Komunikaty PR

Chór Olivia Centre - jak przyciągać pracowników do biur

2023-12-07  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jKtBKnIBmaTtImujng?e=EdzDna

Chór Olivii Centre - unikalny projekt świętował swoje 5 urodziny

 

Koncert, który odbył się 6 grudnia na 34 piętrze Olivii Star wypełnił salę po brzegi i zgromadził ponad trzystuosobową widownię. Po raz kolejny okazało się, jak wyjątkowe jest to przedsięwzięcie.

 

W czasie pandemii blisko 80% chórów w Polsce zmuszonych było zawiesić swoją działalność, a po pandemii zaledwie garstka z nich kontynuuje swoją działalność. Wbrew wielu przeciwnościom losu, oliwski chór nie tylko trwa, ale i doskonale się rozwija, przyczyniając się do umacniania oliwskiej społeczności. Tworzony w środowisku biznesowym projekt, który skupia na co dzień zabieganych i obciążonych licznymi obowiązkami pracowników korporacji stanowi unikalne przedsięwzięcie, dowodzące, że pasja może łączyć ludzi i być dla nich czymś znacznie większym niż wyłącznie przestrzenią do rozwijania swojego talentu wokalnego.

 

Chór Olivii Centre stanowi jeden z najprężniej działających klubów rozwijania pasji w Olivii. Jest częścią wdrażanego od lat projektu tworzenia w Olivii aktywnej, silnej społeczności, co przejawia się w funkcjonowaniu szeregu zespołów skupionych wokół najróżniejszych zainteresowań pracowników tego największego w Polsce centrum biznesowego. Od lat działają w niej kluby pasjonatów fotografii, piłki nożnej, siatkówki, kolarstwa górskiego, biegów przełajowych, miłośników roślin czy właśnie wspólnego śpiewania pod postacią chóru Olivia Centre. Kluby te niejednokrotnie pokazały, jak ważną rolę ogrywają w lokalnej społeczności jednocząc swoje siły na rzecz społecznie ważnych projektów. W pandemii osoby w nich skupione stworzyły zbiórkę komputerów dla dzieci w czasie obowiązywania nauki zdalnej, zbiórkę i dystrybucję upominków świątecznych dla chorych i potrzebujących, przebywających w izolacji, a także zbiórkę sprzętu i żywności dla Ukraińców po agresji Rosji na ich kraj. Chór to przy tym najprężniej działający projekt, który w tym roku świętuje swoją 5 rocznicę działalności.

 

Dyrygentką oraz menedżerką chóru jest pochodząca z Żytomierza Wiktoria Pagieła. To jej energia i upór powodują, że projekt rozwija się skupiając osoby z ponad 20 firm z Olivii Centre. Jak podkreśla, wyzwania stojące przed nią wyrastają znacznie ponad to, co można by pobieżnie nazwać klubem rozwijania własnej pasji: Dyrygent powinien posiadać kompetencje menedżerskie, aby móc rozwijać zespół pod względem nie tylko muzycznym, ale również artystycznym. Na szczęście to wciąż mi się udaje, gdyż nieprzerwanie od 5 lat rozwijamy naszą działalność. W okresie pandemii opanowaliśmy sztukę odbywania prób przez internet, udało nam się nawet nagrać teledysk i wydać pierwszą płytę, a obecnie przygotowujemy się do naszego pierwszego komercyjnego koncertu, który odbędzie się w Oliwskim Ratuszu Kultury. Jak podkreśla Wiktoria Pagieła prowadzenie chóru to praca nad osobowościami, które są tak różne, jak różne są głosy, które jednak w chórze tworzą harmonijne dźwięki: Dla mnie ważny jest kontakt indywidualny z każdym z członków naszego zespołu, gdyż to dzięki niemu udaje mi się budować trwałe relacje i utrzymywać zespół nawet w czasie tak trudnych okresów, jakie przeszliśmy wspólnie, jak pandemia czy wzrost popularności pracy zdalnej. Lubimy się jako zespół, a to najważniejsze dla rozwoju chóru i naszego potencjału.

 

Chór w centrum biznesu przyciąga ludzi do biura

 

Pozamuzyczną rolę chóru dostrzega niejeden jego członek. Marta Moksa, chórzystka, a równocześnie dyrektorka coworkingu O4 podkreśla, że misja, jaką chór pełni dla każdego z jego członków to coś znacznie więcej niż tylko spotkania miłośników muzyki: Chór Olivii to jest klasyczny przykład tego, że naprawdę nie wszystko, co w życiu i biznesie robimy, musi mieć z góry założony cel, czy wyliczalne wskaźniki. I jednocześnie – że kluczowi są w życiu ludzie, z którymi coś zaczyna się robić. Jak są właściwi, pełni energii, zaangażowania i pasji, to nagle dzieją się cuda. Na początku to miały być po prostu zwykłe hobbystyczne zajęcia śpiewu. Ale jak się w jednym miejscu zbiera 10 tysięcy ludzi, to można już poskładać 40-tkę świetnych muzyków-amatorów z wielkim sercem do śpiewania! Dla mnie jest to jednocześnie wielki konkret (koncerty, płyty, nagrody, konkursy) i jednocześnie symbol - roli, jaką Olivia chce i pełni w życiu wielu ludzi z Trójmiasta.

 

Ewa Bućko, starsza księgowa z Lyreco dołączyła do chóru w czasie pandemii. Jej przygoda rozpoczęła się całkowicie przypadkowo, gdy będąc w biurze w trakcie lock downu natrafiła na informację o naborze i zgłosiła się na przesłuchanie. Od tego czasu chór stał się miejscem, które daje jej nie tylko okazję do spełnienia swoich artystycznych pasji, ale także stanowi bodziec do przychodzenia do biura: Fakt, że próby odbywają się właściwie w miejscu mojej pracy, bardzo mnie motywował do tego, żebym w tym konkretnym dniu była w biurze. Wiedziałam teżże muszę tak planować swoje zadania, żeby być na próbie na czas. Bardzo mnie cieszy, że cały mój zespół w firmie bardzo wspiera moje artystyczne aspiracje i kibicuje w spełnianiu marzeń. Widzę teżże w Olivii jest masa eventów, które mająprzyciągać ludzi do biura. Ludzie chętnie korzystają z takich możliwości i atrakcji, a ja jestem tego najlepszym przykładem.

 

Także Wiktoria Pagieła potwierdza, że w czasie 5 lat działalności chóru zaczął on pełnić w życiu muzyków znacznie istotniejszą rolę niż wyłącznie tę związaną z próbami i koncertami: Nasz chór to grono 40 osób, reprezentujących bardzo różne środowiska. Część z nich śpiewa w chórze od samego początku jego istnienia, a zatem już 5 lat. Zawiązały się w nim już przyjaźnie, miłości, dzięki czemu chór to nie tylko nasza pasja, ale także społeczność, która spotyka się na wspólnych wyjściach na karaoke, do kina, czy na innych spotkaniach towarzyskich. Po tylu latach chór to już taka nasza muzyczna rodzina.

 

Satysfakcji z udziału w tak wyjątkowym przedsięwzięciu i korzyści pozamuzycznych nie ukrywa także Michał Krzepkowski, menedżer z Epam Systems, firmy mającej biura w Olivii: Według mojej wiedzy, na świecie nie istnieje żadna inna podobna inicjatywa. Na pewno jest to coś bardzo unikalnego i na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć powiązanie z codziennymi menedżerskimi obowiązkami. Jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej, to praca chóru to także praca w grupie, gdzie każdy jest inny - gdyby przyrównać to do naszych korporacji to jest to znacznie większe wyzwanie – choćby z tego powodu, że jest to większy zespół niż te, z którymi menadżerowie mają do czynienia na co dzień. Chór to praca zespołowa - czyli jeśli chcemy coś osiągnąć to powinniśmy robić to wspólnie. Chór to także nauka słuchania siebie nawzajem, to praca nad komunikacją, nad poszukiwaniem swoich mocnych i słabych stron to wspieranie siebie nawzajem wtedy, kiedy idzie nam super, ale także wtedy, kiedy są dni, gdy wszystko jest do bani. Dla mnie osobiście chór daje lepsze spojrzenie na zespół, na to jak wspólnie pracować, aby stawać się lepszym, jak pokonywać trudności, które będą się pojawiać i jak poprawiać komunikację.

W okresie dynamicznych zmian na rynku pracy i ewolucji modelu pracy biurowej w kierunku hybrydowych rozwiązań menedżerowie opracowują liczne rozwiązania motywujące pracowników do powrotów do biur. Olivia Centre, między innymi poprzez działalność takich klubów rozwijania pasji, jak chór pokazuje, że przy ciekawej polityce integracji pracowników model hybrydowy wcale nie musi być wariantem dominującym. Według szerokich badań przeprowadzonych przez Olivię, liczba pracowników przychodzących do biur znacznie wzrasta w dni, kiedy centrum organizuje wydarzenia dla pracowników firm działających na swoim terenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.