Grupa LEGO® świętuje 100 lat Disney i jest partnerem serii koncertów Disney Ksi
W maju i czerwcu dzieci wraz z rodzicami będą mieli możliwość udziału w wyjątkowych koncertach Disney Księżniczki. Grupa LEGO®, która od lat blisko współpracuje z Disney, została partnerem trasy koncertowej, aby dostarczyć najmłodszym jeszcze więcej doświadczeń z zabawy.
Klocki LEGO i animacje Disney to niekwestionowani ulubieńcy większości dzieci. Także dorośli mile wspominają dzieciństwo spędzone na budowaniu z klocków i oglądaniu ulubionych bajek. Teraz rodzice mogą zabrać swoje pociechy na wyjątkowe wydarzenie – koncerty Disney Księżniczki, podczas których artyści, w tym 14-letnia Sara James, wykonują kultowe przeboje z takich filmów, jak: Kraina Lodu, Pocahontas, Zaplątani, Aladyn, Mulan czy Mała syrenka. To idealna okazja do celebrowania zarówno setnej rocznicy Disney oraz inspirujących przygód uwielbianych przez dzieci dziewczynek i kobiet.
Grupa LEGO została partnerem serii koncertów Disney Księżniczki i przygotowała dla małych fanów i fanek specjalną strefę zabawy, w której będzie można budować z klocków, wziąć udział w konkursach lub oddać się w ręce profesjonalnej charakteryzatorki, która będzie malować twarze. Przestrzeń LEGO jest dostępna dla wszystkich uczestników koncertów.
Przed nami jeszcze 4 koncerty Disney Księżniczki w Warszawie (27 i 28 maja), Wrocławiu (11 czerwca) i Gdańsku (18 czerwca). Szczegóły koncertów oraz bilety są dostępne na stronie: disneyksiezniczkikoncert.pl.
Warto przypomnieć, że Grupa LEGO od początku roku wypuściła już kilka fantastycznych zestawów klocków inspirowanych kultowymi animacjami Disney. Dzieci mogą przenieść się do świata wyobraźni oraz swoich ulubionych postaci budując i odtwarzając kultowe sceny bajek z zestawami Disney — pociąg pełen zabawy (43212), Katamaran Vaiany (43210) lub Zamek Kopciuszka i księcia z bajki (43206). Zaś dorośli mogą sięgnąć po zestaw Królewska muszla Małej Syrenki (43225), aby powrócić wspomnieniami do podwodnego świata Arielki.
O Grupie LEGO:
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.
Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.LEGO.com.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.