Komunikaty PR

Jesienna Młoda Sztuka

2020-09-01  |  10:30
Biuro prasowe

Pierwsza, jesienna wystawa i aukcja Młoda Sztuka to zbiór niezwykłych prac autorstwa najciekawszych młodych twórców. W DESA Unicum zobaczycie i  wylicytujecie zarówno przedstawienia abstrakcyjne, jak i realistyczne. Ta edycja przepełniona jest dziełami o niesamowitych barwach, dzięki którym lato trwać będzie wiecznie. Pojawi się m.in. twórczość Aleksandry Osy, Marcina Gregorczuka, Klaudii Chomy i Aleksandry Kowalczyk.

 

Odważne, nieregularne wzory oraz mozaiki. Połączenie żywych barw i płynnych kształtów. Takie są prace Marcina Gregorczuka. Artysta jest niezwykle uzdolnionym samoukiem. Jego twórczość wciąż zyskuje na popularności. Jest dynamiczna, przepełnia ją pozytywna energia i radosne nastawienie do świata. Malarz bardzo chętnie inspiruje się motywami pochodzącymi ze street artu. Charakterystyczny dla wszystkich jego prac jest mocny, czarny kontur zarysowujący elementy kompozycji. Pojawił się on również w pracy, którą zobaczyć można będzie na nadchodzącej wystawie. Obraz zatytułowany „In Harmony With Everything” to intrygujący portret o abstrakcyjnej formie. Twarz ukazanej postaci złożona jest z nieregularnych, geometrycznych fragmentów. To wyjątkowy obraz, któremu warto przyjrzeć się z bliska na wystawie Młoda Sztuka.

 

Niezwykłe skupienie na detalu jest również typowe dla twórczości Klaudii Chomy. Jej prace są realistyczne, bardzo często przedstawiają zwierzęta. Artystka w sposób wyjątkowy ukazuje faktury i padanie światła. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z przedmiotów znalezionych w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach. Jej twórczość znajduje się w licznych kolekcjach, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie jej magiczną pracę  „Las jest cichy i łagodny”. To niezwykły i tajemniczy obraz ukazujący naturę nocą. 

 

Przyroda była też inspiracją do powstania obrazu Aleksandry Osy. W swojej twórczości artystka interpretuje rzeczywistość za pomocą środków plastycznych. We wszystkich interpretacjach zachowuje pozory realizmu. Punktem wyjścia do jej prac jest codzienność. Traktuje ją jak pretekst do zabawy z formą. Na obrazie „L3” ukazała prawdziwie wakacyjną scenę. Przedstawione na nim postaci spędzają upalne lato nad wodą. Zaskakujący jest sposób, w jaki Osa posłużyła się barwami. Pomost jest błękitny, niebo burgundowe, a woda złotawa. W żaden sposób nie przypominają one rzeczywistych kolorów. Prace Aleksandry Osy wystawiane były m.in. w amerykańskim St. Joseph's Collegiate Institute. Artystka była częścią zespołu współtworzącego w pełni malarski film animowany „Loving Vincent”.

 

Na wystawie pojawią się również dzieła Magdaleny Kępki, Filipa Moszanta, Pauliny Pior i Malwiny Jagóry. 15 września zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.


 

Wystawa Młoda Sztuka: 7-15 września 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 15 września 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-sa9r/




 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.