Euronet gra razem z WOŚP już po raz ósmy!
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Euronet – największy w Polsce operator bankomatów i wpłato-bankomatów po raz ósmy włącza się w to wydarzenie, upraszczając możliwość wsparcia Fundacji. Podczas finałowego weekendu udostępni klientom możliwość dokonywania wpłat na jej konto bezpośrednio z poziomu ekranu powitalnego urządzeń. Ponadto na Placu Defilad w Warszawie po raz pierwszy pojawi się specjalna strefa Euronet, która dodatkowo ułatwi wsparcie akcji dobroczynnej angażującej miliony Polaków.
W weekend finałowy WOŚP, który w tym roku wypada 28-29 stycznia, na ekranach powitalnych wszystkich urządzeń sieci pojawią się specjalne grafiki i komunikaty zachęcające do wsparcia celu 31. Finału WOŚP, które znacznie przyśpieszą proces przekazywania środków. Dodatkowo, podczas tegorocznego ogólnopolskiego Finału, Euronet udostępni darczyńcom specjalną strefę z urządzeniami sieci. Maszyny będą znajdować się na Placu Defilad w Warszawie, obok telewizyjnego studia 31. Finału WOŚP. Strefa, która ułatwi darczyńcom szybki przelew środków, ma także promować ideę wsparcia szczytnych celów za pomocą bankomatów i wpłato-bankomatów sieci.
– Niezmiennie od 2016 roku, wraz z milionami Polaków, rozpoczynamy rok wspierając Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza działaniami mającymi w jak największym stopniu ułatwić wpłatę darowizn, chcemy zachęcić także naszych pracowników do tego, by w kreatywny sposób angażowali się w działania na rzecz WOŚP oraz wspierali inicjatywy dobroczynne. Dlatego w tym roku, organizujemy konkurs „Laurka WOŚP”, skierowany dla wszystkich dzieci pracowników Euronet Polska i zachęcamy do wzięcia udziału w Biegu „Policz się z cukrzycą”, który już od 17 lat towarzyszy Orkiestrze – mówi Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska.
O ile współpraca sieci Euronet z Fundacją trwa już 8 lat, to wpłaty środków na konto WOŚP są możliwe przez 365 dni w roku. Każdy darczyńca może wpłacić od 1 do 500 zł, a co ważne, Euronet nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od wpłaconej kwoty.
31. Finał WOŚP zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsy. Dzięki temu umożliwi lepszą terapię, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.