeniu kolejnych rekordów zachorowań. Polska Misja Medyczna dzięki zbiórce środków odpowiada na najważniejszą potrzebę - dostarczenie do szpitali koncentratorów tlenu, urządzeń, które ratują życie.
Aukcja trwa do 23 maja. Wszystkie środki ze sprzedaży zdjęć zostaną przeznaczone na zakup urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną przekazane do szpitali w północnych stanach Indii.
Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-indie
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.