Krynica-Zdrój po raz kolejny zostanie muzyczną stolicą Polski
Każdego roku, w połowie sierpnia, dzięki Festiwalowi im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój staje się najbardziej rozśpiewanym miastem w Polsce. W dniach od 12 do 19 sierpnia do uzdrowiska ściągną rzesze melomanów. Czeka na nich moc atrakcji – nie tylko dla duszy, ale również dla ciała.
To już 56. edycja Festiwalu im. Jana Kiepury - największego i najważniejszego wydarzenia kulturalnego w regionie, które obejmuje prezentację wielkich dzieł operowych, operetkowych, spektakli teatralnych i koncertów promenadowych. Melomani z całego kraju mają możliwość uczestniczenia w wielkim muzycznym święcie z udziałem plejady znanych śpiewaków, muzyków i tancerzy.
Jednym z partnerów wydarzenia jest położony u stóp Jaworzyny Krynickiej hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference****, należący do Grupy J.W. Construction.
– Już po raz kolejny jesteśmy sponsorem Festiwalu Kiepury. Cieszymy się, że możemy brać udział w tym wyjątkowym i tworzonym z rozmachem wydarzeniu. To prawdziwe święto muzyki, które od 56 lat jest najlepszą wizytówką Krynicy-Zdrój. Wszyscy, tłumnie przyjeżdżający do miasta melomani mogą nie tylko kultywować pamięć Jana Kiepury, ale też doświadczyć piękna muzyki, którą przez tydzień tętni cała Krynica – komentuje Artur Kopacz, Dyrektor Marketingu Hotelu Czarny Potok.
Wielbiciele opery i operetki z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Nie tylko spędzą wyjątkowy czas, biorąc udział w pokazach, koncertach i wystąpieniach teatralnych, ale też odkryją uroki Krynicy-Zdrój – a ta ma wiele do zaoferowania.
Miasto nie bez kozery zwane jest perłą polskich uzdrowisk. Poza typowymi dla miejscowości sanatoryjnych miejscami – jak Park i Dom Zdrojowy czy Pijalnia Wód Mineralnych – turyści mogą odkryć sztukę oraz historię Nikifora Krynickiego, wjechać na Górę Parkową z pomocą najstarszej w Polsce kolejki linowo-terenowej, czy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z Jaworzyny Krynickiej. Po tak rozmaitych atrakcjach spragnieni leniwego wypoczynku przyjezdni mogą oddać się w ręce profesjonalistów w jednym z okolicznych SPA.
Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference**** u stóp Jaworzyny Krynickiej to luksusowy i kameralny rodzinny resort SPA położony nad górskim potokiem. To miejsce stworzone z myślą o aktywnym wypoczynku oraz spotkaniach biznesowych. W ofercie hotelu znajduje się bogata oferta atrakcji dla całej rodziny m.in. basen, sauny, jacuzzi, Górskie SPA, mini golf, kręgielnia, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne czy specjalne strefy relaksu z baldachimami. Hotel jest częścią grupy J.W. Construction Holding S.A.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.