Komunikaty PR

Fascynująca artystyczna podróż po świecie technologii. Wystawa Oskara Zięty

2021-02-02  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Fot. APA ( 0.48 MB )

Fascynująca artystyczna podróż po świecie technologii. Wystawa Oskara Zięty

Zapraszamy na ponowne otwarcie wystawy „INFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Zięty” w krakowskiej Galeria Architektury GAGA MOS przy ul. Rajskiej 12. APA Smart jest mecenasem wydarzenia. Na miejscu można zobaczyć połączenie sztuki, architektury z inteligentnymi technologiami.

GDZIE: Galeria Architektury GAGA MOS, ul. Rajska 12, Kraków
KIEDY: 1 lutego – 1 marca 2021.
Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 14:00 – 18:00. Wstęp wolny.

Sztuka, natura i technologia – te trzy obszary stanowią dla Oskara Zięty inspirację i prowokują go do wytwarzania takich form, które na długo zapadają odbiorcom w pamięć. Już niebawem każdy z nas będzie mógł uczestniczyć w tej zaskakującej przygodzie, bo artysta i APA Smart zapraszają na wernisaż „INFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Zięty”. Czego możemy się spodziewać?

Oskar Zięta to niepokorny artysta młodego pokolenia. Architekt i projektant procesów, łączący w swojej twórczości najnowsze technologie z formami, które nie znają granic geometrii. Wielokrotnie nagradzany (m.in. m.in. Designpreis Award, Red Dot, Audi Mentor Preis) za igrające ze zmysłami projekty.

Kolejną odsłoną twórczości tego wizjonera jest wspomniany wernisaż krakowskiej Galerii Architektury GAGA MOS, który rozpoczął się 22 października i potrwa aż do 29 listopada. APA Smart objęła mecenat nad tą wystawą.

Odbiorcy uczestniczący we wspomnianym wydarzeniu doświadczą zaawansowanych metod projektowania i wytwarzania. Niech zaskoczą Was fascynujące bioniczne obiekty, ujęte w zaskakującą, tajemniczą formę.

Czy zjawiska fizyczne rzeczywiście są nie do zmiany? Czy pewnych granic nie da się przekroczyć? Oskar Zięta w swoim stalowym teatrze udowadnia, że takie właściwości, jak lekkość czy wytrzymałość, nabierają zupełnie innego znaczenia niż dotychczas. To wszystko przyciąga i zaskakuje na wielu poziomach.

Chłodna elegancja stali, ale także wymyślna kolorystyka oraz przejścia tonalne cechujące lustra RONDO – pozorne sprzeczności stanowią efekt eksperymentów z obróbką materiałową oraz z wykorzystaniem pigmentów. Na scenie MOS króluje natomiast imponująca instalacja z okrągłych luster, które multiplikują obraz i zakrzywiają widzialny świat.

To, co jeszcze zachwyca w wernisażu Zięty, to efemeryczne, umowne przejścia między scenami, z których zbudowana jest wystawa. Na każdej z nich znajduje się inny obiekt lub rzeźba – niektóre są dosłowne i minimalistyczne, a inne przenoszą odbiorcę do magicznej rzeczywistości światła, miraży, barwnych kolaży. To prawdziwie zmysłowe przeżycie.

Jak powstają dzieła Zięty?

U Zięty zaskakujący jest nie tylko efekt artystyczny, ale również sposób wytwarzania dzieł. Powstają one w procesie kształtowania metalu metodą FiDU, w której kluczowa jest współpraca człowieka z maszyną.  

Sama filozofia wystawy zdaje się doskonale łączyć ze wspomnianą technologią. Philip Fimmano w książce “A Labour of Love” pisze: Nagle maszyna nie jest już przeciwieństwem nieokiełznanej innowacji, ale służebnicą projektanta; umożliwia, upiększa i rozwija produkcję. Człowiek i maszyna w końcu łączą się i stają się jednością.

Te dwa wersy zdają się idealnie opisywać założenie wernisażu, jak i całej twórczości Oskara Zięty. Warto uczestniczyć w tej niecodziennej podróży, prowadzącej przez świat kreacji i ścisłych powiązań między maszyną, technologią, materiałem i człowiekiem.

Zobacz więcej: https://apagroup.prowly.com/126043-fascynujaca-artystyczna-podroz-po-swiecie-technologii-wystawa-oskara-ziety

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.