Komunikaty PR

Charytatywna akcja #NOTEBOOK CHALLENGE ogarnęła cały kraj

2020-12-03  |  16:10
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.17 MB )

Idea jest prosta – wystarczy wziąć udział w zbiórce pieniężnej na rzecz brakującego sprzętu komputerowego w polskich domach dziecka. Płomień pomocy rozpalił Robert Motyka, założyciel kabaretu Paranienormalni i członek zarządu Fundacji Ściernisko, przekazując pierwsze pecety i laptopy do instytucji opiekuńczych w Gdańsku i Łodzi. Na zrzutka.pl zebrano już 30 tys. zł, czyli 200 proc. założonej kwoty. Akcja trwa do 6 grudnia.

Dzięki partnerom i osobom indywidualnym, od początku akcji #notebookchallenge, udało się zebrać 40 stanowisk komputerowych i 30 tys. zł, za które zostanie zakupiony kolejny asortyment elektroniczny w postaci laptopów, myszek, systemów operacyjnych Windows, pakietów MS Office, słuchawek oraz drukarek.

15 pierwszych komputerów, które ufundowała firma MR PECET, otrzymał dom dziecka w Gdańsku. Do akcji przyłączyło się wielu ambasadorów marki, m.in. Joanna Jędrzejczyk czy lokalna Restauracja Mandu i zupiarnia CHOCHLA, szeroko promując akcję zarówno na profilach w social media, jak i w lokalu, przygotowując i dowożąc dania na wynos.

- Cieszymy się, że mamy możliwość zaangażowania społeczności skupionej wokół Mandu, która kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale mimo tego przyniesione przez naszych gości urządzenia, oraz zawieszone posiłki dla dzieci tylko potwierdzają, że warto uczestniczyć w tego typu akcjach i zarażać nimi innych – mówi Maciej Semeniuk, współzałożyciel Mandu.  

Kolejnych 10 stanowisk, od firmy AD EXPERIAN, powędrowało do Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi. Przed fundacją jeszcze kilka placówek, takich jak Kożuchów czy Częstochowa. Po zakończeniu akcji na zrzutka.pl Robert Motyka uda się również do Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku oraz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie z uzbieranych środków zakupi sprzęt komputerowy i potrzebne oprogramowanie.

- Domy dziecka zapewniają całodobową opiekę tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą przebywać w domu rodzinnym. Dlatego tak ważne są warunki w jakich przebywają dzieci, szczególnie w okresie zdalnego nauczania. Zaangażowanie wielu firm oraz osób fizycznych, to dowód wrażliwości Polaków na sytuację najbardziej potrzebujących. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim darczyńcom. To dzięki Wam udało się wesprzeć 2 placówki w październiku, a to jeszcze nie koniec. Obecnie przygotowujemy listę potrzebnych produktów. Komputery są czyszczone i trzeba będzie je wyposażyć m.in. w oprogramowanie. Po zakończeniu akcji dokupimy programy Microsoft Office, brakujące myszki czy słuchawki i drukarki – mówi Robert Motyka – inicjator akcji.

W akcji wzięli udział: X-KOM, MR PECET, Restauracje Mandu i Chochla oraz osoby fizyczne.

Fundacja Ściernisko działa od stycznia 2020 r. Łączy talent Roberta Motyki, pomysłodawcy Letnich Spotkań Kabaretowych z doświadczeniem Katarzyny Nawrockiej, która od lat działa w świecie fundacji. Instytucja powstała z potrzeby pomocy mieszkańcom terenów wiejskich, mniejszych miast lub tym, którzy mają gorszy start.

 

Zapraszamy do udziału w akcji #Notebook Challenge https://zrzutka.pl/m22h9c.

Szukaj nas na FB!

Oficjalny profil fundacji Ściernisko z akcją #notebookchallenge  https://www.facebook.com/fundacja.sciernisko/

Oficjalny profil  Paranienormalni z akcją #notebookchallenge https://www.facebook.com/153261018071491/posts/3670906439640247/?extid=0&d=n

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.