Kultura na wyciągnięcie ręki – muzyka klasyczna w obiektach G City
Już w najbliższą niedzielę, 17 marca w Warszawie rozpocznie się 28. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, którego partnerem jest G City (dawniej Atrium European Real Estate). Celem tej kooperacji jest przede wszystkim propagowanie muzyki klasycznej wśród swoich społeczności oraz zapewnienie większej grupie odbiorców szerokiego dostępu do muzyki poważnej, która doskonale sprzyja rozwojowi wyobraźni, poprawie kreatywności i twórczym działaniom.
Troska o środowisko naturalne, organizacja bezpłatnych badań zdrowotnych, patronat nad wydarzeniami czy współpraca z organizacjami kulturalnymi, zbiórki na cele charytatywne – to jedynie część przykładów inicjatyw wpisujących się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu praktykowanej przez G City Europe (dawniej Atrium European Real Estate). Dla marki zarządzającej siecią obiektów handlowych działania skoncentrowane wokół społeczności stanowią część przemyślanej i długotrwałej strategii.
Z początkiem 2024 roku do inicjatyw wspieranych przez G City Europe dołączyło Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Organizacja powołana została ponad dwie dekady temu w Krakowie przez Elżbietę Penderecką – polską działaczkę kulturalną, inicjatorkę festiwali, a także członkinię zarządów wielu prestiżowych, międzynarodowych fundacji muzycznych.
Stowarzyszenie zajmuje się organizacją Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena i Festiwalu Romantycznych Kompozycji, a także promocją muzyki klasycznej oraz prowadzeniem działalności wychowawczej i popularyzatorskiej w zakresie kultury.
W ramach współpracy G City planuje promocję wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie, ale także aktywne popularyzowanie muzyki klasycznej w swoich topowych obiektach handlowych. W warszawskich centrach należących do sieci, Promenadzie, Reducie, Atrium Targówek oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej, pojawią się specjalne punkty, przy których odwiedzający będą mogli zapoznać się z muzyką Beethovena w wykonaniu wybitnej orkiestry Polskiego Radia. Ponadto przez cały marzec, w Reducie, będzie można uczestniczyć w mini koncertach i zajęciach dla dzieci poświęconych właśnie muzyce klasycznej, a Promenada zaprasza na koncerty i spotkania dla szkół.
– Jesteśmy dumni z możliwości współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena, a przede wszystkim z panią Elżbietą Penderecką, która w Polsce stała się prawdziwą ikoną wsparcia muzyki klasycznej. Jako marka staramy się zawsze mieć na uwadze wartości bliskie naszym klientom, najemcom i lokalnym społecznościom. Takie inicjatywy to także niezwykła szansa dla lokalnych szkół na spotkania z muzyką klasyczną w atrakcyjnej formie. Być może to zainspiruje młodzież do rozwijania szczególnych zainteresowań w tym kierunku. Naszym wspólnym celem jest popularyzowanie fenomenalnej muzyki klasycznej i zapewnienie szerokiego dostępu do wybitnych dzieł – mówi Małgorzata Komarczuk, Group Head of Marketing, G-City Europe.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.