Fundacja Globalworth inwestuje w przyszłość polskiej kultury
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
6 grudnia 2021 roku poznaliśmy 15 stypendystów programu. Są nimi utalentowani młodzi muzycy w wieku od 18 do 26 lat, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy dokładnie wiedzą w jakim kierunku chcą rozwijać swoją artystyczną karierę. Cechuje ich świadomość globalnych trendów związanych z odbiorem sztuki i kultury, a do promocji swojego dorobku muzycznego wprowadzają innowacyjne rozwiązania, aby ich talent dotarł do jak największej liczby osób, a tym samym poszerzył grono miłośników muzyki klasycznej. W ich grze wybrzmiewa pasja, wrażliwość oraz zaangażowanie połączone z młodzieńczą energią i spontanicznością.
"To ważna inwestycja w polską kulturę i cieszymy się, że Fundacja Globalworth docenia wartość programu Bridge to the Future, wspierając artystyczną przyszłość naszego kraju."
Jakub Fiebig, Prezes Julian Cochran Foundation
Program stypendialny, do którego rekrutacja rozpoczęła się w październiku 2021 roku, wzbudził duże zainteresowanie. Przyciągnął blisko 300 polskich artystów-muzyków, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 50 ośrodków w kraju i zagranicą. Podczas I etapu jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu i muzycznego managementu, miało szansę zapoznać się z marzeniami i szczegółowymi biznesplanami stworzonymi przez aplikantów. W II etapie, umiejętności uczestników oceniane były przez wybitne osobowości ze środowiska muzycznego: Benjamina Woodroffe’a (Australia), Davida Watkin’a (Wielka Brytania) oraz Yejin Gil (Korea Południowa/Niemcy).
"Założeniem programu stypendialnego „Bridge to the Future” jest umożliwienie najbardziej uzdolnionym muzycznie młodym artystom dalszego rozwoju i realizacji muzycznych projektów, które bez dodatkowego wsparcia finansowego mogłyby nie zostać zrealizowane. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej artystycznej drodze."
Magdalena Rapacka-Wojdat, członkini zarządu Fundacji Globalworth
Dla 15 utalentowanych młodych stypendystów program będzie ogromnym wsparciem w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich muzycznej kariery. Fundacja Globalworth pokryje koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, udziału w polskich i międzynarodowych konkursach. Stypendia sfinansują również kursy języków obcych, kursy coachingowo-mentorskie, czy zakup instrumentów.
Z sylwetkami 15 stypendystów można zapoznać się na stronie: http://www.juliancochranfoundation.com/stypendysci-2021

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.