Komunikaty PR

Jesienna Młoda Sztuka

2020-09-01  |  10:30
Biuro prasowe

Pierwsza, jesienna wystawa i aukcja Młoda Sztuka to zbiór niezwykłych prac autorstwa najciekawszych młodych twórców. W DESA Unicum zobaczycie i  wylicytujecie zarówno przedstawienia abstrakcyjne, jak i realistyczne. Ta edycja przepełniona jest dziełami o niesamowitych barwach, dzięki którym lato trwać będzie wiecznie. Pojawi się m.in. twórczość Aleksandry Osy, Marcina Gregorczuka, Klaudii Chomy i Aleksandry Kowalczyk.

 

Odważne, nieregularne wzory oraz mozaiki. Połączenie żywych barw i płynnych kształtów. Takie są prace Marcina Gregorczuka. Artysta jest niezwykle uzdolnionym samoukiem. Jego twórczość wciąż zyskuje na popularności. Jest dynamiczna, przepełnia ją pozytywna energia i radosne nastawienie do świata. Malarz bardzo chętnie inspiruje się motywami pochodzącymi ze street artu. Charakterystyczny dla wszystkich jego prac jest mocny, czarny kontur zarysowujący elementy kompozycji. Pojawił się on również w pracy, którą zobaczyć można będzie na nadchodzącej wystawie. Obraz zatytułowany „In Harmony With Everything” to intrygujący portret o abstrakcyjnej formie. Twarz ukazanej postaci złożona jest z nieregularnych, geometrycznych fragmentów. To wyjątkowy obraz, któremu warto przyjrzeć się z bliska na wystawie Młoda Sztuka.

 

Niezwykłe skupienie na detalu jest również typowe dla twórczości Klaudii Chomy. Jej prace są realistyczne, bardzo często przedstawiają zwierzęta. Artystka w sposób wyjątkowy ukazuje faktury i padanie światła. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z przedmiotów znalezionych w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach. Jej twórczość znajduje się w licznych kolekcjach, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie jej magiczną pracę  „Las jest cichy i łagodny”. To niezwykły i tajemniczy obraz ukazujący naturę nocą. 

 

Przyroda była też inspiracją do powstania obrazu Aleksandry Osy. W swojej twórczości artystka interpretuje rzeczywistość za pomocą środków plastycznych. We wszystkich interpretacjach zachowuje pozory realizmu. Punktem wyjścia do jej prac jest codzienność. Traktuje ją jak pretekst do zabawy z formą. Na obrazie „L3” ukazała prawdziwie wakacyjną scenę. Przedstawione na nim postaci spędzają upalne lato nad wodą. Zaskakujący jest sposób, w jaki Osa posłużyła się barwami. Pomost jest błękitny, niebo burgundowe, a woda złotawa. W żaden sposób nie przypominają one rzeczywistych kolorów. Prace Aleksandry Osy wystawiane były m.in. w amerykańskim St. Joseph's Collegiate Institute. Artystka była częścią zespołu współtworzącego w pełni malarski film animowany „Loving Vincent”.

 

Na wystawie pojawią się również dzieła Magdaleny Kępki, Filipa Moszanta, Pauliny Pior i Malwiny Jagóry. 15 września zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.


 

Wystawa Młoda Sztuka: 7-15 września 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 15 września 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-sa9r/
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura STATUETKA KLINIKA VIP-A DLA DRZAZGA CLINIC Biuro prasowe
2020-10-20 | 09:50

STATUETKA KLINIKA VIP-A DLA DRZAZGA CLINIC

Już po raz 8. w Warszawie odbyła się Gala VIP organizowana przez magazyn VIP, podczas której wręczane były statuetki za działalność biznesową w bieżącym roku. Laureatką nagrody
Kultura Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie. Wystawa i aukcja
2020-10-14 | 13:30

Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie. Wystawa i aukcja

To najważniejsza i najcenniejsza praca jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Józefa Brandta. Arcydzieło „Powrót z wyprawy wiedeńskiej”
Kultura Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja
2020-10-13 | 13:00

Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja

Intrygujący blaszany obraz Barbary Cyran pojawi się na październikowej wystawie Młoda Sztuka. W blasze odciśnięty został każdy ruch artystki, co sprawia, że jest to praca niezwykle

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Bankowość

Polacy nie mają zaufania do rynku kapitałowego. Szansą na jego zbudowanie może być wzmocnienie nadzoru

Według szacunków Polskiego Funduszu Rozwoju utracone korzyści Polaków wynikające z niechęci do aktywnego inwestowania na rynku kapitałowym to około 10 mld zł rocznie. W efekcie oszczędności są zamrażane w gotówce lub na lokatach bankowych, zamiast „pracować” na większe zyski. – Potrzebne jest wzmocnienie nadzoru nad instytucjami finansowymi, aby odbudować zaufanie Polaków do rynku kapitałowego – mówi dr Konrad Hennig, współautor raportu „Save & Invest: Prawo chroniące pieniądze Polaków”.

Farmacja

Dzieci z cukrzycą w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Pomóc im mogą systemy ciągłego monitorowania cukru

W Polsce jest około 20 tys. dzieci z cukrzycą typu I, która może prowadzić do ciężkich powikłań. – Sytuacja zrobiła się trudna, kiedy zaczął obowiązywać lockdown. Dzieci zostały w domu, a część rodziców nadal chodziła do pracy. Kłopot polega na tym, że dziecko chorujące na cukrzycę nie jest w stanie samo sobie z tą chorobą poradzić – wskazuje prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, Dagmara Staniszewska. W tej chwili problemem jest też brak pielęgniarek w szkołach, przez co młodzi pacjenci diabetologiczni zostali bez profesjonalnej opieki. W kryzysowych warunkach alternatywą dla rodziców są systemy ciągłego monitorowania cukru, które pozwalają na bieżąco kontrolować stan zdrowia dziecka.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Bankowość

60 proc. studentów uważa naukę zdalną za mniej efektywną. Ich zaangażowanie może poprawić grywalizacja

W związku z rekordowym przyrostem zakażeń SARS-CoV-2 rząd rozważa wprowadzenie nauki zdalnej we wszystkich szkołach ponadpodstawowych, jak i młodszych klasach podstawówek. Już od początku października w tryb zdalnej nauki przeszła zdecydowana większość uczelni wyższych. Z badania zrealizowanego na zlecenie BIK wynika, że zdania studentów dotyczące tej formy kształcenia są podzielone, a ponad 60 proc. ocenia ją jako mniej motywującą i mniej efektywną od stacjonarnego modelu nauczania. Brak zajęć praktycznych i warsztatowych wymaga wprowadzenia do zdalnego nauczania nowych narzędzi, które to zrekompensują i zwiększą zaangażowanie. Przykładem jest grywalizacja, często wykorzystywana w korporacjach jako narzędzie motywacyjne jeszcze przed pandemią COVID-19.

 

Media i PR

Pandemia zmieniła rynek usług PR. W odpowiedzi na wyzwania branży powołano nowe stowarzyszenie oraz centrum badawcze

Przez pandemię COVID-19 wiele agencji PR odnotowało spadek przychodów i liczby klientów, co zmusiło je do obniżek wynagrodzeń albo redukcji zatrudnienia. Z drugiej strony firmy przekonały się, jak ważny jest PR i komunikacja w czasie kryzysu. Nowo powołana przez 20 agencji PR organizacja ma szeroko reprezentować interesy branży. Jedną z jej pierwszych inicjatyw jest utworzenie pierwszego w Polsce think-tanku, który dostarczy informacji o trendach, prognozach i wiedzy badawczo-analitycznej dotyczącej rynku usług PR.