Jesień z książkami w Centrum Korona
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Szukasz ciekawej książki na chłodny jesienny wieczór? Odwiedź Centrum Korona i wypożycz ją w sąsiedzkiej biblioteczce! Na terenie centrum stanie specjalna półka, na której będzie można zostawić przeczytane książki, a w zamian zabrać inne. W najbliższych dniach odbędzie się też wspólne czytanie z lokalnymi aktorami, zbiórka książek dla Fundacji Zaczytani.org. oraz akcja promocyjna, w ramach której będzie można otrzymać książkę.
Już wkrótce Centrum Korona stanie się prawdziwym rajem dla miłośników książek. W piątek, 8 października na terenie centrum zostanie ustawiona specjalna biblioteczka dedykowana zbiórce książek na rzecz Fundacji Zaczytani.org, która regularnie uzupełnia księgozbiory w szpitalach, placówkach pomocowych, opiekuńczych i wychowawczych. Mieszkańcy Wrocławia przez trzy tygodnie będą mogli zostawiać na niej książki dla dzieci, dla rodziców i dla dorosłych, w dobrym stanie technicznym, wydane po 2000 roku (nie będą przyjmowane podręczniki, encyklopedie, słowniki, kodeksy i czasopisma). Następnie biblioteczka zostanie przekazana fundacji. W jej miejscu (przy Strefie Relaksu naprzeciwko salonu Mohito) stanie specjalna półka do sąsiedzkiej wymiany książek, która zostanie w Centrum Korona na stałe. Od 28 października klienci będą mogli zostawić na niej tytuły, które już przeczytali, a w zamian zabrać do domu te, których jeszcze nie znają.
„Jako centrum sąsiedzkie staramy się na bieżąco uatrakcyjniać czas wolny wrocławianom. Tym razem postanowiliśmy uruchomić sąsiedzką biblioteczkę, dzięki której będą mogli wymieniać się książkami. Mamy nadzieję, że nasz pomysł wzbudzi same pozytywne emocje, a jednocześnie przyczyni się do promocji i wzrostu czytelnictwa” – mówi Sylwia Klaman, Marketing and PR Director, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.
W najbliższy piątek i sobotę mieszkańcy Wrocławia będą mogli również wziąć udział w akcji promocyjnej, w ramach której robiąc zakupy za minimum 150 zł będzie można odebrać książkę w prezencie. Znajdą się wśród nich tytuły rozmaitych gatunków literackich odpowiednich zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Aby odebrać książkę wystarczy zachować paragon i zgłosić się z nim do Punktu Obsługi Akcji. W sobotę odbędzie się również spotkanie dzieci z aktorami - Iloną Janyst i Piotrem Głowackim, którzy wspólnie przeczytają najmłodszym fragmenty książek, takich jak „Mały Książę” czy „Alicja w Krainie Czarów”

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.