Krynica-Zdrój po raz kolejny zostanie muzyczną stolicą Polski
Każdego roku, w połowie sierpnia, dzięki Festiwalowi im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój staje się najbardziej rozśpiewanym miastem w Polsce. W dniach od 12 do 19 sierpnia do uzdrowiska ściągną rzesze melomanów. Czeka na nich moc atrakcji – nie tylko dla duszy, ale również dla ciała.
To już 56. edycja Festiwalu im. Jana Kiepury - największego i najważniejszego wydarzenia kulturalnego w regionie, które obejmuje prezentację wielkich dzieł operowych, operetkowych, spektakli teatralnych i koncertów promenadowych. Melomani z całego kraju mają możliwość uczestniczenia w wielkim muzycznym święcie z udziałem plejady znanych śpiewaków, muzyków i tancerzy.
Jednym z partnerów wydarzenia jest położony u stóp Jaworzyny Krynickiej hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference****, należący do Grupy J.W. Construction.
– Już po raz kolejny jesteśmy sponsorem Festiwalu Kiepury. Cieszymy się, że możemy brać udział w tym wyjątkowym i tworzonym z rozmachem wydarzeniu. To prawdziwe święto muzyki, które od 56 lat jest najlepszą wizytówką Krynicy-Zdrój. Wszyscy, tłumnie przyjeżdżający do miasta melomani mogą nie tylko kultywować pamięć Jana Kiepury, ale też doświadczyć piękna muzyki, którą przez tydzień tętni cała Krynica – komentuje Artur Kopacz, Dyrektor Marketingu Hotelu Czarny Potok.
Wielbiciele opery i operetki z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Nie tylko spędzą wyjątkowy czas, biorąc udział w pokazach, koncertach i wystąpieniach teatralnych, ale też odkryją uroki Krynicy-Zdrój – a ta ma wiele do zaoferowania.
Miasto nie bez kozery zwane jest perłą polskich uzdrowisk. Poza typowymi dla miejscowości sanatoryjnych miejscami – jak Park i Dom Zdrojowy czy Pijalnia Wód Mineralnych – turyści mogą odkryć sztukę oraz historię Nikifora Krynickiego, wjechać na Górę Parkową z pomocą najstarszej w Polsce kolejki linowo-terenowej, czy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z Jaworzyny Krynickiej. Po tak rozmaitych atrakcjach spragnieni leniwego wypoczynku przyjezdni mogą oddać się w ręce profesjonalistów w jednym z okolicznych SPA.
Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference**** u stóp Jaworzyny Krynickiej to luksusowy i kameralny rodzinny resort SPA położony nad górskim potokiem. To miejsce stworzone z myślą o aktywnym wypoczynku oraz spotkaniach biznesowych. W ofercie hotelu znajduje się bogata oferta atrakcji dla całej rodziny m.in. basen, sauny, jacuzzi, Górskie SPA, mini golf, kręgielnia, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne czy specjalne strefy relaksu z baldachimami. Hotel jest częścią grupy J.W. Construction Holding S.A.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.