Jesień z książkami w Centrum Korona
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Szukasz ciekawej książki na chłodny jesienny wieczór? Odwiedź Centrum Korona i wypożycz ją w sąsiedzkiej biblioteczce! Na terenie centrum stanie specjalna półka, na której będzie można zostawić przeczytane książki, a w zamian zabrać inne. W najbliższych dniach odbędzie się też wspólne czytanie z lokalnymi aktorami, zbiórka książek dla Fundacji Zaczytani.org. oraz akcja promocyjna, w ramach której będzie można otrzymać książkę.
Już wkrótce Centrum Korona stanie się prawdziwym rajem dla miłośników książek. W piątek, 8 października na terenie centrum zostanie ustawiona specjalna biblioteczka dedykowana zbiórce książek na rzecz Fundacji Zaczytani.org, która regularnie uzupełnia księgozbiory w szpitalach, placówkach pomocowych, opiekuńczych i wychowawczych. Mieszkańcy Wrocławia przez trzy tygodnie będą mogli zostawiać na niej książki dla dzieci, dla rodziców i dla dorosłych, w dobrym stanie technicznym, wydane po 2000 roku (nie będą przyjmowane podręczniki, encyklopedie, słowniki, kodeksy i czasopisma). Następnie biblioteczka zostanie przekazana fundacji. W jej miejscu (przy Strefie Relaksu naprzeciwko salonu Mohito) stanie specjalna półka do sąsiedzkiej wymiany książek, która zostanie w Centrum Korona na stałe. Od 28 października klienci będą mogli zostawić na niej tytuły, które już przeczytali, a w zamian zabrać do domu te, których jeszcze nie znają.
„Jako centrum sąsiedzkie staramy się na bieżąco uatrakcyjniać czas wolny wrocławianom. Tym razem postanowiliśmy uruchomić sąsiedzką biblioteczkę, dzięki której będą mogli wymieniać się książkami. Mamy nadzieję, że nasz pomysł wzbudzi same pozytywne emocje, a jednocześnie przyczyni się do promocji i wzrostu czytelnictwa” – mówi Sylwia Klaman, Marketing and PR Director, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.
W najbliższy piątek i sobotę mieszkańcy Wrocławia będą mogli również wziąć udział w akcji promocyjnej, w ramach której robiąc zakupy za minimum 150 zł będzie można odebrać książkę w prezencie. Znajdą się wśród nich tytuły rozmaitych gatunków literackich odpowiednich zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Aby odebrać książkę wystarczy zachować paragon i zgłosić się z nim do Punktu Obsługi Akcji. W sobotę odbędzie się również spotkanie dzieci z aktorami - Iloną Janyst i Piotrem Głowackim, którzy wspólnie przeczytają najmłodszym fragmenty książek, takich jak „Mały Książę” czy „Alicja w Krainie Czarów”
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.