Krynica-Zdrój po raz kolejny zostanie muzyczną stolicą Polski
Każdego roku, w połowie sierpnia, dzięki Festiwalowi im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój staje się najbardziej rozśpiewanym miastem w Polsce. W dniach od 12 do 19 sierpnia do uzdrowiska ściągną rzesze melomanów. Czeka na nich moc atrakcji – nie tylko dla duszy, ale również dla ciała.
To już 56. edycja Festiwalu im. Jana Kiepury - największego i najważniejszego wydarzenia kulturalnego w regionie, które obejmuje prezentację wielkich dzieł operowych, operetkowych, spektakli teatralnych i koncertów promenadowych. Melomani z całego kraju mają możliwość uczestniczenia w wielkim muzycznym święcie z udziałem plejady znanych śpiewaków, muzyków i tancerzy.
Jednym z partnerów wydarzenia jest położony u stóp Jaworzyny Krynickiej hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference****, należący do Grupy J.W. Construction.
– Już po raz kolejny jesteśmy sponsorem Festiwalu Kiepury. Cieszymy się, że możemy brać udział w tym wyjątkowym i tworzonym z rozmachem wydarzeniu. To prawdziwe święto muzyki, które od 56 lat jest najlepszą wizytówką Krynicy-Zdrój. Wszyscy, tłumnie przyjeżdżający do miasta melomani mogą nie tylko kultywować pamięć Jana Kiepury, ale też doświadczyć piękna muzyki, którą przez tydzień tętni cała Krynica – komentuje Artur Kopacz, Dyrektor Marketingu Hotelu Czarny Potok.
Wielbiciele opery i operetki z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Nie tylko spędzą wyjątkowy czas, biorąc udział w pokazach, koncertach i wystąpieniach teatralnych, ale też odkryją uroki Krynicy-Zdrój – a ta ma wiele do zaoferowania.
Miasto nie bez kozery zwane jest perłą polskich uzdrowisk. Poza typowymi dla miejscowości sanatoryjnych miejscami – jak Park i Dom Zdrojowy czy Pijalnia Wód Mineralnych – turyści mogą odkryć sztukę oraz historię Nikifora Krynickiego, wjechać na Górę Parkową z pomocą najstarszej w Polsce kolejki linowo-terenowej, czy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z Jaworzyny Krynickiej. Po tak rozmaitych atrakcjach spragnieni leniwego wypoczynku przyjezdni mogą oddać się w ręce profesjonalistów w jednym z okolicznych SPA.
Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference**** u stóp Jaworzyny Krynickiej to luksusowy i kameralny rodzinny resort SPA położony nad górskim potokiem. To miejsce stworzone z myślą o aktywnym wypoczynku oraz spotkaniach biznesowych. W ofercie hotelu znajduje się bogata oferta atrakcji dla całej rodziny m.in. basen, sauny, jacuzzi, Górskie SPA, mini golf, kręgielnia, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne czy specjalne strefy relaksu z baldachimami. Hotel jest częścią grupy J.W. Construction Holding S.A.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.