Komunikaty PR

Jesienna Młoda Sztuka

2020-09-01  |  10:30
Biuro prasowe

Pierwsza, jesienna wystawa i aukcja Młoda Sztuka to zbiór niezwykłych prac autorstwa najciekawszych młodych twórców. W DESA Unicum zobaczycie i  wylicytujecie zarówno przedstawienia abstrakcyjne, jak i realistyczne. Ta edycja przepełniona jest dziełami o niesamowitych barwach, dzięki którym lato trwać będzie wiecznie. Pojawi się m.in. twórczość Aleksandry Osy, Marcina Gregorczuka, Klaudii Chomy i Aleksandry Kowalczyk.

 

Odważne, nieregularne wzory oraz mozaiki. Połączenie żywych barw i płynnych kształtów. Takie są prace Marcina Gregorczuka. Artysta jest niezwykle uzdolnionym samoukiem. Jego twórczość wciąż zyskuje na popularności. Jest dynamiczna, przepełnia ją pozytywna energia i radosne nastawienie do świata. Malarz bardzo chętnie inspiruje się motywami pochodzącymi ze street artu. Charakterystyczny dla wszystkich jego prac jest mocny, czarny kontur zarysowujący elementy kompozycji. Pojawił się on również w pracy, którą zobaczyć można będzie na nadchodzącej wystawie. Obraz zatytułowany „In Harmony With Everything” to intrygujący portret o abstrakcyjnej formie. Twarz ukazanej postaci złożona jest z nieregularnych, geometrycznych fragmentów. To wyjątkowy obraz, któremu warto przyjrzeć się z bliska na wystawie Młoda Sztuka.

 

Niezwykłe skupienie na detalu jest również typowe dla twórczości Klaudii Chomy. Jej prace są realistyczne, bardzo często przedstawiają zwierzęta. Artystka w sposób wyjątkowy ukazuje faktury i padanie światła. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z przedmiotów znalezionych w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach. Jej twórczość znajduje się w licznych kolekcjach, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie jej magiczną pracę  „Las jest cichy i łagodny”. To niezwykły i tajemniczy obraz ukazujący naturę nocą. 

 

Przyroda była też inspiracją do powstania obrazu Aleksandry Osy. W swojej twórczości artystka interpretuje rzeczywistość za pomocą środków plastycznych. We wszystkich interpretacjach zachowuje pozory realizmu. Punktem wyjścia do jej prac jest codzienność. Traktuje ją jak pretekst do zabawy z formą. Na obrazie „L3” ukazała prawdziwie wakacyjną scenę. Przedstawione na nim postaci spędzają upalne lato nad wodą. Zaskakujący jest sposób, w jaki Osa posłużyła się barwami. Pomost jest błękitny, niebo burgundowe, a woda złotawa. W żaden sposób nie przypominają one rzeczywistych kolorów. Prace Aleksandry Osy wystawiane były m.in. w amerykańskim St. Joseph's Collegiate Institute. Artystka była częścią zespołu współtworzącego w pełni malarski film animowany „Loving Vincent”.

 

Na wystawie pojawią się również dzieła Magdaleny Kępki, Filipa Moszanta, Pauliny Pior i Malwiny Jagóry. 15 września zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.


 

Wystawa Młoda Sztuka: 7-15 września 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 15 września 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-sa9r/




 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku Biuro prasowe
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,
Kultura Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
2024-10-23 | 01:00

Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz

Obchodzony 23 października Międzynarodowy Dzień Druku to doskonały moment, aby przyjrzeć się bliżej roli, jaką we współczesnym świecie odgrywa technologia druku. Firma Canon, od
Kultura „NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
2024-10-07 | 12:00

„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV

Salman Rushdie to urodzony w Bombaju brytyjski pisarz i eseista, laureat Nagrody Bookera za powieść „Dzieci północy”. W 2022 roku cały świat obiegła informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.