Euronet gra razem z WOŚP już po raz ósmy!
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Euronet – największy w Polsce operator bankomatów i wpłato-bankomatów po raz ósmy włącza się w to wydarzenie, upraszczając możliwość wsparcia Fundacji. Podczas finałowego weekendu udostępni klientom możliwość dokonywania wpłat na jej konto bezpośrednio z poziomu ekranu powitalnego urządzeń. Ponadto na Placu Defilad w Warszawie po raz pierwszy pojawi się specjalna strefa Euronet, która dodatkowo ułatwi wsparcie akcji dobroczynnej angażującej miliony Polaków.
W weekend finałowy WOŚP, który w tym roku wypada 28-29 stycznia, na ekranach powitalnych wszystkich urządzeń sieci pojawią się specjalne grafiki i komunikaty zachęcające do wsparcia celu 31. Finału WOŚP, które znacznie przyśpieszą proces przekazywania środków. Dodatkowo, podczas tegorocznego ogólnopolskiego Finału, Euronet udostępni darczyńcom specjalną strefę z urządzeniami sieci. Maszyny będą znajdować się na Placu Defilad w Warszawie, obok telewizyjnego studia 31. Finału WOŚP. Strefa, która ułatwi darczyńcom szybki przelew środków, ma także promować ideę wsparcia szczytnych celów za pomocą bankomatów i wpłato-bankomatów sieci.
– Niezmiennie od 2016 roku, wraz z milionami Polaków, rozpoczynamy rok wspierając Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza działaniami mającymi w jak największym stopniu ułatwić wpłatę darowizn, chcemy zachęcić także naszych pracowników do tego, by w kreatywny sposób angażowali się w działania na rzecz WOŚP oraz wspierali inicjatywy dobroczynne. Dlatego w tym roku, organizujemy konkurs „Laurka WOŚP”, skierowany dla wszystkich dzieci pracowników Euronet Polska i zachęcamy do wzięcia udziału w Biegu „Policz się z cukrzycą”, który już od 17 lat towarzyszy Orkiestrze – mówi Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska.
O ile współpraca sieci Euronet z Fundacją trwa już 8 lat, to wpłaty środków na konto WOŚP są możliwe przez 365 dni w roku. Każdy darczyńca może wpłacić od 1 do 500 zł, a co ważne, Euronet nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od wpłaconej kwoty.
31. Finał WOŚP zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsy. Dzięki temu umożliwi lepszą terapię, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.