Komunikaty PR

Kolejny Piknik Fundacji Avalon już za dwa tygodnie!

2024-05-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Fundacja Avalon zaprasza na wyjątkową imprezę zwieńczającą Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami - piknik w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, który odbędzie się w niedzielę 26 maja. Będzie to dzień wyjątkowo aktywny dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich, którzy zechcą odwiedzić tego dnia stolicę. Wydarzenie ma na celu edukować społeczeństwo do większego zaangażowania się w sprawy OzN, aby móc pozytywnie wpływać na ich postrzeganie w przestrzeni publicznej i medialnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent m.st. Warszawy, Pan Rafał Trzaskowski oraz Burmistrzyni dzielnicy Ochoty, Pani Dorota Stegienka. Fundacja Avalon serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatym programem atrakcji przewidzianych na pikniku!  

Szanuję nie dyskryminuję, także w mediach

Druga edycja Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon poświęcona jest problematyce wizerunku OzN w przestrzeni medialnej. Organizacja pragnie nagłośnić temat, ponieważ często jedynymi źródłami wiedzy odnośnie osób z niepełnosprawnościami i realiów ich życia są komunikaty prezentowane w prasie, telewizji radiu, portalach i innych mediach. Akcja obchodzona jest poprzez liczne działania, takie jak: badanie dotyczące wizerunku OzN w mediach, start autorskiego podcastu #WystarczyZacząć, poradnik savoir-vivre prezentujący prawidłowe postawy wobec OzN, Quiz,  „Szanuję, nie dyskryminuję”, w którym każdy może ocenić posiadaną wiedzę na temat codzienności z niepełnosprawnością, zbiórka na Pomarańczowy Telefon Fundacji Avalon poprzez bezpośrednią wpłatę na portalu Zrzutka.pl, a także poprzez dokonywanie zakupów z przypominajką FaniMani, sondę uliczną,  w której warszawscy przechodnie zostali zapytani o skojarzenia dotyczące osób z niepełnosprawnościami oraz zasad savoir - vivre'u wobec nich. Fundacja Avalon zorganizowała także wystawę ikonografik, przedstawiającą najważniejsze i bardzo przydatne zasady Savoir Vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Wystawę można zobaczyć na Skwerze ks. J. Twardowskiego w Warszawie, na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście oraz Karowej do 27 maja. 

Park Szczęśliwicki ponownie ugości imprezę Fundacji Avalon

Każdy, kto 26 maja zdecyduje się spędzić dzień z Fundacją Avalon, będzie miał okazję skorzystać ze wspaniałych, bezpłatnych atrakcji dostępnych dla wszystkich, między innymi: sportowych, edukacyjnych i muzycznych, gdzie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Impreza zostanie poprowadzona przez BARDA Kowalskiego, który jest lubianym aktorem telewizyjnym i teatralnym. Jego doświadczenie sceniczne obejmuje występy na największych festiwalach muzycznych: Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ESKA Music Awards, Wygraj Sukces czy Top Trendy. Kowalski jest laureatem „Szansy na sukces”, Mam Talent a także konkursu Premiery na festiwalu w Opolu w 2014 roku.

Piknik Fundacji Avalon jest wyjątkowym wydarzeniem, które ma za zadanie zaprosić ludzi do świata Fundacji Avalon i zaprezentowania naszych działań w kontekście edukacji, form pomocy, sposobów rehabilitacji, kształtowania postaw pełnych wrażliwości i uważności na drugiego człowieka czy możliwości wynikających ze współpracy z naszą organizacją. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno osoby, które potrzebują wsparcia jak i osoby ciekawe tego, kim jesteśmy i co robimy lub po prostu chcące spędzić miło czas i skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji. Zapewniam, że spędzicie z nami fantastyczny, wartościowy dzień, przepełniony dużą dawką pozytywnej energii oraz wieloma atrakcjami. Przyjdźcie i przekonajcie się sami i koniecznie, zabierzcie ze sobą najbliższych!” - Zuzanna Makowska, Główna specjalistka ds. Eventów i Komunikacji i Promocji. 

W programie wydarzenia znajduje się szereg dostosowanych atrakcji m.in.: 

animacje pod sceną dla najmłodszych i tych trochę starszych, 

pokaz psów asystujących i krótka lekcja o tym, jak pomagają ludziom,  

zagroda z alpakami i możliwość zabawy, przytulania i zdobycia wiedzy o tych uroczych zwierzakach,

występ chóru All That Sound, prowadzonego przez Annę Żaczek Biderman oraz Kamila Mokrzyckiego, 

drużynowa gra terenowa z nagrodami,

tory przeszkód, na których można sprawdzić, z jakimi wyzwaniami często muszą sobie radzić osoby z niepełnosprawnością ruchu (tor na wózku) oraz wzroku (Niewidzialny Świat), 

wyzwanie handbike, 

ścianka wspinaczkowa, która będzie pod opieką Stowarzyszenia Skocznia – miejsca, z którym współpracujemy w ramach rehabilitacji CARFA,

warsztaty djembe z arteterapeutą, 

warsztaty sensoryczne dla najmłodszych. 

występ Państwa Magicznych.

Na terenie Pikniku będą znajdowały się także dmuchańce, foodtracki oraz namioty wszystkich projektów Fundacji Avalon, w których będzie można bliżej poznać jej działalność oraz prowadzonych kampanii i dowiedzieć się, jak zaangażować się z większą świadomością w sprawy osób z niepełnosprawnościami. Podczas trwania imprezy odbędzie się również akcja kwestarska, dzięki której będzie można dobrowolnie wesprzeć działania statutowe Fundacji Avalon.

Partnerami Pikniku, którzy wspierają działania Fundacji Avalon podczas jego organizacji są firmy: FaniMani, Zrzutka.pl, Granna, Stacja Grawitacja, Katalog marzeń.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.