Kultura na wyciągnięcie ręki – muzyka klasyczna w obiektach G City
Już w najbliższą niedzielę, 17 marca w Warszawie rozpocznie się 28. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, którego partnerem jest G City (dawniej Atrium European Real Estate). Celem tej kooperacji jest przede wszystkim propagowanie muzyki klasycznej wśród swoich społeczności oraz zapewnienie większej grupie odbiorców szerokiego dostępu do muzyki poważnej, która doskonale sprzyja rozwojowi wyobraźni, poprawie kreatywności i twórczym działaniom.
Troska o środowisko naturalne, organizacja bezpłatnych badań zdrowotnych, patronat nad wydarzeniami czy współpraca z organizacjami kulturalnymi, zbiórki na cele charytatywne – to jedynie część przykładów inicjatyw wpisujących się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu praktykowanej przez G City Europe (dawniej Atrium European Real Estate). Dla marki zarządzającej siecią obiektów handlowych działania skoncentrowane wokół społeczności stanowią część przemyślanej i długotrwałej strategii.
Z początkiem 2024 roku do inicjatyw wspieranych przez G City Europe dołączyło Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Organizacja powołana została ponad dwie dekady temu w Krakowie przez Elżbietę Penderecką – polską działaczkę kulturalną, inicjatorkę festiwali, a także członkinię zarządów wielu prestiżowych, międzynarodowych fundacji muzycznych.
Stowarzyszenie zajmuje się organizacją Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena i Festiwalu Romantycznych Kompozycji, a także promocją muzyki klasycznej oraz prowadzeniem działalności wychowawczej i popularyzatorskiej w zakresie kultury.
W ramach współpracy G City planuje promocję wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie, ale także aktywne popularyzowanie muzyki klasycznej w swoich topowych obiektach handlowych. W warszawskich centrach należących do sieci, Promenadzie, Reducie, Atrium Targówek oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej, pojawią się specjalne punkty, przy których odwiedzający będą mogli zapoznać się z muzyką Beethovena w wykonaniu wybitnej orkiestry Polskiego Radia. Ponadto przez cały marzec, w Reducie, będzie można uczestniczyć w mini koncertach i zajęciach dla dzieci poświęconych właśnie muzyce klasycznej, a Promenada zaprasza na koncerty i spotkania dla szkół.
– Jesteśmy dumni z możliwości współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena, a przede wszystkim z panią Elżbietą Penderecką, która w Polsce stała się prawdziwą ikoną wsparcia muzyki klasycznej. Jako marka staramy się zawsze mieć na uwadze wartości bliskie naszym klientom, najemcom i lokalnym społecznościom. Takie inicjatywy to także niezwykła szansa dla lokalnych szkół na spotkania z muzyką klasyczną w atrakcyjnej formie. Być może to zainspiruje młodzież do rozwijania szczególnych zainteresowań w tym kierunku. Naszym wspólnym celem jest popularyzowanie fenomenalnej muzyki klasycznej i zapewnienie szerokiego dostępu do wybitnych dzieł – mówi Małgorzata Komarczuk, Group Head of Marketing, G-City Europe.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.