Fundacja Globalworth inwestuje w przyszłość polskiej kultury
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
6 grudnia 2021 roku poznaliśmy 15 stypendystów programu. Są nimi utalentowani młodzi muzycy w wieku od 18 do 26 lat, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy dokładnie wiedzą w jakim kierunku chcą rozwijać swoją artystyczną karierę. Cechuje ich świadomość globalnych trendów związanych z odbiorem sztuki i kultury, a do promocji swojego dorobku muzycznego wprowadzają innowacyjne rozwiązania, aby ich talent dotarł do jak największej liczby osób, a tym samym poszerzył grono miłośników muzyki klasycznej. W ich grze wybrzmiewa pasja, wrażliwość oraz zaangażowanie połączone z młodzieńczą energią i spontanicznością.
"To ważna inwestycja w polską kulturę i cieszymy się, że Fundacja Globalworth docenia wartość programu Bridge to the Future, wspierając artystyczną przyszłość naszego kraju."
Jakub Fiebig, Prezes Julian Cochran Foundation
Program stypendialny, do którego rekrutacja rozpoczęła się w październiku 2021 roku, wzbudził duże zainteresowanie. Przyciągnął blisko 300 polskich artystów-muzyków, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 50 ośrodków w kraju i zagranicą. Podczas I etapu jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu i muzycznego managementu, miało szansę zapoznać się z marzeniami i szczegółowymi biznesplanami stworzonymi przez aplikantów. W II etapie, umiejętności uczestników oceniane były przez wybitne osobowości ze środowiska muzycznego: Benjamina Woodroffe’a (Australia), Davida Watkin’a (Wielka Brytania) oraz Yejin Gil (Korea Południowa/Niemcy).
"Założeniem programu stypendialnego „Bridge to the Future” jest umożliwienie najbardziej uzdolnionym muzycznie młodym artystom dalszego rozwoju i realizacji muzycznych projektów, które bez dodatkowego wsparcia finansowego mogłyby nie zostać zrealizowane. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej artystycznej drodze."
Magdalena Rapacka-Wojdat, członkini zarządu Fundacji Globalworth
Dla 15 utalentowanych młodych stypendystów program będzie ogromnym wsparciem w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich muzycznej kariery. Fundacja Globalworth pokryje koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, udziału w polskich i międzynarodowych konkursach. Stypendia sfinansują również kursy języków obcych, kursy coachingowo-mentorskie, czy zakup instrumentów.
Z sylwetkami 15 stypendystów można zapoznać się na stronie: http://www.juliancochranfoundation.com/stypendysci-2021

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.