Koncerty i festiwal lokalnych marek w Arkadach Wrocławskich
W ostatni weekend lutego w Arkadach Wrocławskich odbędzie się kolejna odsłona targów rękodzieła Artishop, tym razem w muzycznej oprawie. Kiermasz lokalnych marek z Polski i Ukrainy oraz strefę w duchu zero waste uzupełnią wyjątkowe koncerty. Festiwal będzie okazją nie tylko do kupienia unikatowych rzeczy, ale też do zapoznania się z twórczością artystów.
Trzecia odsłona popularnego festiwalu Artishop odbędzie się 24 i 25 lutego. Wydarzenie z ponad 10-letnią tradycją w Ukrainie przeniosło się do Polski i z powodzeniem odbywa się w przestrzeniach obiektów komercyjnych Develii. Współpraca dwóch krajów sprawiła, że podczas targów można podziwiać unikatowe wyroby prezentujące zarówno kulturę polską, jak i ukraińską.
Na kiermaszu nie zabraknie biżuterii, ceramiki, akcesoriów do domu, torebek czy odzieży, wykonanych w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Wydzielona zostanie także strefa w duchu zero waste. Uczestnicy będą mogli wymieniać się ubraniami, dodatkami oraz książkami. Na każdej edycji festiwalu obecne jest stoisko charytatywne, z którego 100% sprzedaży zostaje przeznaczone na wsparcie wolontariuszy pomagającym mieszkańcom Charkowa. Ponadto najnowsza odsłona Artishop zostanie urozmaicona o wyjątkowe koncerty ukraińskich muzyków - Artura Lenivenko, Eugenii Violin oraz Divo, które odbędą się w sobotę, 25 lutego, w godzinach 13:00-17:00.
- Festiwal Artishop to idealne połączenie zakupów i wymiany doświadczeń, wszystko to w miłej, twórczej atmosferze, tym razem także z muzyką na żywo w tle. Serdecznie zapraszamy do Arkad Wrocławskich w najbliższy piątek oraz sobotę w godzinach 11-19. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – podkreśla Jagoda Najwer, koordynator ds. projektów marketingowych w Develia S.A.
Lista wystawców dostępna jest na stronie: http://www.arkadywroclawskie.pl/

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.