Komunikaty PR

Kwietniowa aukcja Młoda Sztuka

2020-04-14  |  11:30
Biuro prasowe

Ruchomy obraz inspirowany dziełami Francisca Goi czy dzieło pełne tajemniczych motywów zaczerpniętych ze sztuki dalekiego wschodu. Już 16 kwietnia na aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum pojawi się twórczość najciekawszych artystów młodego pokolenia. Pod młotek pójdzie ponad 80 dzieł. Wylicytować można będzie m.in. prace Pavla Kazmina, Karoliny Włodek czy Przemysława Wójciaka \ Karifuravy. Dla każdego z nich będzie to debiut w DESA Unicum.

Zupełnie nietypową pracą prezentowaną na kwietniowej aukcji Młoda Sztuka jest ruchomy obraz Karoliny Włodek. Pochodzi on z cyklu „Rozbieranki”, który skupiony jest wokół prozaicznych, codziennych czynności. Praca przedstawia kobietę podlewającą roślinę. Główna bohaterka ukazana jest w stłumionej kolorystyce, która tworzy spójną całość z jej otoczeniem. W ten sposób Karolina Włodek kreuje atmosferę zwyczajności. Artystka serię obrazów stworzyła na niekonwencjonalnym podłożu jakim jest blacha. Zastosowała również folie magnetyczne stanowiące elementy ruchome obrazu, którymi są części garderoby przedstawionej postaci. Prezentowana praca ma dwa, zupełnie różne oblicza. Po zdjęciu folii kobieta przedstawiona na obrazie pozostaje naga. Inspiracją do stworzenia cyklu były dwa dzieła Francisco Goi „Maja ubrana” i „Maja naga”. Autorka bohaterki swoich prac umieszcza w sytuacjach ukazujących piękno codzienności i niczym niewymuszonej prostoty. Artystka jest współzałożycielką miejsca działalności artystycznej i wystawienniczej Wykwit oraz współorganizatorką projektu „Warstwy” we Wrocławiu. 

 

Kolejny niezwykle interesujący obraz prezentowany na aukcji nosi tytuł „Ciało czasu”. Jest on częścią cyklu autorstwa Pavla Kazmina, w którym artysta zastanawia się nad różnymi aspektami cielesności. W centrum tej barwnej, abstrakcyjnej kompozycji  umieścił on figurę przypominającą postać w pozycji embrionalnej. Twórca w swojej pracy skupił się na tym, w jaki sposób ciało reaguje na bodźce płynące z zewnątrz. Szczególnie interesujące są dla niego sytuacje, w których dochodzi do przemocy oraz to, w jaki sposób są one powiązane właśnie z cielesnością. Artysta w swojej twórczości krytykuje ksenofobię i szowinizm. Bazując na własnych przeżyciach i emocjach, odnosi się  do szerszych zjawisk kulturowych, w tym do pamięci zbiorowej. Niejednokrotnie konfrontuje je z aktualnymi problemami społecznymi i politycznymi. Istotną rolę w jego pracach odgrywa również problematyka ukraińska. Pavlo Kazmin swobodnie porusza się w tak różnych mediach, jak malarstwo, instalacja, performans czy wideo. Był finalistą 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień.

 

Inny artysta, którego praca pojawi się na aukcji po raz pierwszy również ma już na swoim koncie liczne sukcesy. Wystawy Przemysława Wójciaka \ Karifuravy organizowane były mi.in. w Szanghaju podczas Picnic Art Festivalu oraz w Melbourne przy współpracy z Backwood Gallery. Uczestniczył w wielu międzynarodowych współpracach, m.in. z brytyjskim Boiler Room’em. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej twórczości skupia się na malowaniu obrazów oraz murali. Niezwykle ważną inspirację dla Karifuravy stanowi kultura wschodu, a przede wszystkim sztuka japońska i chińska. Prezentowany na aukcji obraz „Eleven” pełen jest tajemniczych motywów pochodzących z tych właśnie odległych kultur. Widzimy na nim nagą kobietę palącą papierosa. Jej sylwetka jest wręcz nieproporcjonalnie duża w stosunku do innych elementów. Otoczona jest najróżniejszymi, tajemniczymi motywami, które sprawiają wrażenie wyciągniętych wprost  z komiksowej opowieści. 

 

Na aukcji pojawią się również prace m.in. Katarzyny Słowiańskirj-Kucz, Mirelli Stern, Adama Wątora, Romualda Musiolika i Magdaleny Szilke. Licytować można będzie za pośrednictwem strony internetowej, przez aplikację, telefonicznie oraz przez zlecenie stałe. Wszystkie obiekty można również obejrzeć na stronie internetowej, a 16 kwietnia aukcję na żywo za pośrednictwem aplikacji i w mediach społecznościowych.

 

Aukcja Młoda Sztuka: 16 kwietnia 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-qvv9/


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Prace na Papierze. Sztuka Dawna Biuro prasowe
2020-11-25 | 12:00

Prace na Papierze. Sztuka Dawna

To prace na papierze autorstwa najważniejszych polskich artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Nikifor, Artur Grottger, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Stanisław Wyspiański.
Kultura Kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji
2020-11-24 | 15:00

Kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji

  Dzieła sztuki drożeją w kryzysie - kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji.  Rynek dzieł sztuki nie wyhamował w ostatnich miesiącach, a niektórym
Kultura Portret Tamary Łempickiej na aukcji
2020-11-24 | 01:00

Portret Tamary Łempickiej na aukcji

To wydarzenie roku na polskim rynku sztuki. Po raz pierwszy wybitny, wart nawet 6 mln złotych obraz Tamary Łempickiej, najdroższego polskiego artysty w historii i trzeciej najdroższej artystki

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.