Komunikaty PR

BFF OGŁASZA NOWY PROJEKT. CEL: PROMOCJA WŁOSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

2021-03-30  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

"ART FACTOR - Dziedzictwo Art Popu w powojennej sztuce włoskiej" ma na celu wzbudzenie uznania dla sztuki i kultury, jako siły napędowej kreatywności i innowacji zarówno dla firm, jak i dla społeczeństwa.  

 

BFF ogłosił rozpoczęcie projektu ART FACTOR - Dziedzictwo Art Popu w powojennej sztuce włoskiej, którego pierwszą formą jest album o tej samej nazwie, wydana przez Skira editore Milan Genève Paris, oraz strona internetowa prezentująca kolekcję; w kolejnej fazie projektu kolekcja będzie wystawiana w całej Europie.

Projekt przedstawia wybór dzieł włoskich artystów, pochodzących z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Kolekcja ta jest hołdem złożonym sztuce drugiej połowy XX wieku, a także integralną częścią historii i rozwoju Grupy, która ją zgromadziła na przestrzeni lat.

To właśnie art factor stworzył –  ponad dwadzieścia lat temu – genezę tego, co miało stać się kolekcją ponad 250 dzieł sztuki, obejmującą lata od okresu bezpośrednio powojennego do początku XXI wieku, stworzonych przez takich artystów jak Valerio Adami, Enrico Baj, Alberto Burri, Hsiao Chin, Mario Schifano, Arnaldo Pomodoro i Joe Tilson.

Projekt obejmuje wybór dzieł, które opisują włoską drogę do Pop Artu, uosabianą przez twórczość Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini. Począwszy od połowy lat 60. artyści ci angażowali się w długotrwałą tradycję ikonograficzną, przekształcając i przekraczając awangardę i techniki stylistyczne przeszłości, wykorzystując przy tym bogatą gamę środków, które często służyły aktywizacji społeczeństwa i kultury.

W istocie album, jak i same dzieła sztuki, opowiadają właśnie tę historię: pragnienie bycia aktywnym uczestnikiem - a nie widzem -  inicjatyw, które tworzą wartość dla społeczeństwa.

Pod kuratelą Marii Alicaty, album i sam projekt obejmuje wszystkie najważniejsze momenty w historii kolekcji: od jej początków z Lucio Fontaną, Alberto Burrim, Enrico Bajem i Giacomo Ballą, po dziedzictwo Pop Artu z Valerio Adami, Emilio Tadinim, Gianfranco Pardi i Lucio Del Pezzo.

Dzięki tej inicjatywie kolekcja, która ma swoje stałe miejsce w mediolańskiej siedzibie BFF, stanie się wystawą, która w latach 2021-22 będzie podróżować po Europie, odwiedzając takie miasta jak Ateny, Lizbona, Madryt, Paryż, Warszawa i Mediolan, obejmując tym samym większość krajów, w których grupa obecnie działa.

Marco Rabuffi, prezes Fundacji Farmafactoring, powiedział "Sztuka i kultura stanowią istotną siłę napędową w dążeniu do rozwoju zarówno przedsiębiorstw, jak i społeczeństwa. To właśnie ta idea skłoniła BFF, już ponad dwadzieścia lat temu, do stworzenia kolekcji, sygnowanej znakiem "Made in Italy". BFF przekazało kolekcję Fundacji z zamiarem jej dalszego pielęgnowania i promowania, a dziś jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie, który umożliwia nowe i inne spojrzenie na naszą historię poprzez globalny język sztuki."

Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group, powiedział: "Organizacje, które działają w szybko zmieniających się środowiskach, wiedzą, że muszą być przygotowane na nieoczekiwane zdarzenia. Dzisiaj dotyczy nas to bardziej niż kiedykolwiek. W naszym codziennym życiu sztuka przypomina nam o znaczeniu wyobraźni, kreatywności i innowacyjności - elementów, które są kluczowe dla naszej wizji. Mamy nadzieję, że ten projekt rozpali iskry wyobraźni u jednostek, firm, a także całego społeczeństwa".

Więcej informacji na stronie: www.art-factor.eu

 

Album jest wydawany i dystrybuowany we Włoszech i na świecie przez Skira editore Milan Genéve Paris. Kolekcja jest stale monitorowana, odnawiana i inwentaryzowana dzięki ekspertyzie Open Care, Servizi per l'arte, która będzie partnerem logistycznym podczas europejskiej trasy wystawy.

 

BFF i marka inspirowana sztuką

Projekt ma również na celu uczczenie nowej tożsamości korporacyjnej Grupy, zaprezentowanej rynkowi 4 marca 2021 roku, która odzwierciedla jej znaczącą ewolucję. Logotyp, nawiązujący do poprzedniego projektu, został uproszczony i obrócony, aby sugerować ruch do przodu. Czerpie on inspirację z dzieła sztuki Danza [Taniec], którego wykonanie firma zleciła artyście Gianfranco Pardiemu, a następnie podarowała miastu Mediolan w 2006 roku, aby ozdobić jedną z głównych bram miasta, w pobliżu siedziby BFF.

Rzeźba składa się z serii żółtych linii, które - w swoich krzywiznach i zawieszeniach - przywołują na myśl ruch i dynamizm zmian, zgodnie z  zasadami ciągłej innowacji i doskonałości wykonania, które reprezentuje Grupa.

 


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2020 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 97,6 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 15,5% na koniec grudnia 2020 r.

www.bff.com

 

Fundacja Farmafactoring

Fundacja Farmafactoring jest prywatną organizacją non-profit, której głównym celem jest promowanie i rozwijanie działalności badawczej w dziedzinie administracji publicznej i sektora opieki zdrowotnej. W ciągu swojej historii fundacja przeprowadziła liczne badania, a także sponsorowała ważne niezależne projekty prowadzone przez młodych naukowców w dziedzinie ekonomii i systemów opieki zdrowotnej we Włoszech i w całej Europie. Wspiera również i przyczynia się do licznych inicjatyw kulturalnych i społecznych.

www.fondazionefarmafactoring.it/en

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Fremantle łączy siły z IBI. 150 mln na produkcję hitowych tytułów Biuro prasowe
2024-03-25 | 11:00

Fremantle łączy siły z IBI. 150 mln na produkcję hitowych tytułów

Liderzy Fremantle Jennifer Mullin, Andrea Scrosati i Guy Hameiri oraz dyrektor wykonawczy IBI Investment House Dave Lubetzky. Źródło: IBI/Fremantle IBI Investment House oraz Fremantle
Kultura Kultura na wyciągnięcie ręki – muzyka klasyczna w obiektach G City
2024-03-14 | 14:40

Kultura na wyciągnięcie ręki – muzyka klasyczna w obiektach G City

Już w najbliższą niedzielę, 17 marca w Warszawie rozpocznie się 28. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, którego partnerem jest G City (dawniej Atrium European Real
Kultura OFF NA ZIELONO. ŚWIĘTY PATRYK I DNI IRLANDII W SAMYM SERCU ŁODZI
2024-03-12 | 11:00

OFF NA ZIELONO. ŚWIĘTY PATRYK I DNI IRLANDII W SAMYM SERCU ŁODZI

OFF NA ZIELONO. ŚWIĘTY PATRYK I DNI IRLANDII W SAMYM SERCU ŁODZI Fotograficzna wyprawa do urokliwego Galway, smakowite sery z małych irlandzkich farm, tradycyjne celtyckie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego ws. sztucznej inteligencji będzie ogromną zmianą na tym rynku. Brakuje wciąż regulacji dotyczącej praw autorskich

W połowie marca Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji – AI Act. Nowe przepisy mają z jednej strony ułatwić wdrażanie nowych technologii opartych na SI, a z drugiej – wyeliminować te z nich, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa czy prywatności obywateli. Eksperci uważają, że wyzwaniem będzie wdrożenie nowego prawa na poziomie krajowym i jego odpowiednia interpretacja, ale jest to potrzebna regulacja, zwłaszcza w kontekście tak szybkiego rozwoju SI. W kolejce do opracowania czekają następne przepisy dotyczące między innymi ochrony własności intelektualnej.

Handel

Mimo utrudnień na drogach Polacy popierają protesty rolników. Ich postulatom towarzyszy jednak szereg mitów

Rolnicy od miesięcy organizują protesty, których głównym przedmiotem jest Europejski Zielony Ład oraz import zboża z Ukrainy. EZŁ stał się – w opinii ekspertów – „chłopcem do bicia”, tymczasem z założenia ma on wyrównać konkurencyjne szanse mniejszych gospodarstw wobec tych produkujących na skalę przemysłową. Mylnie pojmowana jest także konieczność ugorowania części gruntów, a także odchodzenia od pestycydów, które nadużywane, skażają wodę i glebę i szkodzą rolnictwu. Koalicja Żywa Ziemia zwraca uwagę na pokutujące w społeczeństwie przekonania, które są powszechne, a mijają się z prawdą.

Bankowość

Polacy obawiają się o swoje cyberbezpieczeństwo w obszarze finansów. Połowa odczuwa braki w wiedzy na ten temat

47 proc. Polaków stwierdziło, że cyberbezpieczeństwo to zagadnienie w obszarze finansów, w którym odczuwają największe braki w posiadanej wiedzy – wynika z raportu „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024” realizowanego na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji GPW. Choć bankowość elektroniczna jest już standardem, tylko 0,5 proc. badanych odpowiedziało poprawnie na pytania dotyczące różnych aspektów zabezpieczeń. Są jednak dziedziny, o których wiemy coraz więcej – to m.in. płatności bezgotówkowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.