Jesienna Młoda Sztuka
Pierwsza, jesienna wystawa i aukcja Młoda Sztuka to zbiór niezwykłych prac autorstwa najciekawszych młodych twórców. W DESA Unicum zobaczycie i wylicytujecie zarówno przedstawienia abstrakcyjne, jak i realistyczne. Ta edycja przepełniona jest dziełami o niesamowitych barwach, dzięki którym lato trwać będzie wiecznie. Pojawi się m.in. twórczość Aleksandry Osy, Marcina Gregorczuka, Klaudii Chomy i Aleksandry Kowalczyk.
Odważne, nieregularne wzory oraz mozaiki. Połączenie żywych barw i płynnych kształtów. Takie są prace Marcina Gregorczuka. Artysta jest niezwykle uzdolnionym samoukiem. Jego twórczość wciąż zyskuje na popularności. Jest dynamiczna, przepełnia ją pozytywna energia i radosne nastawienie do świata. Malarz bardzo chętnie inspiruje się motywami pochodzącymi ze street artu. Charakterystyczny dla wszystkich jego prac jest mocny, czarny kontur zarysowujący elementy kompozycji. Pojawił się on również w pracy, którą zobaczyć można będzie na nadchodzącej wystawie. Obraz zatytułowany „In Harmony With Everything” to intrygujący portret o abstrakcyjnej formie. Twarz ukazanej postaci złożona jest z nieregularnych, geometrycznych fragmentów. To wyjątkowy obraz, któremu warto przyjrzeć się z bliska na wystawie Młoda Sztuka.
Niezwykłe skupienie na detalu jest również typowe dla twórczości Klaudii Chomy. Jej prace są realistyczne, bardzo często przedstawiają zwierzęta. Artystka w sposób wyjątkowy ukazuje faktury i padanie światła. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z przedmiotów znalezionych w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach. Jej twórczość znajduje się w licznych kolekcjach, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie jej magiczną pracę „Las jest cichy i łagodny”. To niezwykły i tajemniczy obraz ukazujący naturę nocą.
Przyroda była też inspiracją do powstania obrazu Aleksandry Osy. W swojej twórczości artystka interpretuje rzeczywistość za pomocą środków plastycznych. We wszystkich interpretacjach zachowuje pozory realizmu. Punktem wyjścia do jej prac jest codzienność. Traktuje ją jak pretekst do zabawy z formą. Na obrazie „L3” ukazała prawdziwie wakacyjną scenę. Przedstawione na nim postaci spędzają upalne lato nad wodą. Zaskakujący jest sposób, w jaki Osa posłużyła się barwami. Pomost jest błękitny, niebo burgundowe, a woda złotawa. W żaden sposób nie przypominają one rzeczywistych kolorów. Prace Aleksandry Osy wystawiane były m.in. w amerykańskim St. Joseph's Collegiate Institute. Artystka była częścią zespołu współtworzącego w pełni malarski film animowany „Loving Vincent”.
Na wystawie pojawią się również dzieła Magdaleny Kępki, Filipa Moszanta, Pauliny Pior i Malwiny Jagóry. 15 września zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.
Wystawa Młoda Sztuka: 7-15 września 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Młoda Sztuka: 15 września 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-sa9r/

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.