Komunikaty PR

Fascynująca artystyczna podróż po świecie technologii. Wystawa Oskara Zięty

2021-02-02  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Fot. APA ( 0.48 MB )

Fascynująca artystyczna podróż po świecie technologii. Wystawa Oskara Zięty

Zapraszamy na ponowne otwarcie wystawy „INFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Zięty” w krakowskiej Galeria Architektury GAGA MOS przy ul. Rajskiej 12. APA Smart jest mecenasem wydarzenia. Na miejscu można zobaczyć połączenie sztuki, architektury z inteligentnymi technologiami.

GDZIE: Galeria Architektury GAGA MOS, ul. Rajska 12, Kraków
KIEDY: 1 lutego – 1 marca 2021.
Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 14:00 – 18:00. Wstęp wolny.

Sztuka, natura i technologia – te trzy obszary stanowią dla Oskara Zięty inspirację i prowokują go do wytwarzania takich form, które na długo zapadają odbiorcom w pamięć. Już niebawem każdy z nas będzie mógł uczestniczyć w tej zaskakującej przygodzie, bo artysta i APA Smart zapraszają na wernisaż „INFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Zięty”. Czego możemy się spodziewać?

Oskar Zięta to niepokorny artysta młodego pokolenia. Architekt i projektant procesów, łączący w swojej twórczości najnowsze technologie z formami, które nie znają granic geometrii. Wielokrotnie nagradzany (m.in. m.in. Designpreis Award, Red Dot, Audi Mentor Preis) za igrające ze zmysłami projekty.

Kolejną odsłoną twórczości tego wizjonera jest wspomniany wernisaż krakowskiej Galerii Architektury GAGA MOS, który rozpoczął się 22 października i potrwa aż do 29 listopada. APA Smart objęła mecenat nad tą wystawą.

Odbiorcy uczestniczący we wspomnianym wydarzeniu doświadczą zaawansowanych metod projektowania i wytwarzania. Niech zaskoczą Was fascynujące bioniczne obiekty, ujęte w zaskakującą, tajemniczą formę.

Czy zjawiska fizyczne rzeczywiście są nie do zmiany? Czy pewnych granic nie da się przekroczyć? Oskar Zięta w swoim stalowym teatrze udowadnia, że takie właściwości, jak lekkość czy wytrzymałość, nabierają zupełnie innego znaczenia niż dotychczas. To wszystko przyciąga i zaskakuje na wielu poziomach.

Chłodna elegancja stali, ale także wymyślna kolorystyka oraz przejścia tonalne cechujące lustra RONDO – pozorne sprzeczności stanowią efekt eksperymentów z obróbką materiałową oraz z wykorzystaniem pigmentów. Na scenie MOS króluje natomiast imponująca instalacja z okrągłych luster, które multiplikują obraz i zakrzywiają widzialny świat.

To, co jeszcze zachwyca w wernisażu Zięty, to efemeryczne, umowne przejścia między scenami, z których zbudowana jest wystawa. Na każdej z nich znajduje się inny obiekt lub rzeźba – niektóre są dosłowne i minimalistyczne, a inne przenoszą odbiorcę do magicznej rzeczywistości światła, miraży, barwnych kolaży. To prawdziwie zmysłowe przeżycie.

Jak powstają dzieła Zięty?

U Zięty zaskakujący jest nie tylko efekt artystyczny, ale również sposób wytwarzania dzieł. Powstają one w procesie kształtowania metalu metodą FiDU, w której kluczowa jest współpraca człowieka z maszyną.  

Sama filozofia wystawy zdaje się doskonale łączyć ze wspomnianą technologią. Philip Fimmano w książce “A Labour of Love” pisze: Nagle maszyna nie jest już przeciwieństwem nieokiełznanej innowacji, ale służebnicą projektanta; umożliwia, upiększa i rozwija produkcję. Człowiek i maszyna w końcu łączą się i stają się jednością.

Te dwa wersy zdają się idealnie opisywać założenie wernisażu, jak i całej twórczości Oskara Zięty. Warto uczestniczyć w tej niecodziennej podróży, prowadzącej przez świat kreacji i ścisłych powiązań między maszyną, technologią, materiałem i człowiekiem.

Zobacz więcej: https://apagroup.prowly.com/126043-fascynujaca-artystyczna-podroz-po-swiecie-technologii-wystawa-oskara-ziety

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.