BFF OGŁASZA NOWY PROJEKT. CEL: PROMOCJA WŁOSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
"ART FACTOR - Dziedzictwo Art Popu w powojennej sztuce włoskiej" ma na celu wzbudzenie uznania dla sztuki i kultury, jako siły napędowej kreatywności i innowacji zarówno dla firm, jak i dla społeczeństwa.
BFF ogłosił rozpoczęcie projektu ART FACTOR - Dziedzictwo Art Popu w powojennej sztuce włoskiej, którego pierwszą formą jest album o tej samej nazwie, wydana przez Skira editore Milan Genève Paris, oraz strona internetowa prezentująca kolekcję; w kolejnej fazie projektu kolekcja będzie wystawiana w całej Europie.
Projekt przedstawia wybór dzieł włoskich artystów, pochodzących z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Kolekcja ta jest hołdem złożonym sztuce drugiej połowy XX wieku, a także integralną częścią historii i rozwoju Grupy, która ją zgromadziła na przestrzeni lat.
To właśnie art factor stworzył – ponad dwadzieścia lat temu – genezę tego, co miało stać się kolekcją ponad 250 dzieł sztuki, obejmującą lata od okresu bezpośrednio powojennego do początku XXI wieku, stworzonych przez takich artystów jak Valerio Adami, Enrico Baj, Alberto Burri, Hsiao Chin, Mario Schifano, Arnaldo Pomodoro i Joe Tilson.
Projekt obejmuje wybór dzieł, które opisują włoską drogę do Pop Artu, uosabianą przez twórczość Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini. Począwszy od połowy lat 60. artyści ci angażowali się w długotrwałą tradycję ikonograficzną, przekształcając i przekraczając awangardę i techniki stylistyczne przeszłości, wykorzystując przy tym bogatą gamę środków, które często służyły aktywizacji społeczeństwa i kultury.
W istocie album, jak i same dzieła sztuki, opowiadają właśnie tę historię: pragnienie bycia aktywnym uczestnikiem - a nie widzem - inicjatyw, które tworzą wartość dla społeczeństwa.
Pod kuratelą Marii Alicaty, album i sam projekt obejmuje wszystkie najważniejsze momenty w historii kolekcji: od jej początków z Lucio Fontaną, Alberto Burrim, Enrico Bajem i Giacomo Ballą, po dziedzictwo Pop Artu z Valerio Adami, Emilio Tadinim, Gianfranco Pardi i Lucio Del Pezzo.
Dzięki tej inicjatywie kolekcja, która ma swoje stałe miejsce w mediolańskiej siedzibie BFF, stanie się wystawą, która w latach 2021-22 będzie podróżować po Europie, odwiedzając takie miasta jak Ateny, Lizbona, Madryt, Paryż, Warszawa i Mediolan, obejmując tym samym większość krajów, w których grupa obecnie działa.
Marco Rabuffi, prezes Fundacji Farmafactoring, powiedział "Sztuka i kultura stanowią istotną siłę napędową w dążeniu do rozwoju zarówno przedsiębiorstw, jak i społeczeństwa. To właśnie ta idea skłoniła BFF, już ponad dwadzieścia lat temu, do stworzenia kolekcji, sygnowanej znakiem "Made in Italy". BFF przekazało kolekcję Fundacji z zamiarem jej dalszego pielęgnowania i promowania, a dziś jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie, który umożliwia nowe i inne spojrzenie na naszą historię poprzez globalny język sztuki."
Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group, powiedział: "Organizacje, które działają w szybko zmieniających się środowiskach, wiedzą, że muszą być przygotowane na nieoczekiwane zdarzenia. Dzisiaj dotyczy nas to bardziej niż kiedykolwiek. W naszym codziennym życiu sztuka przypomina nam o znaczeniu wyobraźni, kreatywności i innowacyjności - elementów, które są kluczowe dla naszej wizji. Mamy nadzieję, że ten projekt rozpali iskry wyobraźni u jednostek, firm, a także całego społeczeństwa".
Więcej informacji na stronie: www.art-factor.eu
Album jest wydawany i dystrybuowany we Włoszech i na świecie przez Skira editore Milan Genéve Paris. Kolekcja jest stale monitorowana, odnawiana i inwentaryzowana dzięki ekspertyzie Open Care, Servizi per l'arte, która będzie partnerem logistycznym podczas europejskiej trasy wystawy.
BFF i marka inspirowana sztuką
Projekt ma również na celu uczczenie nowej tożsamości korporacyjnej Grupy, zaprezentowanej rynkowi 4 marca 2021 roku, która odzwierciedla jej znaczącą ewolucję. Logotyp, nawiązujący do poprzedniego projektu, został uproszczony i obrócony, aby sugerować ruch do przodu. Czerpie on inspirację z dzieła sztuki Danza [Taniec], którego wykonanie firma zleciła artyście Gianfranco Pardiemu, a następnie podarowała miastu Mediolan w 2006 roku, aby ozdobić jedną z głównych bram miasta, w pobliżu siedziby BFF.
Rzeźba składa się z serii żółtych linii, które - w swoich krzywiznach i zawieszeniach - przywołują na myśl ruch i dynamizm zmian, zgodnie z zasadami ciągłej innowacji i doskonałości wykonania, które reprezentuje Grupa.
BFF Banking Group
BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2020 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 97,6 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 15,5% na koniec grudnia 2020 r.
www.bff.com
Fundacja Farmafactoring
Fundacja Farmafactoring jest prywatną organizacją non-profit, której głównym celem jest promowanie i rozwijanie działalności badawczej w dziedzinie administracji publicznej i sektora opieki zdrowotnej. W ciągu swojej historii fundacja przeprowadziła liczne badania, a także sponsorowała ważne niezależne projekty prowadzone przez młodych naukowców w dziedzinie ekonomii i systemów opieki zdrowotnej we Włoszech i w całej Europie. Wspiera również i przyczynia się do licznych inicjatyw kulturalnych i społecznych.
www.fondazionefarmafactoring.it/en
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Polska spółka stworzyła innowacyjny system poprawiający bezpieczeństwo pożarowe w kopalniach. Właśnie wchodzi z nim na globalny rynek
Według statystyk Wyższego Urzędu Górniczego w tym roku w polskich kopalniach doszło do 17 pożarów. Mimo że ich liczba ostatnimi laty znacząco spadła, to taki incydent wciąż niesie ze sobą poważne zagrożenie dla pracującej pod ziemią załogi i powoduje duże straty materialne. Dlatego też kluczowe jest błyskawiczne opanowanie żywiołu, zanim zdąży się rozprzestrzenić. Temu właśnie służy innowacyjny projekt, realizowany w ramach „Ścieżki SMART” z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, który finalizuje polska spółka PG IMKIUS.
Handel
95 proc. urządzeń do wapowania ma zniknąć z rynku. Tysiąc firm w Polsce będzie się musiało przebranżowić
Procedowane zmiany w ustawie o podatku akcyzowym zakładają, że od lipca 2025 roku urządzenia do waporyzacji mają zostać objęte akcyzą w wysokości 40 zł za sztukę, wskutek czego ich cena detaliczna wzrośnie do ok. 80 zł. W kolejnych latach przewidziane są też drastyczne podwyżki opodatkowania na e-liquidy. – Wszystko to spowoduje wyeliminowanie z rynku e-papierosów i produktów do wapowania na rzecz tradycyjnych papierosów i dużych koncernów tytoniowych kosztem rodzimych MŚP – ocenia Maciej Powroźnik, prezes Związku Pracodawców Branży Vapingowej.
Nauka
Polscy naukowcy poszukują innowacyjnych terapii z wykorzystaniem RNA. Na celowniku są choroby rzadkie, zakaźne i nowotwory
Dwie platformy skoncentrowane na badaniach RNA oraz biologii komórki mają służyć opracowaniu innowacji dla biomedycyny. Taki cel stawiają przed sobą naukowcy realizujący projekt RACE-PRIME w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Badacze chcą dostarczyć nowych terapii w chorobach, dla których dotychczasowe sposoby leczenia są niewystarczające. Chodzi przede wszystkim o choroby zakaźne, wirusowe i bakteryjne oraz choroby rzadkie.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.