Komunikaty PR

Dostęp do literatury w dwóch szpitalach dzięki Zaczytanym Bibliotekom od TIM SA

2024-03-01  |  12:14
Biuro prasowe
Kontakt

Michał Kostrowicki
TIM SA

ul. Jaworska 13
53-612 Wrocław
prasa|tim.pl| |prasa|tim.pl
726 004 981
www.timsa.pl
Do pobrania jpeg ( 0.08 MB )

Ponad 200 kg książek zebranych przez wolontariuszy-pracowników TIM SA zasiliło biblioteczki dostępne dla pacjentów Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oraz Oddziału Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie, będącego częścią Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Akcja stanowi początek współpracy TIM-u i Fundacji Zaczytani.org.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy centrali i biur handlowych TIM-u z całej Polski wzięli udział w wielkiej zbiórce książek. Każdy mógł zarówno przynieść zupełnie nowe książki, jak i podzielić się pozycjami ze swoich domowych księgozbiorów (oczywiście w dobrym stanie). Równolegle Fundacja Zaczytani.org przekazała TIM-owi listę placówek (szpitali, hospicjów, domów seniora, dziecka i samotnej matki, centrów krwiodawstwa, zakładów karnych, lokalnych centrów aktywności i in.), których pacjentom, mieszkańcom lub podopiecznym najbardziej doskwierał brak księgozbioru. Pracownicy TIM-u w ogólnofirmowym głosowaniu wskazali dwie z nich, do których już w nowym roku trafiły zebrane książki, tworząc nowe Zaczytane Biblioteki. Wybór padł na Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej i Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie - Oddział Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie.

Zaczytane Biblioteki zagwarantują ich pacjentom stały dostęp do literatury, nie będąc jednocześnie standardowymi wypożyczalniami. Funkcjonują zgodnie z ideą bookcrossingu. Dzięki regularnym wysyłkom książek z centralnego magazynu Fundacji Zaczytani.org każdy ma bowiem możliwość zabrania ze sobą ulubionej pozycji z Zaczytanej Biblioteki. Przez najbliższe dwa lata koszty uzupełniania przez Fundację księgozbioru w obu Zaczytanych Bibliotekach pokryje TIM SA.

- Efekt przedświątecznej zbiórki książek przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – do magazynu Fundacji Zaczytani.org ponad 200 kilogramów książek przyniesionych przez pracowników TIM-u. Cieszymy się, że w tym wyjątkowym okresie tak wiele osób wzięło udział w tym wolontariacie w skali mikro. Nie chcieliśmy na tym poprzestać, stąd nasza decyzja o objęciu przez TIM opieką dwóch Zaczytanych Bibliotek – mówi Michał Kostrowicki, kierownik Zespołu ESG i Komunikacji Korporacyjnej w TIM SA. - To jednak nie koniec współpracy TIM-u i Fundacji Zaczytani.org w obszarze wolontariatu pracowniczego. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych działaniach z udziałem członków naszego #dreamTIMu – dodaje.

- Książka i jej mądre stosowanie to dla nas pretekst do rozmowy, budowania relacji, edukacji, inspiracji i tworzenia projektów społecznych. Chcielibyśmy zaszczepić w każdym Polaku taką myśl, że jak przeczyta książkę, to może się nią podzielić. Bo w Zaczytanych – zupełnie wbrew matematyce – mnożenie odbywa się poprzez dzielenie – wyjaśnia Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org  - Biblioteki otwierane na dziecięcych oddziałach szpitalnych pomagają małym pacjentom przetrwać trudny czas choroby. Dostęp do literatury to dostęp do złożonego świata emocji i narzędzie budowania relacji z opiekunem. Wsparcie ze strony instytucji biznesowych doceniamy szczególnie wtedy, gdy jest ono wielowymiarowe. Tak jest w przypadku współpracy z TIM SA – wzajemna wymiana doświadczeń i obustronne zaufanie pozwalają na efektywne i satysfakcjonujące prowadzenie działań – podkreśla.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: TIM SA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.