Aukcja charytatywna PMM dla Indii
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polscy fotografowie przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Sprzedaż zdjęć potrwa do 23 maja, całość zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup koncentratorów tlenu dla szpitali w Indiach.
W gronie artystów wspierających akcję znaleźli się m.in. Tomasz Tomaszewski (National Geographic, New York Times, Vogue), Marcin Jamkowski (National Geographic Polska), Marek Arcimowicz (National Geographic Polska), Wojciech Grzędziński, Piotr Zbierski i inni. Łącznie 41 fotografii przedstawia zapisy podróży artystów do kraju nad Gangesem, który uchwycili w różnych momentach i kontekstach, ukazując jego fascynujące kontrasty.
- Każda fotografia to odrębna historia, która się w niej kryje i która zdecydowała o jej uwiecznieniu. Wśród wybranych przez artystów zdjęć widzimy więc zarówno ludzi wykonujących codzienną, żmudną pracę, jak i poprzez obiektyw możemy dyskretnie spojrzeć na kolorowe i radosne uroczystości religijne. Wszystkie te prace razem dają nam wgląd na niewielki, precyzyjnie wybrany skrawek ogromnego kraju i tego, jak widzieli go polscy twórcy w momencie, w którym go odwiedzili - mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.
Obecnie Indie są świadkami kolejnej historii, która naznaczy kraj na lata. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, brak miejsc w szpitalach i przede wszystkim urządzeń wspomagających oddychanie, w tragiczny sposób odbijają się na życiu codziennym mieszkańców. Trwająca walka o tlen dotknęła wszystkich mieszkańców, niezależnie od pochodzenia, zawodu i doświadczenia. Obrazy ukazujące skalę choroby zdominowały media na całym świecie, które codziennie donoszą o przekroczeniu kolejnych rekordów zachorowań. Polska Misja Medyczna dzięki zbiórce środków odpowiada na najważniejszą potrzebę - dostarczenie do szpitali koncentratorów tlenu, urządzeń, które ratują życie.
Aukcja trwa do 23 maja. Wszystkie środki ze sprzedaży zdjęć zostaną przeznaczone na zakup urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną przekazane do szpitali w północnych stanach Indii.
Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-indie
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.