Komunikaty PR

Letnia Młoda Sztuka

2020-07-21  |  12:00
Biuro prasowe

Kolejna, letnia odsłona cyklu Młoda Sztuka to prawdziwa feeria barw, kształtów, niesamowitych, bajkowych światów. To obrazy, obok których nie da się przejść obojętnie. Ponad 50 wyjątkowych obiektów oglądać można do 30 lipca na wystawie w DESA Unicum. Pojawią się prace młodych, najzdolniejszych twórców takich jak Teresa Legierska, Grzegorz Skrzypek czy znany już szerokiej publiczności Adam Wątor. 

 

Artysta, który stworzył własny, malarski świat, iskrzącą się barwami tajemniczą cywilizację. Taka jest właśnie praca Grzegorza Skrzypka „W oczekiwaniu na mandarynkowe słońce”. Twórca zasłynął m.in. z malarskiego przedstawienia Koniostworów. Na obrazie prezentowanym w DESA Unicum artysta przedstawił wizję tajemniczych, intrygujących zwierząt. Świat stworów Skrzypka to taki, w którym on sam stara się decydować, kto zagra główną rolę, a kto będzie tylko ozdobnikiem, detalem, być może pięknym, ale nie najważniejszym. Dla artysty liczy się ogólne wrażenie. Z jego malarskiej rzeczywistości przebija niebywała radość tworzenia, która jak magnes przyciąga widzów. Wyjątkowe dzieło Grzegorza Skrzypka wylicytować można będzie już 30 lipca.

 

Przesycony symboliką jest z kolei obraz Teresy Legierskiej „Migotanie wiary”. Widz, patrząc na obraz, ma wrażenie, że cała jego powierzchnia drga. Na obrazie artystka umieściła dużą liczbę małych postaci. Każda z nich trzyma polską flagę. To wszystko pulsuje w oczach odbiorcy i tworzy wrażenie przestrzeni, którą trudno objąć. Całość daje poczucie ciepła, wspólnoty, przebijającą się wiarę w lepsze. Legierska oszczędnie posługuje się kolorem, jednak stara się wydobyć z niego jak najwięcej. Błękit, który dominuje w jej pracy, symbolizuje wierność, stałość uczuć, czystość i trwałość. Jak mówi sama artystka, obraz nie jest polityczny, ale ma za zadanie pokazywać właśnie te wartości. Całą kompozycję zamyka wizerunek dwóch dziewczynek. Ich zamyślone buzie, bliskość i błękitne sukienki reprezentują uczucia również pozostałych osób znajdujących się na obrazie.

 

Niezwykle intrygującą pracą jest również dzieło Zuzanny Jankowskiej „Algorytm na miłość”. Twórczość tej artystki charakteryzuje graficzny realizm osadzony w geometrii. Najczęściej przedstawia wizerunki zwierząt, ludzi oraz rzeźb. W swoich pracach nawiązuje do popkultury, emocji, symboliki. Często w humorystyczny, ale też ironiczny sposób ukazuje otaczającą nas rzeczywistość. Taki właśnie jest prezentowany w DESA Unicum obraz. Przedstawia dwie rzeźby, korzystające z popularnej aplikacji randkowej. Zuzanna Jankowska zajmuje się grafiką komputerową oraz malarstwem. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych. 

 

Na wystawie pojawią się również dzieła m.in. Przemysława Wójciaka, Małgorzaty Rusieckiej czy Filipa Moszanta. 30 lipca zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

 

Wystawa Młoda Sztuka: 16-30 lipca 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 30 lipca 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-6afn/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024 Biuro prasowe
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji
Kultura Fremantle łączy siły z IBI. 150 mln na produkcję hitowych tytułów
2024-03-25 | 11:00

Fremantle łączy siły z IBI. 150 mln na produkcję hitowych tytułów

Liderzy Fremantle Jennifer Mullin, Andrea Scrosati i Guy Hameiri oraz dyrektor wykonawczy IBI Investment House Dave Lubetzky. Źródło: IBI/Fremantle IBI Investment House oraz Fremantle

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.