Fundacja Globalworth inwestuje w przyszłość polskiej kultury
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
6 grudnia 2021 roku poznaliśmy 15 stypendystów programu. Są nimi utalentowani młodzi muzycy w wieku od 18 do 26 lat, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy dokładnie wiedzą w jakim kierunku chcą rozwijać swoją artystyczną karierę. Cechuje ich świadomość globalnych trendów związanych z odbiorem sztuki i kultury, a do promocji swojego dorobku muzycznego wprowadzają innowacyjne rozwiązania, aby ich talent dotarł do jak największej liczby osób, a tym samym poszerzył grono miłośników muzyki klasycznej. W ich grze wybrzmiewa pasja, wrażliwość oraz zaangażowanie połączone z młodzieńczą energią i spontanicznością.
"To ważna inwestycja w polską kulturę i cieszymy się, że Fundacja Globalworth docenia wartość programu Bridge to the Future, wspierając artystyczną przyszłość naszego kraju."
Jakub Fiebig, Prezes Julian Cochran Foundation
Program stypendialny, do którego rekrutacja rozpoczęła się w październiku 2021 roku, wzbudził duże zainteresowanie. Przyciągnął blisko 300 polskich artystów-muzyków, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 50 ośrodków w kraju i zagranicą. Podczas I etapu jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu i muzycznego managementu, miało szansę zapoznać się z marzeniami i szczegółowymi biznesplanami stworzonymi przez aplikantów. W II etapie, umiejętności uczestników oceniane były przez wybitne osobowości ze środowiska muzycznego: Benjamina Woodroffe’a (Australia), Davida Watkin’a (Wielka Brytania) oraz Yejin Gil (Korea Południowa/Niemcy).
"Założeniem programu stypendialnego „Bridge to the Future” jest umożliwienie najbardziej uzdolnionym muzycznie młodym artystom dalszego rozwoju i realizacji muzycznych projektów, które bez dodatkowego wsparcia finansowego mogłyby nie zostać zrealizowane. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej artystycznej drodze."
Magdalena Rapacka-Wojdat, członkini zarządu Fundacji Globalworth
Dla 15 utalentowanych młodych stypendystów program będzie ogromnym wsparciem w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich muzycznej kariery. Fundacja Globalworth pokryje koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, udziału w polskich i międzynarodowych konkursach. Stypendia sfinansują również kursy języków obcych, kursy coachingowo-mentorskie, czy zakup instrumentów.
Z sylwetkami 15 stypendystów można zapoznać się na stronie: http://www.juliancochranfoundation.com/stypendysci-2021
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.